• Thriller

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Pro mne zklamání, proti knižní předloze. Vězeň z Azkabanu a Princ dvojí krve,jsou mé nejoblíbenější knihy. Zatímco 3.díl byl natočen naprosto parádně,tak šestka mi přišla celkem odbytá. Zatímco kniha mnohé vysvětluje,ukazuje různé flasbacky,tak zde je to odbyté pár scénkami,které ani moc vyvedené nejsou. Princ dvojí krve,zde skoro není vykreslen a vůbec celkově je to spíš o pubertálních výjevech hlavních protagonistů. Vím,že kniha je dost obsáhlá,ale režisér se spíše mohl zaměřit na vykreslení postav a vysvětlováním co je vlastně Voldemort zač,poněvadž se o něm moc nedozvíme z filmu. Dávám vysoké hodnocení,protože to vyloženě nenudí a konec je jako vždy skvělý plus mocná scéna se Snapem a Brumbálem a prostě nemůžu dát průměr.poněvadž průměrné jsou všechny ty debilní romantické komedie,kde Camaron Diaz hledá chlapa,ne ne Harry,ten prostě průměr není a tečka.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Tak oproti čtyřce režisér opět najel na tu temnou vlnu,která Harrymu sluší. Začátek filmu zajímavý s mozkomory opět výtečný tah od autorky. Zhruba polovina filmu je celkem taková průměrná,ale to je i v knize,ovšem konec je famózní asi zatím nejlepší ze všech Potterů. A výběr Bellatrix také potěšil.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Tak já nevím,ale tento díl je úplně jiný než předchozí,samozřejmě,že se musel držet knižní předlohy,ale jakoby to zase sklouzlo do té dětské zábavnosti s tím,že Harry a spol.už se začínají zajímat o jiné pohlaví. Finální scéna je ovšem skvělá a za pár vtipků musím dát 4 hvězdičky jo a taky za Pattinsona. :-)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Neskutečné,tak jako se mi nejvíc líbí kniha z celé série,tak stejně je to i u filmu. Režisér bravurně natočil tajemnou atmosféru mozkomorů a vůbec všeho kolem vězně. Celkově mě děj strašně bavil a to hlavně v tom,jak skvěle to přeskočilo od úplně pohádky k fantasy pro dospělejší publikum.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Velmi krásně natočené,všechno precizně vymakané. Četla jsem všechny knihy,ale jednička je taková pohádková,dětská,jsem z ni nadšená dodnes.

Spolubydlící (2011)

Tak Leighton je určitě dost zajímavá herečka už od Gossip girl. Jde vidět,že není jen líbezná tvářička,ale hrát umí. Minka už byla taková nijaká,prostě jen fakt hezká holka,ale moc toho hereckého talentu neukázala. Film by byl určitě dobrý jako čistě psychologický thriller, ty hororové prvky,jak už psali ostatní filmu opravdu uškodili a závěr se mi nelíbil už vůbec,prostě stejný jako u většiny těchto jakoby hororů. Proto dávám jen 3 hvězdičky.

Nezapomeň na mě (2010)

A mi se to líbilo,mě to dokonce i zaujalo a to jsem na vyloženě romantické filmy alergická,ale když jsem viděla zdejší hodnocení (nečetla jsem komenty,jen koukala na procenta),tak jsem si to na Čt2 pustila. Navíc Pattinsona znám jen jako upíra a nebo Cedrika z Harryho Pottera,takže jsem byla zvědavá i na něj. Snažil se a role mu sedla,celkově bylo herecké obsazení dost dobré,obzvlášť zajímavou roli a dobře zahranou měl Brosman. Možná trochu slabší byla Emilie,ale to je jen můj subjektivní pocit. Jinak příběh byl poutavý a závěr dost dobrý.

Americký zločin (2007)

Je to velice silný příběh o naprosté zbytečné smrti mladé dívky. Kdyby se kdokoliv z nich ozval,tak by tomu mohl zabránit. Nepochopila jsem krutost těch dětí, nebyli ve věku,že by nevěděli co dělají,ale naopak moc dobře věděli co dělají a ještě ostatní děti z okolí se přidávali,nikomu to nepřišlo divné ani se nebáli trestu? Zbabělost její mladší sestry jsem také moc nechápala,vždyť měla tolik příležitostí to někomu říct,ve škole,v kostele,vždyť nebyli sirotci ,odkázaní jen na tu tyranku, ale měli rodiče, to neuměla vůbec zapojit mozek? Navíc jsem ani moc nepochopila,jak může někdo nechat děti u takřka neznámých lidí a odjet s cirkusem!!!

Čertova nevěsta (2011)

Tak úplné špatné to nebylo, kostýmy a prostředí moc pěkné samozřejmě,jenže této pohádce zkrátka chyběl šmrnc. Určitě se na ní příště už nepodívám. Eva Josefíková je nejhezčí moderní princezna,byla jsem její postavou velmi potěšena. Ovšem co mne iritovala neskutečně byl ten chasník Štěpán, kde ho prosím Vás nabrali? Už kvůli němu bych to znovu vidět nechtěla!!! Jedna hvězdička,za kostýmy,druhá za krásnou princeznu.