Cizinec (2010)

Zo začiatku pomalší rozbeh, no neskôr film dostatočne vtiahne a diváka baví až do konca. Nejde o žiadnu dokonalosť, to ani náhodou, ale určite je to zábavka , z ktorej som mal po skončení radosť. Viem, že časom z hlavy vyfučí, no určite nebudem na film spomínať v zlom. Deppovi a Angeline to síce šlo, ale nehodili sa príliš k sebe. Chémia bola trocha slabšia. V závere som bol trocha mimo, pretože si film udržal tajomnosť a zápletka sa vyriešila úplne na koniec. Miestami som sa naozaj celkom dobre bavil a film odsýpal. Nemám nejaké prílišné výhrady. Je to opäť viac popcornový film, ktorý má za úlohu hlavne pobaviť diváka, trocha adrenalínu, akcie, napätia aj vtipu a romantiky. Fajn oddychovka. 65%

Opravdová kuráž (2010)

Výborný coenovský western s naozaj skvelými hereckými výkonmi. Jeff Bridges je zasrane dobrý a jeho výkon v TRON: LEGACY sa môže schovať. Malá Steinfeldová sa tiež vytiahla a vyzerá na novú vychádzajúcu mladú hviezdu. Matt Damon aj Berry Pepper klasicky potešili a samozrejme Josh Brolin je zase opäť cool. Jednoducho Skutočná guráž pôsobí naozaj realisticky a Coenovci sa remeslu dokonale rozumejú. Réžiu treba len pochváliť, odviedli výbornú robotu tak isto ako kameramani aj zvukári. Western na vysokej úrovni či obsahovej, tak aj technickej. Miestami síce trocha pomalší film, no každopádne sa bolo na čo pozerať celý čas. Prostredie je skvelé a cítil som sa pri filme tiež tak. Dá sa do filmu vžiť a divák si to určite užije a pochváli. Aj vďaka atmosfére žmúrim očkom a dávam najvyššie hodnotenie. 85%

Svéráz národního lovu (1995)

Neviem, teda nechápem, čo sa komu môže páčiť na tejto ruskej komédii. Možno je chyba iba vo mne a humor mi fakt nesadol. Takže sa prikláňam viac k mojej subjektivite a dávam 1*. Pretože film nemal príliš hlavu ani pätu. Dej bol dosť od veci a neoriginálny. Navyše v kratšej stopáži nudil a zabíjal to nevkusný a nevtipný humor. Nechápem také vysoké hodnotenie, ani objektívne by som tomu v živote nepridal. Každopádne mi film prišiel úplne trápny a od veci. Skoro vôbec som sa nezasmial a prišiel mi veľmi amatérsky. Rusko a humor mi nejak nejde dokopy. Už nikdy viac o tomto nechcem ani počuť a zďaleka sa vyhnúť pokračovaniu. 38%

Zelený sršeň (2011)

Na moje prekvapenie som bol nakoniec s filmom vcelku spokojný. Trailery ma príliš nenavnadili, ale za to film prekvapil. Dej nenudil skoro vôbec, no miestami plynul film pomalšie. Akcia bola fajn a navyše celkovo sedel aj humor, na ktorom som sa miestami úprimne zasmial. Zábavných a vtipnejších scén bolo teda dosť. Nejde o nič výnimočnejšie, ale ide o popcorňák na úrovni. Pre masy ľudí, najlepšie pre fanúšikov komixu a akčných komédií. Setha Rogena som v začiatkoch moc nemusel, ale čím ďalej, tým viac ide u mňa do popredia. S hercami som vcelku spokojný. Aj keď nejde o nič preborné, boli silné chvíle kedy by som hodnotenie zdvihol. No predsa myslím, že sa film uspokojí so 70%.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Jeden z najkrajších príbehov a jeden z najlepších svetových filmov vôbec. Námet nie je nejak príliš originálny, no keby sa toho ujal niekto iný než Spielberg, určite by film nestrhol a neupútal v takom veľkom rozsahu. S. Spielberg s obrovským prehľadom a s citom natočil tento fenomén pre malých aj veľkých. V detských časoch to bola srdcovka a po niekoľkoročnej pauze som si to musel pozrieť dva kráv v krátkej dobe. Je to skvost a je neuveriteľné, že to stále pôsobí aj po toľkých pozretiach na VHS a navyše v neskoršom veku. Každá scéna má svoju váhu, logiku a zmysel, nič nevyčnieva. Film baví od začiatku až do konca. Herci, hlavne detský zahrali výborne. Kamera, strih, hudba Johna Williamsa sú bezpochyby skvelé. Všetko na najvyššej úrovni a to všetko za 10 miliónov dolárov. Jednoducho za málo peňazí, nechutne veľa muziky. Film má pôvab, kúzlo, spád, napätie, vtip, viac druhov atmosfér a navyše veľmi veľa emócií, čo je opäť najväčší plus. Neviem čo tam chýba, ak niečo chýba, tak len veľmi málo. Pre mňa jasných 5* a to nezmením. E.T. je fenomén a Spielbergova genialita síce v úvode tvorby, ale v najväčšom rozkvete. Výborný film a povinnosť pre každého. 89%

Piraňa 3D (2010)

Ajaov najslabší film, ale na druhej strane ma pobavil najviac. Som rád, že si uvedomil akú kravinu točí a že si tým pádom z toho robí prdel. Na krvavých scénach som sa nasmial viac, ako na niektorých komédiach. V deji sú samozrejme obrovské diery, maximálna zhovadilosť, no má to štýl. Krvi bolo teda požehnane, zábavy tiež. Herci nehrali nič, kamera fajn, efekty slabučké, 3D som nevidel a ani mi to nechýba. Túto blbinu a úlet si niekedy rád pozriem znova. 65%

Já a moje příšera (2007)

Veľmi pekný príbeh, dobre sa na to pozerá, navyše Water Horse bol pekne digitálne spravený. Dobrý vizuál a atmosféra. Vcelku zručne natočená rodinná fantasy dráma z vojnového obdobia na území Škótska. Po vyliahnutí z vajca to tvorcovia so svojou fantáziou prepískli, ale treba prižmúriť oči, predsa sa jedná o film pre mladšie publikum. Pár logických chýb, alebo fyzických nezrovnalostí v pohybe príšerky sa nájde, ale dá sa to prekusnúť. Neskôr, keď vyrastie pôsobí film o niečo reálnejšie. Vcelku je to dobrý film, ktorý si niekedy rád zopakujem. 73%

Dál než se zdálo (2010)

V poho filmík na jedno pozretie. Romantická komédia strihnutá prvkami drámy. Zopár známejších hercov, priemerný príbeh, sem tam ľahký vtípok alebo komická situácia, ale to je tak všetko. Navyše asi o 15 minút dlhšia stopáž, ako by bolo za potreby. 60%

Na vlásku (2010)

Tak ako ma sklamal Ja zloduch či Megamozog, sklamal ma aj animák Na vlásku. Nie, že by sa jednalo o zlý animák, ale zdá sa mi až moc prehodnotený. Príbeh nie je zďaleka taký dobrý, animácia tiež ničím takým nevynikala, postavy sú fajn, ale stále nikde nevidím nejaký silný klad. Tie 4* si film zaslúži, ale priemerné 4*. Veľmi predražený animák, ktorý by sa za tie peniaze dal urobiť omnoho lepšie, potenciál bol väčší. Nebavil som sa ani z polovice tak dobre, ako som očakával. 75%

Nine (2009)

Jeden z tých slabších a nudnejších muzikálov čo som videl. Herci boli fajn, piesne, muzika a hudba nebola taká príťažlivá. Príbeh nemastný neslaný a v prepísknutej stopáži. Chýbalo nejaké silnejšie vystúpenie a v deji viac obratov deja, alebo pútavejšie podanie. Hodnotením možno trocha krivdím, ale v porovnaní s inými si to možno film aj zaslúži. 45%