Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Nejsem žádnej skalní fanda Evil Deadu a možná proto mi pilot přijde zábavnější než celá původní trilogie. 90%

King Kong (1976)

Tak trochu guilty pleasure, ale nemůžu si pomoct. Překrásná Jessica Lange, "opičák" Jeff Bridges, úchvatná hudba Johna Barryho, Guillerminova solidní režie a velkorysá výprava. Škoda snad jen těch nevyrovnaných triků. Na druhou stranu to samé se stalo s mnohem větším rozpočtem i Jacksonovi. Doporučuju dabovanou verzi s Markem Vašutem, kterou jsem kdysi jako děcko viděl v kině.

Pátek třináctého 3 (1982)

Nechápu ty spokojené reakce některých hororových fandů. Jason si možná nasadil hokejovou masku a 3D z toho kouká na sto honů i v placaté verzi, jenže chybí mi tu atmosféra a napětí prvních dvou dílu. A pěkné holky. A kozy.

Na návštěvě (2015)

Shyamalan na to pořád má. Prima low budget hororová jednohubka se sympatickými dětskými představiteli a fungující atmosférou i lekačkami. Není to ještě úplně Manojova první liga, ale něco mi říká, že když bude chtít, může se do ní vrátit. Celkově velmi příjemné překvapení.

Noční směna (2014)

Pěkně natočené a fungující stylistické cvičení. DiBlasi dokáže i z tuctové zápletky vykřesat solidní hororovou atmosféru. Teď ještě kdyby mu někdo napsal kvalitní scénář. 70%

Starman (1984)

Pozapomenutá, ale dodnes fungující Carpenterova romantická variace na E.T. se sympatickým obrazením, dojímavou atmosférou a působivou hudbou Jacka Nitzscheho.

Superman 4 (1987)

Čirá supermanská demence. Jediný Gene Hackman vypadá, že si tu děsivou krávovinu vlastně užívá. Asi dostal hodně zaplaceno. Půlhodina vystřižených scén dosvědčuje, že ale mohlo být ještě hůř.

Dárek (2015)

Nenápadný, první polovinu standardně vypadající thriller o podivínovi, co terorizuje manželský pár, se postupem času ukáže o dost chytřejší a bohatší, než byste mysleli. Debut jako víno stojí určitě za návštěvu kina.

Dnes neumírej (2002)

Děsně nevyrovnaná, ale hlavně v první polovině hodně zábavná bondovka, která však zjevně neví, čím být. Odkazy napěchovanou nostalgií nebo supermoderní agentskou akční sci-fi s množstvím digitálních triků? Je tím vším a zároveň ničím, slepou cestou, po které musel přijít restart. Naštěstí má pořád svoje silná místa, i když to celé mohlo být kratší. 70%