Batman: Bad Blood (2016)

Stále nadprůměr co se týče animáků se superhrdiny (hodně dobré akce, smrt, sprostá mluva, výrazné ženské přednosti), nicméně na mě už tu bylo přenetopýrováno.

Cellular (2004)

Film má sice velice slušné tempo, ale celková naivita scénáře, neutuchající hloupost únosců a naprostá předvídavost film sráží do nelichotivého hodnocení.

Liga spravedlivých: Válka (2014)

Pro mě parádní origin o zformování JL, navíc se postaví proti Darkseidovi. Akce a hlášky jsou parádní, k tomu navíc líbivá animace.

Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

Alternativní a pořádně krutá a temná realita, rychlý spád. Bohužel je tu však trochu mišmaš v postavách, spousta z nich je tu spíš jen pro to, aby se na pár sekund ukázali, než aby měli nějaký význam. Ale aspoň je to ke konci hodně velká rubačka.

Bod zlomu (2015)

Přehled hezkých adrenalinových kousků zabalených v kecech o nirváně a debilním scénáři (jak jinak u Wimmera).

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Komentář je psán z pohledu osoby, která je fanouškem DC, četla spoustu komixů (ano, včetně The Dark Knight Returns), Batman je pro ni komixovou postavou numero uno a Superman byl až do Man of Steel pouze Mirkem Dušínem v červených slipech, u kterého necítil strach z porážky (vyjma komixového Doomsdaye, samozřejmě). Ztrápená póza Kryptoňana se mi hodně líbí. Čili velká očekávání, ale i obavy, zda toto sousto nebude příliš velké - přeci jen je záměr odstartovat nový filmový vesmír polotýmovkou hned v druhém filmu je odvážné, protože je jasné, že ne všichni dostanou dost času na svůj origin. Část obav se ve mě rozprášila hned v okamžiku, kdy závěr pistole přetrhl korále. To mi vyslalo signál, že je to stále Snyder, který patří mezi mé top oblíbence. Nechce se mi moc rozepisovat, takže v krátkosti - motivace obou hlavních postav je jasně daná, film ubíhá velice svižným tempem, pro fandy komixů je zde nepřeberné množství pomrknutí, akce je parádní (dočkal jsem se i "arkham series style" bitky Netopýra s přesilou), casting je výborný (Eisenbergovo pojetí je Luthora pro mě překvapením - jsem zvědav, jak bude vypadat po boku Jokera), stopáž je krátká (ano, stále jsem chtěl víc, probudilo to ve mně "ne, ještě nechci konec" pocity). Na origin WW, Flashe ani Aquamana pochopitelně místo nezbylo, nicméně se mi velice líbil jejich náznak a vzbudilo to ve mně nedočkavost na další filmy. Určité nedostatky se najdou (co Lex čekal, že stvoří? Ovladatelnou panenku?), ale celý filmový vesmír bude propleten, takže se dočkáme pokračování a i vysvětlení. Jsem si jist, že nic zde není nadarmo (viz začátek filmu a jeho dokonalé navázání na konec Man of Steel). Tenhle film uvidím hodněkrát.

Masakr v kopcích (2009) odpad!

Hodně, ale opravdu hodně blbé, nenápadité, nudné, nenapínavé, nehororové, trapné. Ruce pryč.

Room (2015)

Velice silný film, u nějž se mi líbí nejenom hlavní zápletka, ale i věnování se důsledkům při začleňování zpět do společnosti. Škoda, že v některých pasážích je film neskutečně utahaný. Asi třikrát se mi prohnalo hlavou, že to dokoukám až druhý den...

Spotlight (2015)

Novinářská detektivka, která mi v mnohém připomínala Fincherova Zodiaca. Nejenom kvůli absolutně perfektnímu Marku Ruffalovi (oni tady všichni herci od Keatona přes Tucciho až po Crudupa totiž předvádějí své herecké vrcholy), ale i kvůli pozvolnému, avšak velice chytlavému spádu, zajímavému tématu a naprosto chirurgické režii. A stejně jako u Zodiaca mě i závěrečné titulky donutily vykulit oči a nevěřícně kroutit hlavou. Jak je tohle možné?!