Jedna mezi oči (2012)

Jedna (hvězda z pěti) mezi oči. Už název přesně vystihuje hodnocení filmu. Bez nápadu, bez hereckých výkonů. Hudba se absolutně nehodila a trhala mi uši jako fialky dynamite. Můj hrdina Sylvester se snaží hláškovat a být hrozný tvrďák s city, ale nikdo mu to nežere. Ani jeho dcera, která odvádí daleko lepší práci v seriálu Lovci zločinců . Sung Kang je na tom všem asi to nejhorší. Nemám nic proti samotnému herci, ale kromě jeho neherectví zde navíc ještě dostal do úst strašné dialogy. Walter Hill odvedl mizernou práci a to co funguje v jeho 48 hodinách nebo průměrném Rudém horku, zde padá do dějin zapomnění. Jason Momoa s přimhouřením oka asi jediný zajímavý kousek v tomto bijáku. Bohužel sem tam také promluví a tím dá opět vědět na jaký to film vlastně koukáte. Neváhal bych dát i odpad, ale s úcty k Sylvestrovi nemohu.

Epilogue: Kingdom Come: Deliverance (2018)

Super dokument o super hře. Má sice pár chyb, ale stejně jako v KCD jsou to jen malé pihy na jinak dokonalém počinu, který svým obsahem, formátem či v mnoha ohledech jedinečností překonává veškerou současnou českou tvorbu. A i díky tomuto ne úplně vyleštěnému hávu se ke hře KCD vlastně 100% hodí. ;) Díky moc kluci. Doporučuji nejen hráčům her.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Super. Skvělé. Star Wars 8 Poslední z Jediů pokračuje ve velkolepé jízdě a dává nám ty pravé Star Wars. Epizoda 1-3 má své světlé stránky a nelze jim upřít přínos v podobě nových designových vychytávek. Příběhově, herecky a dialogově bych však nejraději na tyto tři "Lucas" filmy zapomenul. Pro mě jsou Star Wars epizody 4, 5, 6, 7, 8 ... a pevně věřím že i 9....10...11..12 :D ;) Dokonale jednoduché postavy, jednoduše geniální. Miluji nové "hrdiny" skvělý casting a super cool charaktery. Bravo, Bravo!! Kylo Ren, Rey, Poe, Finn, BB-8. Mohli jsme dostat dalšího Jar Jar Binkse ale naštěstí se tak nestalo. Mohla to být infantilní Disneyovská nebo Lucasovská pohádka kde je Jar Jar Binks. Naštěstí se to nestalo. Mohlo to být "trapně" vážné jako Captain America: civil war, naštěstí se tak nestalo. Mohlo to být bez "Star Wars" humoru, naštěstí se tak nestalo. Je to dospělé a přitom pohádka. Je to vážné a přitom vtipné. Můj názor je, že pokud se tento film potažmo epizoda 7 někomu nelíbí, tak buď se mu nelíbila ani předchozí trilogie nebo prostě Star Wars nepochopil. Nové Star Wars jsou lepší než cokoliv od Marvelu za poslední 7-8 let.

Transformers: Zánik (2014) odpad!

Nejhorší film minimálně za tento rok. Nejhorší herecké výkony. Nejhorší speciální efekty. Jediný příběh není nejhorší a to jen proto, že tam žádný příběh není. Transformers R.I.P. :-(

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Čekal jsem velký průšvih a ten se naštěstí nekonal. Příjemná animace. Grafika stylu 2D, ale s trojrozměrným efektem se mi moc líbí. Příběh je celkem pěkně zasazený do historické Prahy. Animace Prahy mě také bavila. Hlavně jsem neměl nutkání příběh kritizovat. Podle mě vše tak nějak funguje. A co je nejdůležitější, můj syn vydržel větší část sledovat takřka bez hnutí. Navíc po blbosti, jako byl Kozí příběh, tomuto počinu tleskám.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Propadák s názvem A Good Day to Die Hard. Režisér John Moore zde opět ukazuje, že by režírovat raději neměl. A pokud ano, tak ať prosím nešahá na Smrtonosné pasti. Už čtvrtý díl byl hodně slabý, ale to není nic v porovnání s novou pětkou. Takže můj tip: Pustě si cokoliv jiného ;-)

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Luku, zlatíčko, ty ses voněl? Ne. Táta napadl prodavače parfému a objal mně. (S02E10)

Nespoutaný Django (2012)

"Neskutečný-nejlepší-nejbožejší" Django? Znáte nějaký špatný film od Tarantina? Pokud ano, tak se na něj koukněte ještě jednou. A pokud se vám ani podruhé nebude líbi, tak radši na Djanga do kina nechoďte. Pokud máte tak jako já rádi všechny jeho filmy, tak Django je další SuperKrvavěUkecanáVizuálníZábavnáVtipnáDrsnáSmutnáBrutálníDojemnáHereckydokonaláTarantinovskáJízda. BRAVO PANE REŽISÉRE, BRAVO. Danke, Merci, Děkuji.

Total Recall (2012)

Nepřekvapivá blbost, absolutně mimo mísu. Miluji sci-fi, takže jsem tomuto filmu dal šanci a jednu hvězdu. Tam, kde se Total Recall http://www.csfd.cz/film/9303-total-recall/ z roku 1990 odpoutává od předlohy, povídky od P.K.Dicka, a rozvíjí skvěle a neotřele, svůj vlastní svět, prošpikovaný brutalitou a násilím, tam „nový“ Total-blbost-Recall čerpá jen ze scénáře filmu, knihu asi nikdo s tvůrců nečetl a předělává scény tak trochu (špatně) jinak. Oko diváka pak dorazí, kromě počítačové grafiky jako z jakékoliv nové hry, hlavně ty přenádherné světelné odlesky, dělané snad ve Photoshopu filtrem „Odlesk objektivu“ a použité v pravidelných intervalech cca pěti minut plus mínus. A já se ptám proč? Proč se musí předělat něco co je dokonalé a takto to pošpinit?