Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Burton opět předvádí svůj nezaměnitelný nádherně temný styl. Johnny Depp a Helena Bonham Carter nám zase ukazují, proč je Tim obsazuje do svých filmů. Fanoušci Tima Burtona si asi budou rochnit jako prase v "krvi?" a ti ostatní?... ať se jdou klidně vycpat.

30 dní dlouhá noc (2007)

Není to špatné, ale komiksová předloha je dokonalá a to film bohužel není. Nejhorší jsou asi dialogy. Opradu nechápu přemrštěné hodnocení. Určitě bych nesrovnával s filmy jako Věc-The thing a ani Silent hill.

Carnivale (2003) (seriál)

********** Dávám 10hvězdiček. Je to to nejlepší co jsem poslední dobou viděl. Připomíná mi to trochu Stephena Kinga, trochu Davida Lynche a trochu ... No vlastně ... beru to zpět. Carnivale se nedá přirovnat k ničemu co jste viděli. Je to prostě Carnival a věřte, že pokut máte rádi tajemno, napětí, záhady, strach a děs, neměli by jste si nechat tento počin ujít. Je to NÁŘEZ.

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Hru jsem nehrál. Ale hrál jsem spousty jiných her, které měly společný cíl a to bavit hráče. Final fantasy VII -film , toto splnil. Naprosto úžasné grafické zpracování, nádherná hudba, super akce. Je to 90minut dech beroucího anime/mangy. Příběh se dá celkem pochopit. Samozřejmě jsem pozoroval spoustu odkazů na hru a tiše jsem záviděl všem kdo ji hrály a mohly si plně vychutnat tento film. Přesto si myslím že může působit i jako samostatné dílo, které potěší všechny příznivce anime.

Re - cycle (2006)

Vizuélně velice provedené, některé momenty celkem strašidelné, příběhově zajímavé. Podobné filmy: Jak přicházejí sny, Maska zrcadla

Rocky Balboa (2006)

Tento snad již opravdu poslední díl se asi nejvíce podobá právě prvnímu dílu. Rocky opět nemá vůbec nic a začíná jak se říká od nuly. čekal jsem neskutečně "trapnou trapárnu". Naštěstí to dopadlo nečekaně dobře. Nejsou zde žádné nové převratné myšlenky, žádné super akční scény ani spousta drahých velkolepých triků. O tom to vážně není. A v podstatě to není ani o boxu. Je to, ale o člověku, jeho hrdosti, snech a ambicích, ale i o lásce k boxu a k životu. Rocky pro mě vždy znamenal jakési naplnění ideálů. A spolu s překrásnou ústřední muzikou mi vždy dodával sílu něco udělat v tomto smutném životě a neztrácet naději. Stallone a Rocky se vrátili a já byl rád, že je spolu zase vidím.

Mutant (1995)

Podobu Mutanta navrhl H.R.Giger autor slavného vetřelce(samozřejmě její mimozemskou podobu :-))

Beznaděj (2006) (TV film)

film jsem neviděl tak nehodnotím, ale musel jsem si dovolit poznámku.=Kniha s českým názvem Beznaděj je fantastické dílo mistra hororu Stephena Kinga. prodává se ve dvojbalení spolu s dalším románem, který se jmenuje Strážci zákona a napsal ho King pod pseudonymem Richard Bachman, Jde v podstatě o stejnou pointu stejně se jmenují i postavy, ale úplně jiný příběh. Knihy jsou velmi dobré, obě, ale dokonalosti dosahují až díky spojení obou knížek. Tak se omlouvám za tuto knižní vložku :-)

Sleepwalkers (1992)

podle kinga původní scénář, dokonce si sám i zahrál jednu z postav :-)