Na papíře dobrý (2021)

Tak, že by to byla bůhvíjaká k popukání komedie, to se říci nedá. Spíše to vypadalo, že se tvůrci snaží i o napětí při pátrání, kdo že je vlastně ten Dennis zač, takže je z toho neslaný, nemastný úplně zbytečný film.

Prázdnota (2020)

Mám rád mýtické věci, tajemno a nějaké ty záhady. Tady po úvodu v Himalájích to mělo našlápnuto neskutečně. S přibývajícími minuty jsem byl nadšený stále víc. Tajemný okultistický řád, a to jsem si začal chrochtat „chro, chro“, to bude pecka. Také několik opravdu výborných lekaček, mě utvrdilo, že sleduji veledílo, jenomže potom ouha, jako by došel benzín, s každou další minutou se propadáte do stále většího zoufalství a ano začíná Vás z toho svědit mozek. Kdyby to netrvalo třeba tři hodiny a nebyly tam zbytečný scény, které nic nikam neposouvají, tak prosím, ale takhle musím jít s hodnocením hodně dolů.

Mrazivá past (2021)

Dobrej akční snímek, jak se sluší a patří. Zajímavý exteriéry „zamrzlý silnice po vodě“. Závod s časem a do toho všeho samozřejmě hnusáci, co se to snaží všechno ututlat. Napětí a akce nechyběla za mě spokojenost.

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Tyhle tipy hororů mám rád a natočený to bylo pěkně. Jenom jsem trochu skeptický na motivy skutečné události. Nikdo opravdu neví. Kolik si z toho vzali a co si přikrášlili. A že je pro nás Evropany soudní systém v USA dost nepochopitelný a jeví se nám, jako velké divadlo, tak, že někdo přijde, že byl posednutý ďáblem byla jenom otázka času, obzvlášť, když se šikovným právníkům podařilo v jiných případech prokázat, že byl v době vraždy „nepříčetný“ a byl z toho venku. Za mě je už třetí díl důstojným pokračováním, což se povede málokdy.

Bourák (2020)

Myslel jsem, že duo Macháček-Trojan je zárukou kvality. Jak hluboce jsem se mýlil. Snažil jsem se z toho něco vydolovat, ale to něco tam prostě nebylo, nebo mi to uniklo. Film se my nelíbil a nebyl jsem spokojený.

Chůva na zabití (2017)

Spojení hororová komedie je divný, ale po zhlédnutí snímku, Vám to bude jasný. Dále co u mě funguje, jsou hlášky, který z filmů sbírám a tady se jimi nešetří. Kdykoli slyším, jak volají hlavního představitele „Koule“, tak se můžu potrhat smíchy. Dále pro vysvětlení komentáře posílám na ČSFD a také na Fdb, takže když něco napíšu, nemusí to být úplně jasný. Tady bych si dovolil pozdravit Alíka a poděkovat mu za to, že mě zmínil v komentáři a má pravdu Linh se opravdu bojím, denně se probouzím s křikem jen co si a ní vzpomenu-) (ČSFD).

Pozdravy od vraha (2020)

Já byl spokojený. Není to tedy nervy drásající thriller, ale dalo se to. A i když je známo, kdo je vrah i motiv, nic to neubírá na tempu. Líbí se mi jakoby pomalé tempo, které kontrastuje s naléhavostí dopadení pachatelů. To, že to nakonec vyřeší všechno sám jeden americký detektiv, a ne celý interpol, mě také nepřekvapuje. Naštěstí, to nebylo ještě moc akční, kde by k jeho geniálním analýzám přispěla ještě schopnost „nemůžu umřít a nikdo mě nedokáže pořádně trefit“ Takže jako kriminálka na jedno použití, proč ne?

Tiché místo: Část II (2020)

Nevím, na tohle já prostě slyším, na tu atmosféru stísněnosti, kde si nemůžete ani prdnout, aniž by vás hned nesežral nějakej hnusák z vesmíru. Někomu to možná přijde jako velká nuda, ale zkuste se do nich vcítit…Už , nic tak znovu…, už tam jste, tak a teď je to o něčem jiném co. Mým úkolem není někoho přesvědčit, ale říct to zásadní PROČ se mi to líbilo. Nápad, zpracování, atmosféra takže asi tak.

Tenet (2020)

Je to, jako když přišli v grotesce na to, že se kamera dá pouštět pozpátku, ale tady se to tváří děsně důležitě a složitě. Je to průměrný akční snímek zabalený do vědeckého cestování časem. Takže když si odpustíme ten stokrát ohraný námět cestování časem, zbude nám pořád jenom ten průměrný akčnák. To seriál Návštěvníci byli líp zpracováni a netvářili se u toho tak hustě.

Ďáblovi běžci (2019)

Když jsem byl mladší a viděl ostatní, jak ten samý film hodnotí, tak mě kolikrát napadlo, že jsem asi sledoval něco jiného. Zvláště, když jsem byl v menšině. Nyní už to neřeším. Je mi absolutně jedno, co si o tom ostatní myslí. Ani kolikrát se svými oblíbenými se neshodnu. A to je dobře. Každý jsme to viděli jinak, a to je přirozený.  Hlavně nečtu recenze předem abych nebyl ovlivněný. Vidím jen hodnocení. Takže tenhle film se mi líbil. Mělo to spád. A konec mě také překvapil. Tím se nechci nikoho dotknout, že by hodnotil snad na základě nějaké „módní vlny“ a nechal se ovlivnit ostatními.  Bud se mi to líbilo, nebo ne. To se týká především ČSFD.