Správci osudu (2011)

Tenhle film je vynikající, ale myslím, že měl na to být excelentní. Nebudu to vyčítat režisérovi, vždyť je to jeho debut a s přihlédnutím na tento fakt mu musíme přiznat kredit - je to svižné, mezi Mattem a překrásnou Emily (kterou začínám milovat čím dál tím víc) to klape, jak má a hudba krásně dokresluje tu atmosféru. Nicméně celý film jsem měl pocit, že mi něco chybí, nějaký zásadnější moment, kde bych se si řekl "ok, dobře, tohle je skvělé, jdu a najdu ty pány s klobouky!" a proto si myslím, že kdyby tohle natočil někdo jiný, byl by to film, na který by se jen tak nezapomnělo. Ale jak už jsem předeslal - film šlape bez vážnějších logických děr, hlavní dvojice ok, hudba taky a režisér je příslibem do budoucna. Když si odmyslíte fakt, že v rukou někoho jiného by to byla podívaná, na kterou by se jen tak nezapomnělo, budete spokojeni. 80 %.

Správná volba (2008)

Američané si pobrečí a připomenou si, proč je důležité volit a že každý hlas se počítá, pro nás ostatní je to jen průměrný film, na kterém je nejzajímavější konec, protože takhle mi opravdu vyhovoval. Vše ostatní za mě napsal a dost dobře uživatel woody. 60 %.

Spring Breakers (2012)

Zhlédnuto v kině. Předně bych chtěl říct, že tohle bylo určitě snesitelnější, než Korineho scenáristický debut. Ale to taky nebylo nijak složité, vzhledem ke kvalitě jeho debutu. Spring Breakers je film o mladých (?) pro mladé. Harmony se zde opět vyžívá v tom, že překračuje… ne, on už ani ty hranice nepřekračuje, on je ničí. Ničí hranice čehokoliv (dobrého vkusu, morálky) za zvuku dubstepu a vyžívá se v tom. A upřímně, pár částí mě i bavilo (slow-motion scéna s písní Britney Spears byla asi ta nejpovedenější část filmu), jenže mě štvalo to neustále opakování scén a konec, který, řekněme symbolizuje, proč tohoto "pána" neuznávám - on si žije ve svém vlastním světě, kde normální pravidla neplatí. Ok. Ale když se mě snaží přesvědčit, že tohle by mohl být reálný svět a pak se ještě skrze tohle pokouší něco sdělit o životě… ne, díky. Film na jedno použití. 55 %.

Spy Kids: Špioni v akci (2001)

Děti objeví svůj kult, dospělí uroní pár slz, protože utratili peníze za takovou cypovinu a viperblade zuří, protože Banderas a Trejo plýtvají svým talentem na tyhle filmy. Abyste rozuměli, mám rád filmy, kde si dělají srandu z něčeho, (nebo chcete-li parodie), ale takhle ne, soudruzi. Tohle je vážně určeno pouze pro dětské publikum. A protože mě hlášky typu "Teď splachuju vaše hovínko." vážně už nepobaví, dávám hodnocení tak nízké. A už nikdy více!

Spy Kids 3-D: Game Over (2003)

Světe div se, ale tohle je pro mě nejsnesitelnější díl této hodně slabé série. Možná kvůli tomu, že tu hraje Stallone a Hayek, i když vážně netuším, co tu sakra dělali, respektive proč takovou práci vzali... ale co, každý se musíme nějak živit... A pořád nevěřím tomu, že tuhle sérii natočil ten samý člověk, co natočil Desperada...

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Geekové celého světa, spojte se a vydejte se hledat svého ufouna do Oblasti 51! Anebo vemte jen svého nejlepšího kámoše z Anglie… ;-) Nebudu nic předstírat, na Paula jsem se dost těšil a dnes, kdy jsem ho konečně zhlédl, můžu říct, že mě ani trochu nezklamal. Je vidět, že i když jsou hoši (Pegg a Frost) mimo Anglii, neztrácejí nic ze svého šarmu a vtipu. K tomu si připočtěte nekompromisní hlášky mimozemšťana Paula, kterého fantasticky nadaboval Rogen, katoličku, kterou "vyléčí" (nejen z víry, ale nebudu tu spoilerovat ;-)) právě Paul, jejího "tak trochu" fanatického otce a pár speciálních agentů v čele s Bossem ženského pohlaví, jejíž odhalení mi přivodilo asi desetivteřinový smích, a dostanete komedii, která jede téměř celý čas na plné pecky a u které jsem se nudil jen minimálně. Film, který vás potěší, i když se neřadíte k geekům, ale pokud jim jste, užijete si ho trošičku víc. 100 %.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Nikdo jiný nebyl zrozen, aby zahrál tak dobře Bonda, (zase vyjma Brosnana), ale i tak každou bondovku beru jako životní filmy Conneryho... již ve druhé bondovce nám předvádí, že má "charisma až na půdu" a skvělé anglické, (mnohdy příjemně suché), hlášky. A ty jsou na Bondovi to hlavní!

Stáhni mě do pekla (2009)

Komentář bude obsahovat SPOILERY!!! Na tento film mě jednoho dne upozornil kamarád, který mi pustil trailer se slovy "To vypadá kurevsky dobře!" Od té doby jsem se na tento film strašně těšil, protože horory sice moc nevyhledávám, ale fakt to vypadalo dost solidně. "Naštěstí" naše kino nezklamalo a ani po třech měsících to nezařadilo do programu (např. dávali Valkýru až v dubnu, kdy už byla k dostání na DVD!) takže jsem si musel počkat na nějaký slušný DVD-Screener. A konečně dnes jsem se k této lahůdce dostal. A řeknu vám, to čekání za to stálo. Protože já jsem zatím neznal Sama Raimiho jako režiséra hororu (ale po tomhle si asi seženu jeho Evil Dead) ale jen jako toho, co točí filmy o Spider-Manovi. Ale teď už vím, že to umí a to sakra dobře! Sice je fakt, že některé scény můžou vyznít směšně (hřbitov) některé dost nechutně (pohřeb) ale Raimi umí budovat atmosféru. Jakékoliv, byť jen malé cinknutí zde má své místo a účel. Lornu Raver namaskovali skutečně dobře, až jsem se divil, jak vypadá v civilu sympaticky… :-) A Alison Lohman? Tu po tomto filmu budu sledovat ještě pečlivěji. Protože tohle je zlatíčko, které je překrásné a ještě umí hrát! Postava Christine je totiž opravdu jen oběť, takže jí nemáte problém fandit, ať už dělá cokoliv (obětování koťátka). Čekal jsem leccos, doufal jsem, že mě film nezklame. A řekl bych, že zklamaný nejsem! Tohle můžu jen doporučit pro každého příznivce dobrého a skutečného hororu. P. S. Čeština ve filmu potěšila a pobavila. P. S. 2. A dost mě překvapilo, že to neskončí happy endem. Marně si vzpomínám na nějaký dobrý horor, který by končil takhle.

Stahovák (2009) (pořad)

Dávám tomuto pořadu měsíc, maximálně dva.