Tintinova dobrodružství (2011)

Mozna je Tintin prilis vernou poctou predloze, nez aby dokazal prorazit komiksovou stenu svyho charakteru. Tam, kde je Indy muz z masa a kosti, je Tintin jen nevyraznym zrzavym chlapcem z papiru. Spielberg je stale ten hravy vizualni kejklir a bravurne prolamuje dalsi technologicke hranice, ale pod povrchem napadite prace s filmovou reci se skryva detsky prosta latka, ktere chybi podvratny humor, narazky pro dospele i emoce, ktere nas nuti zatinat prsty do sedacky a trast se strachy o naseho hrdinu, ktery uz-uz pada do propasti. O necem svedci, ze jsem se z apatie probouzela vyhradne na sceny se psem, ptakem zaporakem nebo (T)kadlecem na druhou. 6/10

Holka s prknem (2011)

Čtyři slova omluvy: Ed Westwick + Bill Nighy.

Doktorka z Dixie (2011) (seriál)

Válka Severu proti Jihu neskončila v roce 1865. Na jihu totiž tahle vojna neskončila nikdy. V mixu mezi Doktorem z hor a Sweet home Alabama přichází Rachel Bilson, aby jako sofistikovaná Newyorčanka obrátila jižanské tradice vzhůru nohama. Střet civilizací, trocha krotké romantiky a něco málo ze zdravotnictví pro začátečníky.

Terra Nova (2011) (seriál)

Spielbergovi se stýská po dinosaurech s malým mozkem, mně po chytrém scénáři s jakýmkoli mozkem.

Kulový blesk (1978)

Jsem z toho víc vykulená, než kdyby do mě uhodil blesk. Kam se hrabe operace Barbarossa na den D. :)

Johnny English se vrací (2011)

Johny Rubbish Reborn aneb Obtěžoval jsem anglickou královnu:) Chvílemi to připomíná parodii na Bonda, chvílemi nepovedený sequel Kung-fu Pandy, ve zbytku je to beztvará hmota grimas a gagů, pro niž beze zbytku platí, že opakovaný vtip není vtipem. Být anglickou královnou, šlápnu producentům Bonda na krk, aby si s dalším kouskem pospíšili, jinak to s její ochranou a našemi filmovými zážitky vypadá zatraceně bledě. A Bondovo povolení zabíjet bych rozšířila i na Rowana Atkinsona. 4/10

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

MUCH LESS THAN MEETS THE EYS. Reflexe Ameriky po 9/11 povrchní, představa práce armádních složek a tajných služeb naivní, triky s flashbacky a prolínačkami laciné. Premisa je zajímavá, postava Carrie výborně napsaná, ale jinak to takovému West Wingu nesahá ani po kotníky. (pilot plus 2. díl) Hype sezony. 7/10

Green Lantern (2011)

Je to zelené a točí se to, a žába v mixéru to není. I když by klidně mohla, nikdo by ten rozdíl nepoznal.

Zrození Planety opic (2011)

Co by na to asi řekl Charles Darwin? Upravil by evoluční teorii, nebo by si pořídil mládě šimpanze? :) 75%