Boj za svobodu (2016)

Velmi průměrný film, který jsem shlédl kvůli obvykle skvělému Matthew Mcatd - i zde válí, ale příběh je slabý. Co je asi pro emeričany velké téma - rasová segregace ještě v polovině 20. století - nás Evropany myslím úplně míjí. Příliš dokumentární, příliš rasově-pozitivně vyumělkované (u spousty scén si nedokážu představit, že by takhle fungovalo v reálu, navzdory prý insipirace skutečnými událostmi). Slabota, na samé hranici 3*, 50%.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Navzdory řadě mých oblíbenců (Wahlberg, Hudsonka, Russel), velmi dobré druhé části vlastně jen průměrný film. Příběh je příliš dokumentární, žádná velká zápletka nebo vývoj se nekoná - hrdinové přijedou, všechno se zmrší, stanice shoří. Nic víc, nic míň. Když vezmu jiný příběh s podobnou strukturou - Dokonalá bouře, tak tam diváka hrdinové zajímají a drží jim palce do posledního okamžiku a doufá. Tady si odškrtne, že obyčejní američtí hrdinové zaváleli a šli dom k rodinám. Na mě moc málo, na jedno dvě kouknutí ale stačí. 60%.

Snowboarďáci (2004)

Česká klasika a vlastně zároveň šedivý průměr. Pár skvělých okamžiků, výborné obsazené...ale jinak vlastně nic extra. Oproti Rafťákům ještě celkem snesitelný product placement. 60%.

LEGO® příběh (2014)

Slovy hlavní písně...všechno je tu božííí:). A je. Je to vtipné, svěží, asi ne pro děti. Královsky jsem se bavil.

500 dní se Summer (2009)

Tohle mi opravdu nesedlo - nesdílím zdejší oslavné kritiky...příběh určitě není blbý z principu a koncepce je fajn. Ale chemie mezi ústřední dvojicí naprosto nefunguje, respektive Deschanel je úplně marná. Rádoby komplikovaná, ale vlastně jen ulítlá a sobecká. Na spodní hraně 3*, na jedno podívání.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Joooooo....tak tohle bylo prostě parádní, velmi příjemné překvapení! Šel jsem na Rogue One bez jakýchkoliv očekávání, prostě jako fanoušek světa SW a fanouškovo srdce zaplesalo, protože příběh mimo hlavní linii SW hravě strčí do kapsy nejeden z hlavních. A to nemluvím o tragické epizodě VII - se kterou musím často RO srovnávat, ale i někeré další. Osobně považuji Rogue za jeden z nejlepších počinů ze SW univerza vůbec. Má všechno co do SW patří a chybí mu hlavní nešvary epizody VII - je to svět temnější, dospělý, krutý a svým způsobem smutný. Asi v žádném z příběhů SW nebylo vidět tak moc, že na to, aby si Luke Skywalker mohl hrát na džedáje a Leia mohla balit Hana Sola, musejí zároveň chcípat haldy bezejmenných pěšáků přímo v akci. A tady nejsou bezejmenní, RO je oslava těchhle postradatelných pěšáků Aliance. Po pravdě, možná jednu z největších chyb (ale vzhledem k logice příběhu nekritizuji) je právě to, jak tvůrci naloží na konci s většinou hlavních postav (a velmi dobrých - a to nejen oproti zcela tupým "hrdinům" epizody VII). Možná jsem RO jako jediný SW film viděl dabovaný a...sranda...Darth Vadera namluvil český prezident klubu chlapáků, Marek Vašut:), hlavní hrdinku nějaká divně mluvící nána. A po shlédnutí RO už definitivně vím, proč válka mezi Impériem a Aliancí trvá celou věčnost - rebelská taktika něco odpálit a pak zdrhat a dostávat strašně na pr.del krásně doplňuje imperiální strategii dávat rebelům strašně na pr.del a pak si nechat odpálit půlku technologií a flotily. Ale to jsou jen drobnosti. Pokud shrneme - krásné vizuálně (zejména závěrečná bitva), dobré obsazení velmi slušně hrajícími nepříliš známými herci, chytlavý příběh a jako bonus K2 jako nejlepší robot v historii SW filmů...celkově pecka. 85%.

Most špiónů (2015)

Velmi příjemný film s opravdu excelentním Tomem Hanksem v hlavní roli. Bez něj by bylo hodnocení asi výrazně níž, ale takhle opravdu zaslouženě 4*.

Test (2003)

Navzdory hodnocení 3* považuji Rekruta za velmi solidní podívanou - počítačové pasáže dnes sice působí spíše naivně, ale děj je slušný, herecké výkony (zejména Pacino a vždy excelentní Farrell) vynikající...prostě slušný film na nejeden večer, 70%.

Strážci Galaxie (2014)

Myslel jsem si, že tuhle větu nikdy nepoužiju, ALE "proboha, co to tvůrci hulili"? Na vizuálních orgiích se odvíjí zcela nezajímavý příběh, který běžného diváka podle mého naprosto nemůže zajímat. Je mi úplně ukradené, že koule X zcela zničí rasu Y...na komedii to není dost komediální, na vážný film dost vážné. Celkem kulisovité (a to říkám jako velký fanoušek) a ploché Star Wars proti tomuhle dílu vypadají jako hloubavé filozofické drama probírající nejhlubší pravdy vesmíru. 1* za občasný humor, 1* za skvělou vizuální stránku a 1* asi za mývala. Prostě řekněme 3*, 50% na jedno nevěřícné shlédnutí...slovy hlavní hrdinky "umřu obklopena největšími debily v galaxii". Amen, sestro:)! Tolik o hlavních hrdinech.

Slíbená princezna (2016) (TV film)

Ach můj bože...co bylo smyslem téhle slátaniny??