Švadlena (2015)

Váhal jsem, ale nakonec 3*. Hvězdné momenty a fantastickou Winsletku naprosto zabije (spoiler!) její linie "prokletá", konkrétně zakončení její lásky, kdy podle tvůrců nemá nárok na štěstí. Příliš smutné na můj vkus, příliš časté střídání žánrů. Přesto určitě stojí za vidění.

Hříšný tanec (1987)

Je to vlastně příšerná blbina, ale i tak, zároveň, KLASIKA VŠECH KLASIK:). Patrick ve vrcholné formě, dobře se na to kouká a především...jeden z nejlepších soundtracků všech dob. Plus kultovní hlášky (celkem 2:)): 1/přinesla jsem meloun a 2/bejby nebude sedět v koutě. Jak říkám, blbina pro pubertální dívky. A přesto to i po těch letech žeruu:)!!

Píseň moře (2014)

Nesmírně originální pohádka/legenda s velice silnou irskou atmosférou. Krásné, zajímavé, velmi těžko objektivně hodnotitelné. Možná právě proto 4*.

Teorie tygra (2016)

Nostalgická tragi-drama-komedie (?, největším problémem jinak slušného filmu je, že tvůrci se nějak nemohli rozhodnout, co z něj vlastně chtějí mít). Pár úžasně vtipných momentů prokládaných nostalgií stáří a úvahami na téma, jak jsou muži a ženy úplně odlišné druhy (svatá pravda, milé děti, nevěřte řečem o nějaké velké harmonii a kompatibilitě). Dobré herecké výkony (skvělý Bartoška, kterého jinak vůbec nemusím), pár hvězdných okamžiků...a jinak vlastně nic - příběh víceméně neplyne nikam. Extra body za "šťastnou cestu do Hamburku":), jeden z lepších českých filmů, ale žádná pecka to zase není. 60%.

Kokuhaku (2010)

Klingonské přísloví říká, že pomsta chutná nejlépe servírovaná za studena. Asijské přísloví by asi říkalo, že pomsta chutná nejlépe po dlouhé době a musí být brutální, šílená a osudová. Přinejmenším by to platilo pro pomsty japonské a korejské. Série příběhů vyprávěných jako zpovědi účastníků spojujících historii jednoho velkého neštěstí a z něj plynoucí pomsty, z nichž zdaleka nejemotivnější je zpověď první (smrt dcery učitelky). Po tomhle příběhu jsem si říkal "tak tohle bude mít grády". Ale jednotlivé příběhy jsou nevyrovnané a film se stává fragmentovaným. Pomsta ve filmu Old Boy byla podobně brutální a šílená, ale dávala větší smysl. Spíše zklamání, přesto má smysl vidět, 60%.

Kung-fu mela (2004)

Tohle je prostě naprosto vymazlená záležitost, je to úžasné jako kungfu komedie, ale vůbec po všech stránkách...Stephen Chow ve vrcholné formě, prostě boží. Dřevní klasika, 80%.

Shaolin fotbal (2001)

Přinejmenším kvůli finálnímu zápasu se vyplatí tenhle film vidět, protože ten je prostě (nikdy předtím jsem nepoužil)....krutopřísný:). Stephen Chow je bůh kungfu, srovnatelný téměř s božským Jackiem, ale v tomhle filmu ještě ne. Příjemná podívaná, ale stále ještě hodně čínské...za podívání stojí, 70%.

Vyvolávač deště (1997)

Skvělý film po všech stránkách. Mám velice rád americká soudní dramata, adaptace knih Johna Grishama (a Michaela Connelyho) a atmosféru filmů s právníky/detektivy, kteří "v tom umí chodit". Tady navíc skvěle hrající (a ještě mladí) Matt Damon a Claire Danes. Zkrátka výborná podívaná, ke které se rádi budete vracet. 90%.

Machři (2010)

Tak tak, ale 3*. Sandler stejně po devadesáté sedmé (a to říkám jako jeho příznivec), ale protože od toho člověk moc nečeká, není to problém - pohodová jednoduchá věc na jedno večerní kouknutí, kdy hlavním úmyslem je vypnout. Neurazí, pobaví, pár vtipných momentů tohle dílko má, vracet se k němu asi nebudete.

Muž z Acapulca (1973)

Prostě pecka...jeden z nejlepších Belmondových filmů vůbec, na hranici pěti hvězd.