Argo (2012)

Beneflek není kdovíjaký herec, ale režisér je od Pánaboha. A tohle se mu (opět) fakt povedlo - skvělá atmosféra tajných služeb a pekla revolučního Íránu. Tohle bylo opravdu mistrovsky zvládnuté. I scény fanatismu a především záběry dětí, slepujících skartované složky z ambasády, to bylo opravdu děsivé. Velmi slušné, 80%.

Naše malá sestra (2015)

Vlastně velice příjemná záležitost, vztahy sester jedné rodiny, velmi odlišných a přesto si blízkých. Spíš komorní, ale malé příběhy jsou navlékaní jako korálky na jednu velkou, příjemnou příběhovou nit. Prostě okénko do obyčejných životů. Co na tom, že jsou to Japonky. Příjemné, stojí i za opakované podívání, 80%.

Až po uši (2014) (seriál)

Psáno po osmi nebo devíti dílech - přiznávám, tohle jsem nedokoukal. Shlédli jsme párově, já se pak rozhodl, že tolik zbytečného času nemám. Bože to je chujovina - co mohla být prima vztahovka na kulisách Prahy (kameru Hřebejk opravdu umí) bylo - smutné, unylé, níkam se neubírající....komika se postupně změnila v tragiku. Nevím přesně, co mi tak vadilo...asi že obyčejný život je sám plný s.aček i bez tohohle (rádoby)hloubavého veledíla. Škoda, první díl, kdy Havelka potká Geislerku, tam to jiskřilo jak v Dukovanech. Ale pak už jen hnití a smutek.

Labyrint (2015) (seriál)

Vlastně nuda, nakonec, český Robert Langdon se nekoná. Mnoho rozehraných linií a slibná hra s koncem světa je nakonec SPOILER ALERT úplně obyčejná, nudná pomsta blbců. Co v prvních dílech úplně tahalo za uši (spisovná brněnská čeština při rozhovorech na ulici) se postupně změnilo v kanálovou češtinu, kdy každé třetí slovo je do p.ele a ku.va - jasně, všichni tak mluvím, ale asi to nezměníme cca v jednom týdnu, který postavy řeší. Slušná ústřední Langmajer a Majer (hle, nečekaná hříčka:)), Kanocz je úplná blbka a není zřejmé, co na ní Jirka Langmajerů jako postava vidí. Dostal mě Strach ve finální scéně (sešel nám, chlapec, od Lotrandů)...trapné a zbytečné, pokud to měla být Tarantinovina. Nebyla to úplná blbost, ale je na zvážení, jestli máte tolik času. 50%.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Celkem perla:), na místní poměry. A možná i obecně. Skvělí herci, víceméně slabý příběh, který ale nevadí. Hodně rozdílná úroveň jednotlivých epizod. Přesto vlastně skvělé. A Trojanův "recepák" František je legen...wait for it...dary:)!

Cizí oběd (2013)

Váhal jsem mezi 3 a 4*, ale nakonec 4*. Je to spíš "pocitovka",než "příběhovka", ale je to vlastně krásné...a hrozně smutné. Marné životy, vedené ve snaze žít dobře, vzdálení patneři, rozpadlé vztahy a beznaděj....a přesto, naděje nad ešusy s karí. Dojemné, hezké, až bez jasného zakončení...ale možná lepší právě proto.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Tohle je ještě hodně dětské (a přitom u knižní předlohy mi to nevadí) - začátek série, to je jasné a víceméně fanouškův splněný sen, přesto nejde hodnotit jako běžný film. Dost dlouhé. Rozhodně ne stejné pocity, jako u série Pána prstenů, kdy i tam je první díl úvod do vyprávění, ale film přináší plnohodnotný příběh.

Gangster Ka (2015)

Maximálně slušný průměr - atmosféra zajímavá, herci výborní...ALE...co z toho všeho. Není to fakt žádný thriller, je to takový biografický film, pokud vás zajímá život Káčka. Pokud ne, nebo čekáte nějakou "extra přidanou hodnotu", není to o ničem. Možná to druhý díl srovná, ale nevím, je to o celkovém konceptu. Dvě velké výtky - postava/y vypravěče jsou úplně mimo, plus - proč do háje v našich seriálech/filmech ze stejného období hrají ti samí herci?? Ne někteří, ale všichni?? Člověk kouká na Káčko a vidí Rapla atdatd.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Velmi, velmi příjemná záležitost - příběh sbližování se otce a syna, ale i návratu ke kořenům a hledání osobního štěstí v jednoduchých věcech, které ale člověk dělá pro sebe. Famózní Jon Favreau v hlavní roli, lehce plynoucí příběh, pohled do kuchyní a skvělá hudba. Feel-good movie pro nejeden večer. 80%.

Rapl (2016) (seriál)

Zajímavý seriál s velmi silně klesající kvalitou jednotlivých dílů - co začalo jako hutná, atmosférou téměř noir detektivka, skončilo jako ucouraný seriál, kterých běží v bedně tucty. Pořád je to na český standard velmi slušné, ale jinak zklamání. Dobré herecké výkony, skvělá (byť opakující se hudba), ale postupný úpadek to nevytrhlo. SPOILER ALERT - sorry, hoši, ale aby hlavní zápletka, kvůli které Kuneš byl vůbec do Jáchymova převelen (strašná záhada, původně), byla vysvětlena - ne vyšetřena - v posledních minutách seriálu během asi 5 sekund, to je opravdu ubohost...//2. série - tak tohle je fakt s*ačka a politická agitka o chudácích migrantech a skvělém multikulti světě. Od temné kriminálky první série posun k tomuhle veledílu...škoda mluvit