Dredd (2012)

Krutopřísná akce od začátku do konce. Někomu možná chybí více nahoty (dívek a Dreddova obličeje), ale jako "jeden den v práci" je to velice hutné. Dalším zajímavým prvkem je určitě Slo-mo a s ním spojené barevné žně. No a to vše celou dobu doprovází úžasná basami nadupaná hudba. Jasně, Slyův hlas nahradit nelze, alespoň ne v tomto případě, nicméně kdo nezná starší verzi, chybět mu nikdy nebude. Za mě jasných 100%.

Beowulf (2007)

Legenda dobře zpracovaná, vizuálně to bylo také skvělé, ale hlavně famózní hudba pod taktovkou pana Silvestriho. Kam se hrabů Boží bojovníci. Za mě 90%.

Identita (2003)

Thriller dobrý, zápletka zajímavá, ale nejvíce se mi líbila hudba pana Silvestriho. A ten konec - pro znalého diváka nic nepředvídatelného. Za mě 75%.

Titanic (1997)

Hodnotím až po téměř dvaceti letech, kdy film zasáhl mnohá srdce náctiletých vrstevnic mojí sestry a způsobil rapidní nárůst spotřeby papírových kapesníčků. Ale ani po letech nemohu než hodnotit kladně dvě věci - Cameronovu režii a výpravu - ta je velkolepá - a hlavně a především hudbu Jamese Hornera, která z filmu učinila nezapomenutelný emoční zážitek a díky které se dnes muži nestydí plakat. Za mě jednoznačně 80%.

Romeo a Julie (1996)

Jsem fanda Williama Shakespeara a zejména Romeo a Julie je moje srdcová záležitost. A ač tady někteří píší, že modernizaci nedokázali překousnout, musím říct, že repliky zůstaly věrné originálu, jen kvůli stopáži a svižnějšímu spádu vypadly pro děj ne zcela zásadní scény nebo některé pasáže. A to, že kordy nahradily kolty a koně auta, je úplně jedno. Příběh jako takový je nadčasový a v této verzi to funguje úplně stejně jako v té od Zeffirelliho. Leo jako Romeo podal dost silný výkon, Julie je také moc vyvedená, i když Olivii asi už nikdo nepřekoná. Výborný Pete Postlethwaite coby Friar Laurence. Za mě 100%.

Non Plus Ultras (2004)

Tento film, jak zde někteří trefně komentují, vlastně ani není filmem jako takovým. Příběh není nikterak vystavěný, spíše tak nějak plyne, jako voda v řece, a do cesty mu přichází různé více či méně zajímavé situace. Myslím, že je to spíše taková výseč ze života jednoho pražského fotbalového fandy. Postava Vladimíra Dlouhého je zde přítomna coby budoucí verze Bejčáka, stejně jako Lojza nastiňuje možnou budoucnost členů party. Dílko je psychologicky velmi zajímavé a přesto, že nepůsobí celistvě a je prakticky bez děje, pomineme-li zápletku kolem Anglánů, jde do hloubky a relativně věrně vystihuje život jednoho třicátníka na přelomu tisíciletí. Za mě 55%.

Padesát odstínů černé (2016)

Film zdařile paroduje nejen "šedivý originál", ale zejména veškeré stereotypy o afro-americké kultuře v čele s lascivní černoškou v těle macaté bělošky. Díky tomu jsou dialogy vtipné. Naproti tomu fyzický humor je dost slabý, vezmeme-li v potaz možnosti, které tvůrci měli, a téma filmu. Za mě 35%.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Skvělá detektivka se zajímavou zápletkou. Králíček roztomilá, lišák mazaný a lenochod božský. 90% hlavně za ten příběh.

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Ač někteří si můžou vyplachovat ústa při hodnocení tohoto filmu, já nemohu než dát 4*. Dobrá zápletka, jiná než v prvním díle, exteriéry také super, a děcka pořád hovada. Jsem učitel a bavil jsem se.

Černá smrt (2010)

Působivá a napínavá atmosféra, tedy alespoň do hostiny ve vesnici. Poté už to jde z kopce s atmosférou i dějem. Středověk v tomto filmu byl černý jako mor sám. Zápletka velmi zajímavá a ústřední námět - boj Boha s Přírodou - byl relativně dobře využit. Naproti tomu boj Boha s Láskou, který zdatně doplňoval hlavní děj, se v závěru filmu zvrtl a pokazil, alespoň dle mého názoru, konec filmu. Nicméně výkony hlavních postav byly dobré. Dávám 70%.