Jason Bourne (2016)

Konečně mohu s čistým svědomím říci, že Jason Bourne neměl dostat šanci najít svou minulost. Pokračování Bourne Identity by se dala přirovnat k pádu ze skály a od třetího Bournea nejsou ničím jiným než super full HD ultra surround recyklací prvních dvou filmů s absolutně nechutně identickou zápletkou, akčními scénami, ženským elementem a záporákem ze CIA. Prostně nuda. K tomu všemu nehorázná exploatace Mobyho. 55%.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Zase v Praze a zase super film. Akce plno a naplno, trocha napětí ale ne moc, kopec legrace s Peggem a výborná "seriálová" koncovka. 85%.

Mission: Impossible II (2000)

Když pominu zdlouhavý nábor zlodějky v Seville, film jako takový má náboj a line jednu akci za druhou. Super souboje beze zbraně, kvalitní herci, bezva kamera. Tom Cruise může být jaký chce, ale je to zatracený profesionál. Tyhle role "agenta s minulostí" mu padnou jako ulité. A už jen pro ten úžasný soundtrack a rytířský souboj na motorkách dávám 80%.

Quantum of Solace (2008)

Docela mě překvapilo, že někteří zde hovoří o QoS jako o "komorním" filmu a vyzdvihují film předešlý. Podle mě je to právě naopak. A co víc, konečně vidíme Jamese, který ví, co chce, a jde za tím, aniž by se ohlížel nalevo nebo napravo. V tomto se nejvíce podobá prvním bondovkám s Connerym. Nečiní tak se šarmem a elegancí, nicméně dnešní divák by u prostého juda a Walthera PPK nevydržel. A konečně zmizela i romantika, která v bondovkách nemá co dělat. Já jsem mnohem spokojenější než s casinem. 80%.

Casino Royale (2006)

Emocionálně nevyrovnaný slepě zamilovaný James Bond a tuctová Bond girl se "smokey" očními stíny - to je doba. Přesto dobrá akce, ale James by se měl naučit lépe bojovat, jeho souboje beze zbraně jsou nekonečné. 70%.

Jeden svět nestačí (1999)

Ještě lepší než předchozí bondovka. "I was wrong about you... I thought Christmas only comes once a year." 95%

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Starý dobrý James je zpět tak, jak ho máme rádi. Po romantických eskapádách a záplavě emancipovaných nymfosadistek zde máme opět osvědčený recept na super zábavu, a tedy chladnokrevný Bond, alespoň dva zářezy na tělech sličných dam (zde dokonce tři) a megalomanický psychopat s drahými hračkami. K tomu všemu über Němec s vysokým prahem bolesti a silou východoněmeckých atletů pod dohledem zvěrolékařů z Moskvy. No prostě super zábava! Za mě krásných 90%.

Ant-Man (2015)

Super zábava. Hispánci perfektní, záporák psychopat jak se patří a antihrdina se smyslem pro humor. "I'm gonna disintegrate you, [Robert Smith]' :D Za mě 90%.

Poslední legie (2007)

Po přečtení zdejších komentářů jsem se skoro bál si film pustit, ale, protože artušovská legenda je mojí vášní, nedbal jsem vašich výstrah a na film se podíval. A jestli někoho zajímá, co si myslím, tak je to fajn pohádka na nedělní odpoledne po obědě. Super obsazení hlavních postav, námět vychází z jedné z nejmystičtějších legend naší doby a hudba také super. Výprava sice jako z ČT1, ale co. Do televize to stačí. A historické, tedy domněle historické momenty jsou jen pro zasazení děje do kontextu, jinak by se příběh mohl odehrávat kdykoliv a kdekoliv s archetypickými hrdiny a zlosyny. Zkrátka pohádka. Za mě 60%.