127 hodin (2010)

Přiznávám, že jsem se tohoto filmu trochu bála, když jsem se dočetla, že v něm hlavní hrdina přijde o ruku, kterou si musí sám upižlat...Nicméně musím konstatovat, že to byl zajímavý film, s výborným scénářem, kamerou a Jamesem Francem v hlavní roli. Vzít knihu s příběhem, který se skutečně udál a přeměnit jej v dobrý film, je docela fuška a myslím, že se to Boylovi docela povedlo. Navíc záběry na krajinu jsou efektní. Jen mi občas vadilo klipové stříhání obrazů, což způsobilo, že jsem občas nevěděla, co je fikce a co je realita.

Nejhledanější muž (2014)

S největší pravděpodobností film věrně kopíruje knihu, kterou jsem četla kdysi dávno - pomalé plynutí je typickým rukopisem Le Carrého. Bohužel ve filmu jsou docela omezené prostředky, takže co v knize funguje jako budování napětí, tady způsobuje, ze se film vleče a v podstatě až nudí. Výkony herců jsou velice dobré a kamera taky není špatná, ale obávám se, že pokud si budu film pamatovat, tak to bude právě tou nudou.

Lovec draků (2007)

Popravdě mi to nepřišlo zas až tak super. Hlavní hrdina byl zbabělec, který nechal svého kamaráda nejdříve ve štychu a pak jej nařkl z toho, že mu ukradl hodinky. To že se po letech vrací zpátky do Afgánistánu, aby zachránil jeho syna, je docela chabá náplast. Film byl neskutečně dlouhý a nudný, takže jsem jej posouvala dopředu. Prostě nic moc.

Památkáři (2014)

Docela zajímavý počin na rozhraní válečného filmu a filmu o ukradeném umění. Na první pohled to není nic moc, ale je tam pár zajímavých záběrů i pár vtipů. Bohužel nejde o počin zapamatovatelný, takze za pár dní vám vyšumí z hlavy a vy si maximálně vzpomenete na šediny George Clooneyho.

Fame - cesta za slávou (2009)

Koukáme, jak se skupina dětí snaží protlouci konzervatoří, jak se jejich sny střetávají s realitou a některé se naplní, zatímco jiné jsou tvrdě rozmačkány. Není to nejhorší film a pár hudebních čísel je docela fajn, ale nejde o nějaký zázrak a podobných filmů už bylo natočeno spousta a lépe. No nic, aspoň jsem si ujasnila, jak se označují v Americe jednotlivé ročníky na střední škole.

Dr. Dolittle 2 (2001)

Rodinný film s mluvícími zvířaty a snahou zachránit les tím, že se spáŕí divoká medvědice s cirkusovým medvědem. Na první pohled hloupé, nicméně já se bavila.

Madagaskar 3 (2012)

Parta se snaží dostat zpět do New Yorku a pomůží ji přitom cirkusová zvířata. Neni to tak vtipné jak jednička, nicméně je to docela fajn a mají i hlavní zápornou postavu v podobě lovkyně zvířat. Nejlepší jsou samozřejmě tučňáci, kteří si rozhodně zasloužili svůj vlastní film.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Nebyla to pohádka ale spíše komedie/satira. Chápu, že mnoho lidí naštvala, ale mi osobně se tento počin líbil víc než štědrovečerní pohádka. Pravda, pohádková strašidla byla šílená a Lišku nesnáším, nicméně princezna i rybář byli fajn a hlavní zloduch s rádcem taky nebyli špatní. Rychle zapomenutelné ale v danou chvíli pobavilo.

Jak se budí princezny (1977)

Moc pěkná pohádka, která se řadí mezi klasiku. Nejlepší je boj s medvědem a Matěj.