• Hudební

Uspořená libra (1963) (TV film)

Úžasná komedie! Viděla jsem ji mnohokrát a vždycky jsem se u ní skvěle bavila. Výborní herci v čele s panem Werichem. Název Tararingapatam si zapamatujete, i kdybyste nechtěli. Skvostné!

Den, kdy nevyšlo slunce (2001) (TV film)

Tato televizní detektivka by se mi určitě tak nelíbila, kdyby v ní nehráli mí oblíbení herci - Vladimír Dlouhý (kterého prostě musím vidět v každém filmu) a skvělá Petra Jungmanová. Překvapily mě postřehy Siegmunda - takových detailů jsem si nevšimla a ani pro mě nejsou až tak podstatné. (Ale při dalším zhlédnutí se na ně zaměřím, takže mu děkuji.) Podmanivé herecké výkony mi nedovolily se soustředit na tyto nejasnosti.

Dánská dívka (2015)

Fascinující životní příběh, krásně výtvarně zpracovaný, vynikající Alicia Vikander. Ale co si počít s hlavním hrdinou, který se tak divně a stále stejně usmívá, to nevím. Eddie Redmayne se mi mnohem víc líbil v Teorii všeho, v této roli mě nepřesvědčil. Nesmělost se mi jevila jako příliš urputná, jeho úsměv mi v druhé polovině filmu vyloženě lezl na nervy. Škoda.

Domina (2010) (TV film)

Sice průměrná detektivka, ale nadprůměrný Vladimír Dlouhý, můj oblíbený herec. Chybí mi.

Zmizení (2013)

Silné téma -ano. Dobří herci - ano. Ale thriller napínavý až k nesnesení? Já jsem se strašně nudila. Jak může někdo zrovna toto srovnávat s filmem Sedm, to je mi naprostou záhadou. Film nudný až k nesnesení.

Fontána (2006)

Aronofského uznávám, hudba krásná, herci dobří, tak kde je chyba? Nebyla jsem schopna se vcítit do děje, smutný příběh mě nedojímal, ale k smrti nudil. Chtěla jsem se na film podívat ještě jednou, že bych třeba změnila názor (aspoň trochu), ale nedokopala jsem se k tomu. Není to film pro mě.

Postřižiny (1980)

Když se dnes dívám na Postřižiny s větším odstupem, můžu říct, že herecké výkony jsou výborné, Magda Vášáryová krásná, Pepin mi leze na nervy (a to asi každému), Francin se mi líbí a chválím výběr hereckého představitele...ale protože mám ráda Hrabala a můžu srovnávat, úplně spokojená nejsem. Menzel je dobrý režisér, to jistě ano. Pokud se však někdo domnívá, že po zhlédnutí filmu už není třeba číst knihu, krutě se mýlí. Je ochuzen.

Ježek v mlze (1975)

Nejlepší animovaný film všech dob. Hodnocení 140 lidí, kteří filmu rozumějí - tomu už se dá věřit. Neviděla jsem moc animovaných filmů, ale ježeček mě opravdu dostal. Poetický film, u něhož jsem se nebála, protože něco tak krásného přece musí skončit dobře! Komentář v libozvučné ruštině mi ještě doplnily slovenské titulky . Nerušily mě, naopak, doplnily jeden jazyk druhým krásným jazykem. Výborná animace, pěkná hudba, jemné barvy...Dojemný ježeček se svým ranečkem, v kterém nese malinový džem pro svého kamaráda. Vyděšený medvěd, který se o svého kamaráda bojí, volá ho, v jeho hlase jsou slyšet obavy. Není to nádherné, že jsme opět spolu? Ta věta mě vždycky spolehlivě rozpláče. Miluju tenhle film!

Počátky (2014)

Zajímavý dokument. Několik výchovných ústavů jsem navštívila v rámci studia, nějakou představu o životě uvnitř mám. Že to holky nemají jednoduché, je jasné. Startovní pozice u všech tří dívek stejná, výsledek se odvíjel od jejich (ne)snažení.Přiznání dívky, že v práci vydržela jen dva dny, protože ji to nebavilo a nudí se, muselo naštvat každého diváka. Pokud neodešel od obrazovky hned v té chvíli, kdy viděl, že děvčata jsou tmavší pleti. A to asi udělalo dost lidí, vzhledem k tomu ,jak málo je zde hodnocení i komentářů. Škoda. Předsudky mi vadí. Fandím paní režisérce a rozhodně si nenechám ujít další osudy dívek.

Ulice (2005) (seriál)

Oproti Ordinaci je to umělecké dílo. Hadrbolcová, Maciuchová, Krbová, Tomicová, Vlasáková, Smutná, Jastraban (skvělý v Králi Learovi) a pár dalších se snad nemusí plazit kanálem. Občas se na to chvilku dívám, něco u toho dělám, když zaslechnu zajímavý dialog, na pár minut na to mrknu. Stačí chvilka a víte, o co kráčí. Ovšem "herecké " výkony paní Obermaierové a pana R. Hrušínského ml. jsou tristní. Na to se opravdu nedá dívat. Kvůli nim nemůžu dát tři hvězdičky. A ještě když slyším Rybovou, jak říká "já bysem", musím se smát. Může jí člověk věřit, že je zubařka?

Časové pásmo bylo změněno