Rošťák (1997)

Tento film je důkazem, že na natočení dobrého bijáku nepotřebujete 80 milionů dolarů, ale stačí mít dobré dialogy, chytrý námět a schopnost vytvořit dobrou atmosféru.

Stará puška (1975)

Zajímavý námět, ale vcelku nudné zpracování.

Nepolíbená (1999)

Pro koho tenhle film je? Snad jenom pro 13-leté předpuberťačky co si kupují Bravo. Nikdo jiný tenhle sentimentální žvást nemůže brát vážně. Závěrečnou scénu čekání na fotbalovém stadionu navrhuji na jednu z nejhorších filmových scén historie filmu.

Dožeň, co se dá! (1999)

Málo uvěřitelnou milostnou zápletku vynahrazuje dostatek velmi zábavných scén.

Insomnie (2002)

I dyž Dorman není kladná postava, stejně jeho spojenectví s vrahem působí děsivě. Stále charismatický Pacino zde zahrál svojí postavu policisty trpícího insomnií tak skvěle, že to vypadá, jakoby při natáčení opravdu nespal

Mlčení jehňátek (1991)

I když Hopkinsovi nemůžu upřít skvělý výkon a Fosterová je moje oblíbená herečka a libuji si ve filmech o masových vrazích, Mlčení jehňátek mě moc nezaujalo, občas mě i trochu nudilo. Ale musím uznat, že závěrečná scéna v domě, kdy je slyšet zrychlený dech agentky Sterlingové, se velmi povedla.

Pravdivá romance (1993)

Škoda že se tento černohumorný thriller s originálním námětem nedržel kvality, kterou nabral na začátku (scény, kdy se seznamují dvě hlavní postavy filmu).

Zbytečná krutost (1984)

Podle toho, co jsem četl o Zbytečné krutosti, jsem čekal, že se mi bude určitě líbit. Ale těm Coenům já prostě nemůžu přijít na chuť, stejně jako kultovní Fargo se mi nijak zvlášť nelíbil ani tento film. Nemůžu mu upřít zajímavé momenty, scéna pohřbívání zaživa anebo závěrečných deset minut je brilantní, ale styl vyprávění filmu mě vůbec nezaujal, místy mě dokonce trochu nudil.

Konkurenti (1992)

Nevím jak je možné, aby film, ve kterém naprostou většinu dialogů tvoří jen nudné kecy o práci, které tak nesnáším (stěžování si na práci a šéfa, snaha nahrabat co nejvíc peněz), byl tak dobrý. Určitě je to zásluha skvělého scénáristy, ale Konkurenti na mě zapůsobili i protože celý film tak trochu vyznívá i jako výsměch tomu stupidnímu běžnému pracovnímu životu a tahle poloha se mi obzvláště líbila.

Rande (1997)

Jak to že jsem o tomhle skvělém filmu nikdy neslyšel? Příjemně sentimentální, ale rozhodně ne kýčovitý příběh o komplikovaných vztazích mezi chudou a bohatou rodinou v americe 50.let by se skvěle vyjímal i na velkém plátně. A Tylerové a Pheonixovi by to o to víc slušelo.