Peppermint: Anděl pomsty (2018)

Po slabším předchozím Morelovým filmu Gunman, který s akcí na můj vkus šetřil a snažil se tlačit do pozadí i politický příběh, se Peppermint ukázal v opačným světle. Už po pár desítkách minutách jsem si vesele pomlaskával, protože přesně takhle pana Morela mám nejraději. Příběh je sice klasicky béčkový a tisíckrát okopírovaný jinde, ale netáhne hlavní otěže, takže sem mu tolik pozornosti zase nevěnoval. Ty si vysloužila Jennifer Garner, protože ji to se zbraněmi nejen sluší, ale i to s nimi dost dobře umí. Už úvodní záběr na auto vám napoví, že ani o vtípky nebude příliš nouze :) Není to sice TOPovka, ale jako akční jednohubka večer do postele rozhodně neurazí.

Gunman: Muž na odstřel (2015)

Od filmů pana Morela vždy očekávám hezkou akční podívanou a i zde ukázal svůj perfektní cit pro přestřelky. Bohužel celá příběhová zápletka mě neoslovila a spíše ubírala filmu na tempu. Moc se zkrátka mluví a málo střílí. Sean Penn mi taktéž jako hlavní hrdina nepadl přímo do oka ( asi je to už tím jeho věkem, ale neuvěřil jsem mu to ). První film od Morela, po kterém mám v puse pachuť hořkosti a kterému dám lehce podprůměrnou známku, škoda.

Ďábel (2010)

Tento film si pouštím na můj vkus velmi často a to i přesto všechno, že se mé osobní hodnocení, jak vidíte, pohybuje v průměrných hodnotách. Tenhle typ či žánr filmů mám totiž velmi rád. V tomto případě je celá situace ještě zkombinovaná s mysteriozní zápletkou a tím mé mile já rozhodně nepohrdne. Film strašně rychle uteče a není to jen díky podprůměrné minutové stopáži. Od úvodu do konce se totiž něco děje a i když je scénář i vedlejší zápletka primitivně úsměvná, tak má velmi málo hluchých míst. Ono právě ta jednoduchost je asi i ten hlavní důvod proč jsem své hodnocení o jednu hvězdičku zmírnil. Ten film tím rozhodně netrpí, ale na úkor jiných filmů, které se mi třeba líbili přibližně stejně, ale měli propracovanější scénář, by to nebylo fér. Herci neurazí, protože zde si budete spíše utvářet nějaké osobní sympatie, než-li řešit jejich herecké dovednosti. A závěr nebo vlastně celá pointa je takový úsměvný mindfuck s hezkou příjemnou tečkou. :)

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Film vychází hlavně ze stejnojmenné videohry, kterou jsem před zhlédnutím toho to snímku nikdy nehrál. Dokážu tedy pochopit fakt, že původní koncept zápasů mezi Pokémony tu je odsunutý na vedlejší kolej a až na výjimky tu hraje prim spíše detektivní příběh. Ten není tolik komplikovaný a i když si pár lidí stěžovalo na práci střižny, tak já se takto snadně ztratit nedokázal. Zvraty byly hezké a mile překvapily svou mírnou zapeklitostí, která asi mohla mladším divákům trochu zavařit mozečky. No kdyby příběh nepobrali všemi desíti, tak samotní Pokémoni jim to určitě vynahradili. Jejich stylizace je líbivá a zapracování do obyčejného života lidí uspokojivé, samozřejmě jejich potenciál nebyl zdaleka vyčerpán. Zatím jenom vychvaluji, tak proč to moje hodnocení je tak bídné? V prvé řadě nejsem divák, který by vyhledával komedie, protože tu pravou filmovou zábavu hledám trochu jinde než u trapných scén a hlášek. Zvlášť ten americký humor mi je hodně cizí a přestože se Pikachu snažil každou scénku obohatit nějakým vtípkem, tak jsem se za celý film ani jednou neusmál. Ono vlastně celé hlavní herecké duo bylo utrpení nejen poslouchat ale i sledovat. Justin Smith je obecně děsně nesympatický a už od úvodních minut filmu, kdy se přizná, že mu lezou samotní Pokémoni krkem, sem věděl, že kamarádi po dobu té hodinky a půl rozhodně nebudeme. Ono mi je těžko hodnotit, protože původní Gameboy videohry a i vlastně seriál jsem jakožto dítě hltal všemi doušky. Takže nostalgie velí přimhouřit všechny oči, ale já prostě nemohu hodnotit jinak než spravedlivými dvěma hvězdičkami.

Boar (2017)

Buranský film který je nechutně prošpikován potoky alkoholu a připitomělých sexuálních narážek snad v každé druhé vyslovené větě. Všichni herci a to bez výjimek, jsou tak děsně nesympatičtí a špatně hrající, že vám naženou husí kůži víc než-li samotný vypasený pašík, který naštěstí jejich neherecké utrpení postupně chronologicky ukončuje. Nulový smysluplný scénář jen celkový dojem prohlubuje, protože jde prakticky o sbírku vraždících scén sešitou horkou jehlou. Jednu hvězdu za odvahu divočáka nezhotovit jen přes počítačovou grafiku, ale dodat mu i trochu té reálnosti. Hlavně v nočních scénách byl chlapec celkem k světu, ale to jsem i já. :)

Predátor: Evoluce (2018)

Co se týče zabíjení, je tento film ze všech Predátorů ten nejbrutálnější, ale to je to jediné prvenství, které si ode mě tento film zaslouží. Vše ostatní je hodně průměrné až podprůměrné a jakožto věrného fanouška série, mě dokázaly potěšit už jen známé hudební motivy. Herecké obsazení nudí a ta neustála snaha vedlejších postav o to trapné vtipkování mi brzo začalo lézt krkem. Počítačově vytvořené kreatury pak jen dokreslily celkový nevkus a celý film mi ještě znechutily. Rozhodně zatím nejhorší film z Predátor universa na úrovni filmů Alien vs. Predator.

Čepel smrti (2009) odpad!

Český slasher z kterého jeho amatérismus jen září na všechny světové strany. Vůbec vlastně nechápu jak něco takového může jít vůbec do prodejní distribuce. Děj naprosto stupidní a neskutečně natahující, kdy postavy běhají z místa na místo bez sebemenšího logického uvažování a cíle jak afektované kozy na porážku. Dialogy vycucané z nějaké žumpy až jsem se i párkrát musel nad jejich debilitou zasmát. Určitě je musel sepsat někdo z prvního stupně základní školy, pač jsou fakt extrémně geniální. Nejkomediálnější však zůstávají vraždící scény, kdy po každém bodnutí nožem zvukař využil totožných zvuků jaké jsou využívány v počítačové hře Counter Strike. Už jen chyběly nápisy Double Kill či Killing Spree. No a vlastně bych mohl takto kritizovat donekonečna a nenašel bych jeden jediný kladný důvod proč by jste tomu to braku měli věnovat svůj čas.

Denverský střelec (2012) (TV film)

Špatný to dokument jehož název hodně klame. Hlavním tématem totiž není až tak střelba na premiéře filmu The Dark Knight v Denveru, jakožto spíše obecná dostupnost a prodej zbraní v Americe. Možná to někomu bude znít povědomě, protože něco podobného tady už natočeno bylo panem M. Moorem někdy v roce 2002. Kdybych měl oba dokumenty mezi sebou porovnat, tak je to však nebe a dudy. Zdejší redaktorka je příšerná a skáče od jednoho tématu k dalšímu aniž by se ve zbraních sama vyznala. Původně jsem chtěl dát jen jednu hvězdu za to něco málo informaci co dodala k případu jehož název nese tento brak, ale když se na scéně objevili i pamětníci střelby na střední škole Columbine a něco málo k případu zase přidali, tak přidávám ještě jednu. Nic to však nemění na faktu, že tento dokument se hrubě neprofesionálně nepovedl a je jen ztrátou času...

Bang, bang, seš mrtvej! (2002) (TV film)

Není to ten nejkrásnější natočený film na toto téma, ale to vůbec nevadí, protože jeho síla je v momentech. Skvěle zahraná hlavní role Benem Fosterem. Spousta emotivních scén a přímo dech beroucí závěrečná scéna na pódiu. Trošku mě zklamalo ono vyvrcholení v jídelně, kde mělo dojít ke střelbě. Možná si na to režisér netroufl, ale já bych to tam klidně šoupnul. Ať už na plno nebo hodně cenzurovaně. Rozhodně by to zanechalo lepší dojem než zvolená varianta jak z akčního filmu s Brucem Willisem. Ale o tom ten film až tak není. Celé je to o divadelní hře, která dokáže změnit osud. Osudy spousty mladých nevinných lidí a taktéž spousty Joshů. Jinak nemám absolutně nic co bych mohl ještě negativně zkritizovat a i přes ten malý vroubek hodnotím maximální známkou. Dokážu každopádně pochopit i lidi kteří jej zhodnotí opačně, protože je to opět jeden z těch typologicky kontroverzních snímků jako byl třeba Elephant a né každý vidí jeho hlavní záměr, který je mimochodem geniální.

Chladnokrevně (2008) (seriál)

Dobře natočený seriál, který si už nějaký čas pouštím ze zvyku před spaním. Jediná věc co mi zde vadí je ta strašná všudypřítomná cenzura. Když už se rozhodne režisér nějaký případ takto důkladně natočit a rozpitvat jej do nejmenších detailů, tak chci vidět i originální fotky či necenzurované policejní video záběry přímo z místa činu. Bohužel veškeré tyto dokumentace zde chybí a jsou nasimulovány (ne)herci, což celý zážitek případů ( alespoň v mých očích ) kazí.