Catwoman (2004)

Jsou filmy, z nichž jsem byla zhnusenější nepoměrně víc než z chvílemi docela roztomilé a snadno zapomenutelné (a díky tomu neškodné) vyprávěnky o nesmělé děvčici změněné v superhrdinku. Navíc moje nesmírná láska ke všemu kočičímu, zatoulanými mourky počínaje a tygry ussurijskými konče, asi také udělala své. Jen mě znepokojuje, že mi tady Halle připadala lepší a podstatně sympatičtější než coby uvřískaná a přitom oscarová Leticia.

Patriot (2000)

Kdyby laciné vlastenčení kvetlo, Patriot by připomínal růžovou zahradu. Přesto se na to s vypnutým mozkem a sedativy utlumenou láskou k dějinám dá dívat, celkem to nenudí a s výjimkou hlavního hrdiny ani herecké výkony nebudí útrpnost. A Jason Isaac je spolu s Alanem Rickmanem nepochybně jedním z nejlepších představitelů postav na stinné straně barikády.

Věž prvorozeného (1998) (TV film)

Do věže zavřít každého, kdo se vyzbrojen chatrným scénářem a třetiřadými herci pokusí točit Dänikena šmrcnutého Kainem a Abelem.

Vražda na Nilu (1978)

Perfektní ukázka detektivního umění a filmařského řemesla, k níž mám jedinou výhradu, týkající se hlavního představitele. Nic proti Ustinovovi, jehož si vážím, ale David Suchet odpovídá popisu Poirota podstatně lépe.

Kameňák (2003)

Myslela jsem, že hůř už být nemůže, ale člověk míní a Troška mění. O čemž jsem se přesvědčila na vlastní oči u pokračování, které mi napralo do hlavy kamenů hned několik. Lima: pěkný komentář a souhlasím úplně se vším s výjimkou vydry. Vydra je šelma, ne hlodavec.

Hrbáč (1997)

Mnó (stručný přibližný překlad - nevím, jak začít). Bála jsem se toho dost a byla jsem si téměř jistá, že svého rozhodnutí budu litovat. Ale protože každého zbabělce čeká zasloužený trest, rozhodla jsem se býti udatnou a zkusit to. A nemohla bych s čistým svědomím tvrdit, že toho lituju. Možná také proto, že filmům nezřídka připočítávám k dobru, když si na nic nehrají a nesnaží se být ani velkým uměním, ani nástupcem původní verze. Když jsou celkem poctivou šermířskou podívanou s pohlednou výpravou a hlavní hrdinkou, nekomplikovaným příběhem, který beztoho všichni dávno známe, a slušnými herci. I kdybych chtěla, nemohla bych být na Auteila ošklivá a říct, že Maraisovi nesahá ani po kotníky. Řekla bych, že ke kolenům to dotáhl. Potíž je v tom, že Marais byl docela vysoký.

Kameňák 2 (2004) odpad!

Poutníče, postůj u hrobu vtipnosti. A že ji ten Troška pohřbil sakra hluboko.

Fantom Paříže (2001)

Mnohý způsob jest, kterak z diváka pitomce udělati. Nesmyslný "šokující" závěr mezi tyto způsoby patřiti ráčí.

Sedmý hřích (2001)

Mám jeden problém. Kdyby jenom já, ale ona ho má i česká distribuce. Protože pokud je někdo schopný přeložit "original sin" jako "sedmý hřích," tak je to skutečně...smilstvo. Antoniovi s Angelinou to spolu docela sluší, jakkoli lepší filmy točí jeden bez druhého, a příběh si to kluše vpřed, aniž by si komplikovaně zlomil nohu při zapadnutí do jedné z děr na té cestě. Klasické "věci nejsou tím, čím se býti zdají" postupem času tolikrát není tím, čím se býti zdá, že se pracně rozpomínáte, kdo šije boudu na koho, nepříliš logické zvraty se střídají s chvílemi nudy, kdy vás hryže svědomí, že přece máte důležitější věci na práci než sledovat sexuální gymnastiku pod kubánským sluncem - ale na druhou stranu je to podívaná odehrávající se pod kubánským sluncem v dobách, než ono slunko zastínil Fidel. Takže za příjemný starosvětský závan a nikoli nepříjemnou podívanou šest bodů z deseti.