Pán šelem (1982)

Za fretky a načerno nabarveného tygra.

Beastmaster 2 - Pán šelem: Branou času (1991) odpad!

Kdyby nic jiného, tak díky tomuhle vím, jak vypadá filmová abeceda. To vezmete scénář béčka, vrazíte ho do ruky Tabetovi a on z toho udělá céčko, díky kterému vás zachvátí takové déčko, že z toho máte druhý den v práci áčko.

Tváří v tvář (1997)

Výměnu obličeje s Travoltou Cageovi opravdu nezávidím. Má to pár na akční film docela slušných nápadů.

8 MM (1999)

Když Nicolas Cage natrefí na film, který mu sedí, je to paráda. Když se režie chopí Joel Schumacher, nemůžete čekat něco tendenčního. Když se s nimi veze Joaquin Phoenix, který je o dvacet tisíc procent víc sexy než jeho filmový sortiment, tak do toho vlaku do pekla naskočíte beze všeho sami. Ovšem nečekejte, že až z toho pekla po dvou hodinách vylezete, budete stejní lidé jako předtím. Protože "když tančíš s ďáblem, nezměníš ho. Ďábel změní tebe."

Comandante (2003)

Pokud platí, že na každou svini se vaří voda, tak doufám, že se v případě soudruha Castra jedná o vodu s přídavkem kyseliny.

Hornblower - Vévodkyně (1999) (TV film)

Já ty historicko-dobrodružné námořnické podívané prostě miluju a pohledné hrdiny bez bázně a hany jakbysmet. Nicméně v souvislosti s Hornblowerem mě nejvíc pobavila má angličtinou nedotčená bývalá spolužačka, když nic zlého netušíc zkrátila jméno titulní postavy na "Horny."

Jak si vzít milionáře (1953)

Zdravotně nezávadná romantika z dob, kdy romantické komedie ještě byly neškodné pro fyzické a duševní zdraví divákovo. Holky pěkné a Marilynino vrážení do zdí občas i zábavné, jen ti pánové nám nějak zaostávají. Ale ten argument Lauren Bacallové, když se snaží přesvědčit svůj protějšek, že věkový rozdíl nic neznamená ("podívejte se na toho starého chlapa v Africké královně"), je docela pikantní vzhledem k tomu, že "starým chlapem v Africké královně" byl míněn Humphrey Bogart, Laurenin o čtvrt století starší manžel. Podotýkám, že se podle všech údajů jednalo o manželství šťastné.

Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)

Spolu s Písní pro Rudolfa III. se z mého pohledu jedná o vrchol Dietlova díla. A vrchol Menšíkova herectví - a že to byl Mount Everest k pohledání! Kouzlo velkého vypravěčství v praxi.