Tísňová linka (2013)

Výborný thriller, kterému napětí opravdu neschází, spíše naopak - od začátku až do konce to šlape na plný obrátky. Navíc to není nikterak roztahaný, ale pěkně svižný, za což chválím. Herecké výkony všech třech hlavních protagonistů byly výborné (tys nám ale vyrostla Abigail). Sem tam se objeví chvilky, kdy se něco odehraje s hodně velkým štěstím nebo blbou náhodou, což zapůsobí trochu divně, ale jsou to víceméně přehlídnutelný detaily. Konec se mi zpočátku nelíbil, ale s nějakým odstupem můžu říct, že mi ani ten nevadil. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších čistokrevných thrillerů posledních let, který bych klidně svojí určitou podobností (ne dějovou), zajímavostí a napínavostí přirovnal k tomuto kousku z 90. let. 80%

Zločinec (2008)

No, filmy z vězeňskýho prostředí já rád, tento je solidní, ale dle mého to rozhodně není žádná bomba. Proč? Viděl bych tam asi tak tři probémy, které mi více či méně brání dát vyšší hodnocení. Bylo tam množství logických kiksů, konec byl těžkopádně vykonstruovaný a zapůsobil tak nějak divně a problém jsem měl i s nekvalitní kamerou a střihem. Nic extra bych teda já osobně na tomto filmu neviděl, jen další z řady amerických filmů s celou řadou těch jejich klišé. Tohle španělský dílko je určitě zajímavější podívaná. 55%

Truchlivé dědictví (2004)

Ale jo, jedná se o poměrně zajímavou story, která je dost často značně odpudivá a v celkovém vyznění poměrně šokující a to i přesto, že je to všechno dost průhledný a ne zas tak úplně překvapivý, jak by možná mohlo být, což je trochu škoda. Na víc jak na tři hvězdy to u mě asi nebude, protože mě to nijak zvlášť nedostalo. Film určitě překvapí svým konceptem, když ukazuje tak trochu jiný pohled na zneužívání nezletilých. O hereckém talentu mladých herců nelze pochybovat, určitě to pro ně nebylo nic jednoduchýho a Gordon-Levitt si tady "zajímavým" způsobem nastartoval hereckou kariéru. 65%

Seznamte se, Joe Black (1998)

Takový typ filmu zdá se mi poněkud nešťastným. Tohle prostě není nic pro mě. Má to dobrý mysteriózní nádech a dobrého Hopkinse, ale to je asi tak vše, čím mě ten film dokázal zaujmout. Jinak je to prostě hrozná zívačka. Někdo to má rád, ale já u těch zdlouhavých scén bez hudebního doprobodu málem zhynul. Navíc vcelku nudná romantická linie, která je navíc značně předvídatelná. Je to natočený dobře, o tom žádná, ale z pohledu líbilo/nelíbilo, bavilo/nebavilo, to prostě na víc jak dvě hvězdy nevidím. 50%

The Last Exorcism Part II (2013)

Jednička byla dost slabá, takže jsem nečekal, že dvojka může být ještě slabší, když navíc autoři upustili od mnou neoblíbené ruční kamery. Nicméně je tomu tak, dvojka je neskutečně nudná, utahaná, nic nového nepřinášející, nezajímavá slátanina. Jediný, co aspoň trochu stojí za to, je atmosféra a herecký výkon Ashley Bell, ale k čemu je to dobrý, když to všechno ostatní je víceméně hrozný. 30%

Pařba na třetí (2013)

Nebylo to špatný, pobavilo to (místy) a nostalgie taky udělala svý. Ale už to prostě nebylo ono. Proč? Když se nekalí, tak to není ono - skvělý (nostalgický) konec jest toho důkazem. Někdo si tu pochvaluje, že to aspoň nebylo zas o tom samým, ale já bych teda bral spíš klasiku, s nějakými obměnami (když to šlo ve výborné dvojce, proč ne tady), ale toto prostě nebyl ten pravý Hangover! Ale jinak v pohodě, třeba se ještě dočkáme návratu. Doufám, že ano. Tahle banda není ještě úplně vyšťavená. :-) 65%

Temný úsvit (2006)

Dobré vězeňské drama z laoského pralesa, ale určitě to není žádná bomba, která mi uvízne v paměti. Na čtyři hvězdičky se mi to líbilo, ale prostě tomu něco chybělo, co by to vyneslo ještě o stupínek výš. 75%

Experiment (2010)

Asi jsem si měl nejdřív pustit originál, ten má ale delší stopáž, do které se mi v tu chvíli nechtělo, tak jsem dal přednost tomuto remaku. Bezpochyby se jedná o zajímavý koncept inspirovaný událostmi ze 70. let. Ještě než jsem se o něčem takovém dozvěděl, tak mě samotného napadalo, že by se něco takového mohlo uskutečnit (prostě si jen tak vyzkoušet, jaký to je žít ve vězení). Na filmu je nejzajímavější právě ona myšlenka tohoto "experimentu" a studium lidského charakteru, který se může v extrémních podmínkách rapidně změnit. Napětí je taky na velmi dobré úrovni a o skvělých hereckých výkonech netřeba mluvit. Povedený film, ale můj názor na něj by byl možná jiný, kdybych viděl nejdřív origo, které si určitě nenechám ujít... 75%

Vedlejší účinky (2013)

Vcelku zajímavý příběh s dobrými, nečekanými zvraty, ale bohužel mě to příliš nebavilo. Je to místy docela uspávající. Soderberghův styl asi nebude moc pro mě (viz Nákaza - taky žádná sláva). Asi na to chce mít tu správnou náladu, pak si to člověk dokáže užít. Já ji bohužel neměl, takže mě to tak nevzalo, ale jedná se určitě o snímek hodný pozornosti. Můžu doporučit především těm, kteří si libují v zamotaných příbězích a mají rádi ve filmech překvapující momenty. Tempo je sice pomalé, ale mnohým to jistě může vyhovovat. 65%

Temné nebe (2013)

Vlažný začátek, úderná prostřední část, podivné závěrečné dění. Určitě to není špatný horor, má to výborné momenty, které dokáží vyděsit (u jedný lekačky jsem se skoro pos*al), a nápad, který taky celkem ujde. Největší problém bych viděl asi v příběhu, který se ve druhé polovině vydá takovým trochu chaotickým směrem a všechno to vyvrcholí závěrečnou urychlenou půlhodinkou. Navíc mimoni, kteří ze začátku působí opravdu strašidelně, v závěru ze své děsivosti trochu upustí, což je škoda. Nicméně se ale jedná o solidní hororovou podívanou, kterou bych zařadil mezi mírně lepší průměr. 60%