Clickbait (2021) (seriál)

Asi 6 dielov som bol potešený ďalšou výbornou minisériou od Netflixu. Iste, nebol to Queen's Gambit, ale natočené to je štýlovo, príbeh je pútavý, herci hrajú celkom dobre a chovanie postáv je uveriteľné a pochopiteľné. Celkový výsledok môže niekoho veľmi potešiť, mňa to asi nedostalo tak veľmi, ako by tvorci asi chceli dosiahnuť. Aj tak nadpriemerný počin v dnešnej dobe. Och ako nerád upravujem hodnotenia vzhľadom na súčasnú celkovú úroveň kinematografie...

Expelled: No Intelligence Allowed (2008) odpad!

Som to len ja, alebo počas celého dokumentu vlastne nevysvetlili, čo to ten "inteligentný dizajn" je? Navážajú sa do evolúcie, snažia sa ju "akože" vyvrátiť cez rozoberanie nejakých 70 rokov starých jednoduchých čiernobielych dokumentov. A potom tam pár ľudí plače, že nemôžu robiť "výskum" nejakej náboženskej teórie. Možno áno, ale nie na katedre biológie. Na to sú iné katedry.

Vynálezkyně: Z kapky krve (2019)

"Za mých časů se podnikatelskému záměru, ktorý nedával úplně smysl říkalo 'píčovina'. Teď se tomu říká 'startup'." Pavel Tomeš. Proste táto psychopatka využila, že ľudia chcú veriť na zázraky, zvlášť, ak tie majú peknú prezentáciu. Za pár rokov možno budeme pozerať podobný dokument o istom Elonovi Muskovi.

Pokémon 3 (2000)

Videl toto vôbec niekto z miestnych odpadkárov? Pokemon filmy sú vo všeobecnosti dosť zlé FILMY. Niektoré sú aspoň zaujímavé z pohľadu lore. Ale tretí film je naozaj jediný z Pokémon filmov, ktoré som vid, ktorý s kľudným svedomím označím za solídne anime. Má to príbeh, premisu, hlavu a pätu a súboj Charizarda s Enteiom. Asi napíšem jednoduchú príručku priemerného užívateľa ČSFD. Napríklad: Pokemon = odpad; Nolan = veľdielo; Marvel chujovina = +1*...

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Toto nie je pokračovanie Esencie života, vy "odborníci"! Toto priamo nadväzuje na hru Final Fantasy VII, ktorú odporúčam zahrať. Keď ale vidím názory toho "odborného" osadenstva top užívateľov tohto serveru, tak sa stále viac prestávam diviť niektorým celkovým hodnoteniam. "Pri jedničke som zaspal". Pane bože... Anyway. Pútavý vizuál, zábavné súboje. Sem-tam nejaká blbosť. Celkovo ale jeden z mojich obľúbených guilty pleasures. Tifa je win.

Dobrý doktor (2017) (seriál)

Ach, aké sklamanie a postupné znechutenie. Zo začiatku ma seriál dosť uchvátil. Zvažoval som aj hodnotenie 5*. Shaun ako hlavná postava je skvelý spôsob ako vysvetľovať ľuďom motívy a myšlienky iných postáv. Celkovo sa mi páčili charaktery, interakcie, príbehy, prípady. Proste taká oddychovka z prostredia asi najdiverznejšieho chirurgického tímu na svete. A tam sa začali moje obavy napĺňať. Postupne sa dozvedáme, ako to majú ťažké ženy a menšiny a máme odkazy na rôzne pseudo-podstatné témy dneška. A za všetko môže biely chlap a černoch nemôže nikdy byť rasista aj keď sa tak chová. A seriál každým dielom postupne viac upadá do tejto diery uvedomelosti. Takže sa zo zábavnej oddychovky stáva iba ďalšia snaha o prevýchovu a vzdelávanie nás obyčajného plebsu v témach, na ktorých predsa tak veľmi záleží.

Pokoj (2003) odpad!

Vôbec nie "tak zlé, až je to dobré". Iba zlé. Je mi tu z toho smutno.

Sexify (2021) (seriál)

Keď už Poliaci čosi takéto točia, tak s plnou parádou. Bohužiaľ, napriek určitej (duchovnej) snahe o nadviazanie na odkaz legendárnej Sexmisie sa tento seriál veľmi pravdepodobne legendou nestane. Nie, že by nebol zábavný. Celkom to odsýpalo, väčšinu času sa čosi deje, osoby prechádzajú nejakou zmenou. Ale mnoho vecí si bere veľa času na prejavenie a potom sa zrazu zmenia úplne náhle a nie je jasné prečo. Samotná appka je potom dosť chabá záležitosť a záverečná prezentácia by teda mňa vôbec nepresvedčila. Ale to zo mňa možno hovorí iba profesíjna degenerácia. Jedno viem ale iste - Poľština je krásny jazyk!

Azur Lane (2019) (seriál)

Toto je taká užasná kravina. Už len ten nápad je taký bizár. Ja viem, že je to podľa hry, ale aj ten herný nápad je bizár. A viem, že je to postavené na tom, aby sa úbohým zúfalým mužom predávali obrázky sporoodetých slečien za ťažké prachy. Ale, mňa naozaj viac zaujímali lode a tie rôzne nápady, ako bol tento nápad prevedený. Toto je podobný bizár ako Girls und Panzer, ale ešte extrémnejší. Nie v zásade zábavnejší, ale ako výplachová zábava na pár poobedí beriem. Bohužiaľ s pridávajúcimi dielmi to šlo stále viac z kopca a ani neviem, či som to vlastne dopozeral. Myslím, že úplne zhodiť to môžete, ale kto má rád historické vojnové lode toto jednoducho aspoň nejako oceniť musí.

Greta (2020) odpad!

Ježiš Kristus, Jana z Arcu, Confucius, Leonardo da Vinci, William Shakespeare, Abraham Lincoln, Michelangelo, Albert Einstein, Sokrates, Julius Ceasar, Marie Curie Sklodowska, Ludwig van Beethoven, Winston Churchill, Karol Veľký, Isaac Newton, Adam Smith, Platon, The Beatles, a ďalší. Každá generácia má aspoň jednu osobnosť, ktorá sa zapíše do dejín. Z našej generácie si budú ľudia pamätať niekoho, koho urobili médiá slávnym. Bol to nejaký skvelý vedec? Alebo politička? Že by možno umelec? Naša generácia má, dámi a páni, Gretu. A ľudí, čo si myslia, že Greta je dôvod, prečo sa nejaké veci v západnom svete dejú.