Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Kult, droga, radost i smutek. Pro mě osobně nejlepší kapitola Star Treku. Pocta panu Roddenberrymu. Kdo propadl stejné závislosti netřeba komentovat - atmosféra, jste jedním z nich na Enterprise D. 7 sezón příběhů a cest tam, kam se ještě nikdo nevydal. To all decks, to all stations: Let's see, what's out there! Engage!

Fantom opery (1989)

Tento snímek jsem viděl jako dítě do té doby ještě neznaje klasického příběhu a zastánci klasiky by se mnou zřejmě nesouhlasili, ale byla to právě tahle verze, která mě osobně učarovala nejvíc. Fenomenální hudba od pianisty Mishy Segala pokryla nejen onu výzvu "Fantomovy" hudby (Don Juan Triumphant), ale předvedla toho daleko víc. Robert Englund se svým vzhledem a hereckými výkony bravurně ztvárňuje démona a ohavnost, jakou si právě divák u Fantoma opery zřejmě představí (nic proti nové verzi, ale tam mi fantom vůbec ohavnej nepřijde). Jill Schoelen velmi uspokojivě naplňuje roli dívky, která se zprvu nechává vést učitelem a posléze zjišťuje, v jakém nebezpečí se ona sama ocitá. Temný noční Londýn z 19. stol. zrovna tak jako prostředí Opery - atmosféra dokonale vtáhne diváka do děje. Pro mě osobně jasných 5 hvězdiček. Nechť láska a hudba trvají navždy.

Opičí král (1986) (seriál)

V dětství jeden z nej nej nej seriálů. Pamatuju si chvíle, jak jsem jako kluk se zajíkal smíchy u vtipnejch scének. Seriál, se kterým jsem žil. Smutek, když skončil, pamatuju si, jak jsem brečel a prostě nemohl pochopit, že už je konec. Ale konec, kterej stál za to, konec, na kterej se nezapomíná.

Telefonní budka (2002)

Všechny dobrý a smysluplný komentáře tu už padly, tenhle film je prostě mazec. Oproti jinejm, obdobnejm filmům se vcítíte do filmu a uvěříte úplně všemu co uvidíte. Je navíc zvláštní, že na DVD píšou pouze jako bonus comment režíséra a když si disk pustíte, zjistíte, že je tam i nemalej dokument z natáčení a nějaký to zajímavý povídání.

Páni kluci (1975)

Sic jsem tenhle film viděl až v non-dětských letech, ale i tak, díky němu jsem se na mnohý podobný chvíle z vlastního dětství rozvpomněl. Pohlavky, matka čekající nervózně doma "Kdes byl??!", čistej vzduch dětství a nezaměnitelná atmosféra. Když se chci vrátit do dětství, není lepší volba :)

Knight Rider (1982) (seriál)

No řekněte, jakou lepší podívanou pro kluky než seriál se super autem s unikátními vlastnostmi, mluvícím počítačem a vším jaksepatří. Boj se zločinci, tým lidí, kteří drží při sobě a téměř nezničitelné auto v boji s kriminalitou. Michael Knight, KITT, Devon, Bonie. Nezapomenutelná hláška z prvního dílu před scénou "Test Drive" zněla nějak takhle - proč to tu vypadá jak v Darth Vaderově koupelně? Opravdu, kultovní seriál, který je sice nutné brát trochu s rezervou, ale jako malýho mě to bralo.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Náhodou, mě se to docela líbilo :) Ne že bych to vyloženě sledoval, ale při odpolednech po škole to bylo příjemný pokoukání. Některý díly byly samozřejmě slabší, jiný ale dosahovaly opravdu kvality. Jinak ať si kdo chce, říká co chce :)

Star Trek: Vesmírná loď Voyager (1995) (seriál)

Another chapter of Star Trek. Těžko soudit po TNG, který je v podstatě a dodnes zůstává nepřekonatelný. VOY je sám o sobě velmi dobrý a kvalitní seriál, ale už to nemělo takovou monumentalitu jako posádka Nové generace. Seriál sám o sobě výbornej, ale jak říkám, jsem zaslepenej TNG a těžko srovnávat. VOY je dobrý počin, sem tam má sice drobnosti, které mi vadí, ale pro fanoušky Star Treku nutnost. Jupííííííí

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Ouuu, další ze seriálů, u kterých jsem vyrůstal. Tady opět zavládá nostalgie. Pana Fajsta jsem nenáviděl spolu s hlavními postavami. Co dodat, klasika pro děti. "Pozor, chovat se mravně!! Toto je kinematograf!!!"