Holka z livechatu (2018)

Dozajista originální horor z prostředí, které mě vždy dost zajímalo ...o jeho zákulisí nemluvě. Mrzoucím faktem pro mne je ale množství famózních "náhozů", které nejsou vůbec využity a film na tom dost prodělává. Sklouzává do přemotaných klubíček z kterých se už nedokáže vyklubat. Začátek filmu je vynikající, akce na Vibratronu správně děsivá i vzrušivá zároveň, a ztráta účtu je slušně a neklidně natočena. Výplň ale nedostatečně podporuje hlavní osu příběhu. A s koncem filmu bude asi málokdo spokojen. Kdyby bylo na mě, nechám celý film jako jeden online noční přenos při kterém se ději podivné věci. Nicméně, jedná se o dobrý horor a už pro svou originalitu by ho měl hororový fanoušek vidět.

Poslední dům nalevo (2009)

Originální film jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat. I tak ale mohu říci, že se jedná o proklatě dobře natočený thriller / horor, který mě držel v napětí od začátku do konce. Nejsou zde totiž hluché momenty. Násilníci jsou slizké, úchylné hovada schopná všeho, kterým přejete tu nejhorší možnou smrt (hlavně Krug). Některé scény se těžce vydýchávají. Zejména něžné pohlaví by mělo zvážit sledování. Znásilnění, násilí na teenkách je natočeno velmi syrově a klobouk dolů před herci. Film se parádně rozjede v revenge masakr v druhé polovině. Přijde trest. Jako velký klad beru faktor rodiny, která drží při sobě a vykoná pomstu. Je to hodně real, šokující a nepustí. Velmi brutální snímek ale velmi dobrý !

Joker (2019)

Jsem moc rád jakou cestou se DC dalo. Joker má odstartovat sérii DC Dark projektů, která se bude věnovat zfilmování náročnějších a temnějších comicsovek. A samozřejmě s vyšším ratingem přístupnosti, což velmi kvituji. Ze začátku chci říct, že divák lačnící po nepřetržité akci, množství "battlů" bude velmi zklamán. Tohle je totiž řádná depka. Psychologické drama o neúspěšném stand-up komikovi, který vede zoufalý a nudný život ve špinavém a zločinném Gothamu, jenž nabude šílených rozměrů. Buď Vás to nadchne nebo si odskočíte pro srandu k Marvelu. To už je na každém. Za mě se ale jedná o mistrovské dílo plné atributů nezávislého nízkorozpočtového filmu při jehož sledování Vám nebude úplně příjemně. Dostanete se totiž na lidské dno, vcítíte se do Arthura, násilí uchopíte jako jeden z prostředků, kterým se dá řešit bezpráví a budete chtít revoluci. Joaquin Phoenix musí získat Oscara. Předvádí školu herectví. Jeho smích, mimika, fyzické herectví jsou neskutečné. Kamera má prvky filmů od Scorseseho. Joker je kult již nyní. Scéna v metru, tanečky na schodech, vražda v late night show a zrod Jokera a zároveň i Batmana - epic!!! Chci více takových filmů od DC. Chci více Jokera!

Odpočívadlo (2006)

Nebýt skutečně hloupých mezer a nedotažeností ve scénáři, tak film hodnotím klidně i výš. Jedná se totiž o horůrek, který má své "béčkovské" kouzlo a atmosféru. Dokonce i hlavní záporák a ostatní postavy mají fajn potenciál. Trošku mi to připomínalo Wolf Creek, jemně Jízdu do pekel. Přesto je ale Rest Stop osobité. Většina filmu se odehrává na záchodcích. To oceňuji. Duchařina se zavřenou ženou byla zřejmě scénaristická nevyrovnanost. Nezapadalo to do kontextu, překombinovalo děj a nastali další nezodpovězené otázky. Největší mínus ale vidím v nelogičnosti a smyslu chování a dialogů mezi Nicole a zraněným policistou. SPOILER 1) na WC policista žádá Nicole o podání vysílačky k zavolání na dispečink (nic se nestane a za půl hodiny se on sám diví, kde jsou posily 2) jeho rychlokurz střelby ze zbraně mi přišel poněkud debilní (proč nezkusil střílet on? - ruce ještě neměl tak dorasované) 3) dvojí vystřelení mozku bylo fakt zbytečné KONEC SPOILERU. No prostě, není to špatný film. Má něco do sebe. John Shiban by ale měl příště klást větší důraz na kompaktnost a kontinuitu. Taková fajn jednohubka s nějakou tou krví a slušně vygradovaným napětím.

Zrodila se hvězda (2018)

Bradley Cooper mě dostal. Víte, je to jistě film určený spíše dámskému publiku, ale muži, co mají v sobě cit a srdíčko, tak se to dotkne stejně. Na tom filmu je nádherné to, že je od srdce. Bradley hraje úžasně. Gaga velmi příjemně překvapuje. Z písně "Shallow" mám husí kůži a jsem naměkko. Klobouk dolů, jak dokázal Bradley zvládnout režii, hlavní roli, a do toho i zpěv. Je to film o lásce, hudbě, závislostech a zase o lásce. Ideální film pro zamilovanou dvojici. A zároveň nemůžou kritici nic vytknout. Kvalitní a velmi silné drama s úžasnou muzikou.

MOST! - Epizoda 8 (2019) (epizoda)

Zakončení seriálu v naprosto světovém měřítku. Málo vídaná věc na českém seriálovém poli. Byl jsem dojat, ale vlastně jsem se i bavil. Je to smutné, ale i vtipné zároveň. Konec seriálu fenomenální!

Hra o jablko (1976)

Nástup filmu je nekompromisní. Po chvilce naturalistických záběrů přichází zklidnění a s nástupem Anny i opravdová zábava, hravost a křehkost. Z jednoho náhodného potkání dr. Johna a Anny vznikne povrchní vztah. Myšleno z jeho strany. Doktor je na ženské a má typicky mužské, sobecké a cynické chování. Jeden omyl ale vše změní. Začne hra. Hra, která všechno zkomplikuje. Věra Chytilová natočila na svou dobu velmi otevřený snímek. Jak je jejím trademarkem, analyzuje vztah mezi mužem a ženou. Vzájemné nepochopení, pozdní uvědomění, hru s city. Chopila se toho s vervou sobě vlastní. Satiricky vypráví příběh, který nikdy nebude mít konce. Menzel je výtečný ve svém úsporném a civilním herectví, Dáša je zase roztomilá, vtipná a autentická.

Panna a netvor (1978)

Dechberoucí gotický horor s jemným pohádkovým nádechem. I po těch letech to nic neztratilo. Hudba, kulisy, styl vyprávění, atmosféra. Z té masky jde skutečně strach. Je velmi děsivá. Pro někoho to může vyznít do směšna, ale ptačí hlava se zobanem je čistě hororovým prvkem. Jedná se o hrůzostrašně krásné umělecké dílo. Funguje zde všechno. Hapkova hudba dodává romantiku a něhu, prokletý zámek a monology netvora, či dialogy se svým vnitřním já, zase úderné psycho schyzofrenní vjemy. Další důkaz, že Herz byl už v té době napřed. Dětem bych to spíše nedoporučoval.

Znamení Raka (1966)

Není to klasická kriminálka. Jasně, proběhne vražda a nastane vyšetřování. Detektivové jsou ale záměrně upozaděni. Na scéně se objeví velmi málo. Tato skutečnost pomáhá k rozsáhlé psychologii postav v poněkud zvláštní nemocnici. Sledujeme vztahy mezi lékaři, sesterstvem, pacienty a zřízenci. Rozehrává se psychologické drama, které se chytře věnuje každé postavě zvlášť. Juraj Herz natočil netradiční psychologický thriller, a je již zde patrná jeho touha po temných lidských stránkách. Kamera a hudba na výtečnou. Herecké obsazení brilantní. Velmi mě oslovil Lubomír Černík, Ilja Prachař a psychopatická Iva Janžurová. Předabování některých postav je záležitost zvyku a beru to jako experimentální prvek začínajícího maestra.

Krotitelé duchů (2016)

Zbytečný remake. Originálu to nešahá ani po kotníky. Není to vtipné, lekavé, atraktivní ... není to nic. Co to snad splňuje je společenská a politická korektnost, genderová socializace, naplnění kampaně #metoo, a všemožné další současné atributy, které posílají slavné herce do kriminálu (Cosby) či do předčasného hereckého důchodu (Spacey). Tenhle počin neměl vzniknout. Původní filmy jsou nepřekonatelné. Avšak touha po penězích bude vždycky. Cameo roličky původních krotitelů potěšily, ale bylo mi líto, že ty své mundúry přenechali ženám a nezapojily se nijak do akce. Jedná se o slaboučký film, který protrpíte. Viděl jsem delší verzi (potěš koště).