• Thriller

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Harm (2007) (epizoda)

Téma bylo určitě zajímavé, zpracování už bylo horší. Vyšetřování byla úmorná nuda a už jsem chtěl tomuto dílu udělit pouze tři hvězdičky. Naštěstí přišel výborný soudní proces. Ve výsledku tedy dávám pěkné 4 hvězdičky. Už je to několikátý díl deváté série s výborným tématem, ale zpracování pokulhává.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Savant (2007) (epizoda)

Téma dívky, jediné svědkyně, která trpí Williamsovým syndromem, je velmi zajímavé. Postavy byly dobře prokreslené. Ale zase to bylo na můj vkus trošku zdlouhavé. Zatím všechny díly deváté série (až na první díl) by mohly mít poloviční stopáž.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Alternate (2007) (epizoda)

Tak devátá série nám začíná luxusně. Cynthia Nixon je dokonalá. Cynthiu mám rád, ale takhle dobrý herecký výkon jsem od ní tedy opravdu nečekal. Případ má super tématiku, postavy jsou taky fajn. Děj plynul rychle, byl jsem k obrazovce přikovaný, nemohl jsem od tohoto dílu odtrhnout oči. Opravdu výborný díl. Snad se na této úrovni bude držet celá devátá série.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Série 8 (2006) (série)

SPOILERY: Osmá série je (zatím) vrchol seriálu a je teprve první sérií, již hodnotím všemi pěti hvězdičkami. Drtivá většina dílů byla výborná, některé nadprůměrné, ale žádný nebyl průměrný nebo podprůměrný. Velmi příjemnými osvěženími bylo jak Livino utajení, tak působení Dani, tak řešení osobních problémů detektivů (Elliotovo manželství s Kathy, Liv jako produkt znásilnění, její biologická rodina). A ještě navíc máme nováčka ve vyšetřovacím týmu v podobě Chestera Lakea. Zaujala mě i postava agenta Portera. Tentokrát nebudu vypisovat nejlepší epizody série, protože všechny byly opravdu velmi dobré.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Screwed (2007) (epizoda)

No konečně série, jejíž finále má fakt koule. Přesně takové finále bych si představoval u každé série. Takovou bezmoc jsem necítil ještě u žádného jiného dílu. Neskutečný dozvuk příběhu, jenž započal v 18. díle 7. série. Tento díl je jedním z nejlepších celého seriálu. Herecký výkon Ludacrise mě opravdu dostal a nikdy bych do něj neřekl, že by mohl ztvárnit takovou roli tak moc dobře.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Pretend (2007) (epizoda)

Tak téma tohoto dílu je určitě zajímavé, líbilo se mi to. Ale zase se nám to trošku táhlo a ke konci už to začínalo být trošku nudné. Viděl jsem už lepší zpracování tohoto tématu. Jinak ale byly postavy hezky napsané, herecké výkony také v pořádku. Díl průměrný a téma tomu přidává čtvrtou hvězdičku.