• Thriller

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Annihilated (2007) (epizoda)

Vyvraždění je další pecka 8. série. Případ je opět velice zajímavý. Zvrat v polovině mě šokoval. Dylan Walsh byl geniální. Stejně tak Chris Meloni, na jehož Elliota se tento díl soustředil. Ačkoliv sexualita zde nehrála hlavní roli, jedná se o výborný díl, který bylo velmi náročné sledovat. Zdrtilo mě to. Závěrečná scéna byla dokonalá.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Florida (2007) (epizoda)

Tak tohle je díl, na který jsem čekal 8 sérií. A konečně jsem se dočkal. A byla to bomba. Mariska hrála neskutečně, není tedy divu, že za svůj výkon v této epizodě byla nominována na cenu Emmy. Díl byl akční, byl dramatický, měl rychlý spád, dostal jsem to, co jsem očekával, že dostanu. Jsem maximálně spokojený. Ocenil bych těchto dílů v seriálu víc.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Responsible (2007) (epizoda)

Velmi zajímavý případ, který ze začátku působil relativně nevinně, nakonec vyeskaloval do něčeho úplně jiného a velkého. Mně se to moc líbilo, bylo to plně zvratů, konec mě opravdu překvapil. Nečekal jsem to. Líbilo se mi vidět ještě mladičkou Sarah Drew. Moc hezký díl.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Sin (2007) (epizoda)

Další super díl. Líbila se mi tématika, líbily se mi postavy, děj byl plný zvratů. Sice se řešil jen a pouze případ, ale zajímavé to bylo. Bylo to teda brutálně utahané. Klidně to mohli namrskat do 20 minut. Ale až na tu utahanost to bylo fajn, takže 4 hvězdičky.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Philadelphia (2007) (epizoda)

Tento díl se jako jeden z mála nesoustřeďuje primárně na případ, ale na soukromí Liv. Poprvé se seznamujeme s novou postavou, která je pro její život maximálně zásadní. Moc dobře se na to kouká a zase jednou je to příjemné osvěžení. Případ jako takový dostal minimum prostoru a nebyl nikterak zajímavý. Ale Livina linie udělala dost, abych tento díl mohl ohodnotit maximem. Radost mi udělal i výskyt doktorky Hendrixové, která se tady zase po roce objevila. Jen škoda, že jenom na 5 vteřin. Určitě by si zasloužila prostoru víc.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Haystack (2007) (epizoda)

Tentokrát jsem zase nezaznamenal sexuální zločin. Ale aspoň jsme zde měli únos dítěte. Díl to byl vesměs fajn, ale zase se nám to trošku táhlo. Udělal mi raodst Dana Ashbrook. Těším se, až zase v seriálu uvidím Pabla Schreibera. Tentokrát tady měl jen malou roličku. Chyběla mi tady tentokrát Liv, ta její minuta za celý díl mě trošku zklamala. Ale jinak se pořád jedná o nadprůměr.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Outsider (2007) (epizoda)

Tento díl je určitě nadprůměrný, ale nevidím důvod, proč by každý případ měl Fin vyšetřovat s jiným parťákem. Munch už se v seriálu vyskytuje tak nějak sporadicky, dělá tam takovou holku pro všechno. Proč? Proč už Munch nechodí s Finem jako v dřívějších dílech? Achjo. Novej Finův parťák mi samozřejmě lezl na nervy. A to tak, že nemohu tomuto dílu dát maximum. Jinak to byl díl opravdu pěkný, děj plynul rychle, postavy byly sympatické. Kal Penn mohl dostat více prostoru. V tomto díle také roli oběti ztvárňuje herečka Kelli Giddish, kterou budeme moci sledovat od 13. do (zatím) 25. série v hlavní roli detektiva Amandy Rollins.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Burned (2007) (epizoda)

Výborný díl. Děj rychle plyne, je nabitý emocemi a je plný zvratů. Postavy jsou sice nesympatické, ale výborně zahrané. Byl jsem několikrát v šoku, a nakonec to stejně bylo jinak. Rozhodně jsem si tento díl moc užil.