• Thriller

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Scheherezade (2007) (epizoda)

On je to moc hezký díl, ale dokázal bych si ho představit v jiném seriálu, třeba v Odložených případech. Sem podle mě tak úplně nepatří. Sexuální tématika zde byla naprosto minimálně. Jinak postavy i herecké výkony byly fajn. Děj mohl být trošku plynulejší, ale šlo to. I tak se jedná o nadprůměrný díl.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Underbelly (2006) (epizoda)

Případ byl určitě působivý. Téma dětské prostituce bylo zajímavé, ale na můj vkus se děj poněkud táhl, proto nemohu udělit maximum. Ale i tak se jedná o nadprůměrný díl. Docela dost tomu pomohla i chemie mezi Elliotem a Dani, chemie, do které Liv nechce zasahovat. Uvidíme, jak se to vyvine dál.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Infiltrated (2006) (epizoda)

Další super díl. Tentokrát přímo z Livina utajení. Konečně se dozvídáme, co se dělo, když byla Liv mimo a Liv si tento díl ukradla pro sebe. Mariska hrála dokonale a já jsem si to maximálně užil. A nakonec tam byl i sexuální zločin. Výborný díl. Jenom mě trošku mrzelo, jakým způsobem celá akce s ekoterorismem skončila.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Confrontation (2006) (epizoda)

Opět výborný díl. Příběh sériového násilníka je velmi zajímavý. Postavy byly prokreslené, herecké výkony byly velmi dobré, děj plynul rychle. Tentokrát se také trošku hlouběji podíváme do příběhu Dani, jenž je velice dojemný. Poslední scéna konfrontace byla zdrcující.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti - Informátor (2006) (epizoda)

Tak ze začátku jsem se trošku bál, že Informátor bude stejnej průser jako Goliáš nebo Bouře, protože téma ekologického terorismu tomu šlo dost naproti, naštěstí to tvůrci zvládli relativně dobře. Co se mi moc líbilo, byl herecký výkon Marciy Gay Harden, která dílům v tomto seriálu prostě dává koule. V kontextu celého seriálu v tomto díle dochází k zvratu a Liv odchází dočasně do infiltrace. Může za to první těhotenství Marisky Hargitay.