Forrest Gump (1994)

Mám rád tento film, mýtický příbeh o někom, kdo byl u toho a ani on sám neví, kým vlastně byl. A ostatní ho následovali ...

Nahota na prodej (1993) odpad!

Toto je výběr. Ale je tu všechno, mafiáni (dokonce i ti praví), pouliční bitky, krev, střílení, porno ... hodně trapný pokus o český akční film ... skončilo to jako pomník doby a poněkud drsná komedie bez záměru být komedií. Navíc z tohodle filmu, tak trochu teče rasismus jak voda z napité houby.

Discopříběh 2 (1991) odpad!

Hrozitánský nastavovaná kaše a na konci jakási performance s plastovou pannou. Symbol začínajícího úpadku. A samozřejmě, "nezapomenutelné" songy Michala Davida k tomu. Nostalgie po českém disku mě opravdu nebere.

Anatomie pekla (2004)

Absurdní film, ale svým způsobem je absurdita i celá lidská sexualita a vztahy mezi lidmi. Lehké poškádlení Lacanem a sonda do toho, co by nemělo být vidět. Poněkud sterilní, poněkud umělá a poněkud neobratná ... ani to ani jinak být nemůže, neboť z principu, některé věci nelze sdílet ... ale jedinej zážitek, který mi zůstal byly WTF momenty při testování toho, co se kam ještě vleze ... což asi nebylo účelem ...

Nexus (1994) odpad!

Pamatuji si na reklamní kampaň a to jak se film během své přípravy probíral na stránkách Ikárie. Vyšel dokonce i komiks. A po uvedení přišlo ticho. Film jsem viděl až po letech a pochopil jsem proč. Zmizel z paměti.

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007) odpad!

Überkrütý film. Aztécka spartakiáda, kachličková pyramida vypadající jako výzdoba koupelny, místo herců mátohy a předvidatelný děj. K tomu všemu Hernánd Cortéz a komplexní morální souboj asi jako meditace nad počtem koleček u dvojkolky. Obdobně šamanské a esenciální "guilty pleasure" jako hrdinův trip v poslední třetině filmu !

Transformers 3 (2011) odpad!

Pardón. Dobře to začlo, ale pak se film sám zavraždil prostřední částí. Přemýšleli jsme, že odejdeme z kina a to se mi stalo podruhé v životě. Měli jsme jít, možná by z toho filmu zůstalo něco víc. Technická stránka věci není všechno - a tady to neutáhla. Navíc nechápu proč by se mi měla ta plastiková Huntington-Whiteley líbit, což mi celou dobu ten film nutil. Plechový kecy robotů bych přežil, kdyby je neprokládaly ještě plechovější kecy živých hrdinů. Navíc ten zrůdný dabing - epic fail sám o sobě !!!

Tmavomodrý svět (2001)

Trocha národníckého patosu nikdy neuškodí. Není to špatné, ale jsou i lepší filmy na tohle téma z České produkce, které nejsou takto patetické a působí daleko syrověji a věrohodněji. Celkové spíše zklamání.

Nebeští jezdci (1968)

Poněkud ponurý film. Když se zamyslím nad tím, že tento snímek vznikl v roce 1968 tak klobouk dolů. Všechna čest. Svěrákův tmavomodrý svět se mění v patetický tmavomodrý stín ...

Eragon (2006)

Opravdu originální příběh o záchraně princezny z pevnosti posledním existujícím rytířem řádu, který ani na začátku neví, že k něčemu takovému patří. Ani jedna vteřina filmu nepřináší žádné překvapení, snad jen tak Slovenská krajina je úžasná jako obvykle. Nedávno jsem viděl Uwe Bollovu předělávku Dungeon Siege a musím říct, že mě bavila víc (nebo spíš, že to vyjde na stejno). Pryč s modrými kočkodraky !!!