Animatrix: Světový rekord (2003)

Výborné. Ústřední téma osvobození. Zároveň zdůraznění, že dosáhnout osvícení někdy znamená pozůstat navěky ve sračkách. Krásné zpracování běhu, zejména vylíčení rytmu a souhry svalů propojené se strukturací celého děje. Osobně nejsem příznivcem realistického filmování ani realistické animace. Je to jako z matrixem, když se můžeme odvázat a nic nás nebrzdí, měli bychom.

Animatrix: Poslední let Osirise (2003)

Soukromě jsem to přejmenoval Poslední Osirisův úlet. Je to pěkné doplnění akčních částí filmu a nese sebou i důležité poselství, které nabízí přesah do reálného světa. A to je v realistické animaci - celé je to vlastně o tom: Podívejte jak vypadá tento kreslený film jako ten film hraný, co když opravdu je naše vnímaná realita opravdu jen kreslená. Ať si je. Vzhledem k tomu, že jinou realitu máme možnost vnímat víceméně jen v kreslených filmech, tak nám to moc nepomůže.

Matrix Revolutions (2003)

V tomhle filmu (a v tom předcházejícím) zabíjí spousta střílení a bitek vynikající a myšlenkově celkem hodnotný děj. Světem Matrixu se potácí superhrdina, který nemá už téměř žádné limity a téměř žádné limity nemá ani osvobozený program Smith, který se snaží neustále dozírat nad panem Andersonem. Kdyby na konci Neo neumřel, tak by nás čekal brutálně cukrový happyend o souhře. Nejdůležitější téma filmu a tou je otázka po svobodě zůstává utopeno v hromadě kulek a prázdných proslovů. Téma, které nabízí příběh dvou strojů, které spolu jen tak (možná z lásky) naprogramovali malý prográmek je zaházeno lopatami nábojnic. Film nedostává svého názvu. Jmenuje se to Revolutions protože se zde něco otočí a to co se otočí je vztah lidí a strojů. Z pohledu na film Revolutions ale vypadají, že se spíše otáčí hlaveň rychlopalného kulometu. Škoda.

Matrix Reloaded (2003)

Dlouhé. Dvojfilm. Sestříhat s revolucemi a nahrát znova.

Kameňák (2003) odpad!

Složit celý film z vtipů je velmi zajímavým počin. Celý film, pak není o ničem jiném nežli o promluvě, která je naprosto zbytečná a navíc, těžko u ní můžeme určit autora. Bez zbytečného patosu a v té nejhorší úpravě tady Troška co by mocný střihač edituje hlas lidu. Edituje ho do podoby, která stejně jako on, či tyhle vtipy nemá žádný smysl, a mizí hned po té, co je vyřčena, aby byla hned zase okamžitě reprodukována jinde a jindy.

Playgirls II (1995) odpad!

Pička kompletna. Nebo to je v prvním díle ??? Už nevím, ale líbilo se mi jak tam každej člověk v záběru telefonuje z takového toho pravěkého mobilu. A to je vše. SPÁLIT

Road Trip (2000)

Dvě koule. Je to jenom jedna z dalších komedií o sexuálním odvázání se teenagerů na Amerických vysokých školách. Je ale na ní něco kouzelného. Cesta Amerikou z jednoho pobřeží na druhé, ve starém autě a v partě mladých mužů, která by se jinak dohromady asi nedala. No a na konci každý objeví něco úžasného. I kdyby to měli bejt prsty v prdeli... Lidská slast je totiž nekonečná!!!

Eurotrip (2004) odpad!

Z pozice Středo Evropana - Bratislava není místo, kde se můžeš vyspat se svou sestrou a v Praze si nekoupíš za niklák hotel. Sračka - sračka - sračka. Stejně tak Američané nejsou banda kreténů, i když se to tak někdy může zdát.

Constantine (2005)

Tímhle křeslem prošlo stovky duší ... něco takového říká papa midnight Johnu constantinovi, když si John mermomocí potřebuje zasurfovat na hranici pekla. No v tomhle filmu nezůstala žádná. Napsal bych tady že to je povrchní katolická agitka, ale vím že to není pravda. Je to jen povrchní. I am Bullshit, John Bullshit asshole !!! Ploché a nudné.

Klub sráčů (2000)

TRAGÉDI !!!! Vyhnat to z myslí ven a očistit se !!! Neposkvrnit se takovou věcí a nedívat se !!!! Mor na štáb - hrozivě to urazilo mého krasoducha a nyní se cítím zahanben !!! Jdu se spravit něčím co mě vynese zpět do výšin, na můj Mont Parnas a na moje ledové, osamocené ale vyvýšené místo intelektuála. Rychle co tu máme - ano to bude ono ... kolik to má jen 64 a co tohle to má 76 . ano to mě vynese dozajista zpět do oněch výšin ... Rychle než příjde Bulva s vodkou a Blijící Němci - Blahoslaveno pak těch 144000 co zůstali PANICI !!!