Nezlomný (2014)

Nečekal jsem moc a dostalo se mi toho mnoho :) perfektní příklad pevné lidské vůle a touhy žít. Scéna se zvednutím prkna nad hlavu s vypětím všech posledních sil od Louise je pro mě jeden z nejhezčích momentů moderní kinematografie, zkrátka jeden z těch momentů pro které filmy miluju. Stejně tak i konečný prolog se Zamperinim.

Everest (2015)

IMAX 3D - pro mě skvělý zážitek! Miluju filmy s tématikou hor / velehor a audiovizuální zpracování tohoto filmu bylo skvělé (i když bych čekal že projekce zabere celé plátno IMAX a ne jen jeho 70%) ovšem, pokud mám srovnat s pádem do ticha tak je Everest alespoň v emocionální rovině dost pozadu :)

Bojovník (2015)

Čekal sem hodně a dostalo se mi poměrně slušného zklamání.. Scénář o ničem, klasické ohrané klišé.. Výkon Gyllenhaala ok, ale na oscara? To se zase proberte... Škoda, že hlavní roli nehrál Eminem, jak původně měl.

K oblakům vzhlížíme (2014)

Pocházím z Ústecka, takže sem ve hlavních hrdinovy viděl 90% mladíků, který vedou podobný život a které osobně znám. Mají podobné cíle a "sny". Jak již tu nikdo napsal - zacyklený život na čtyřech kolech - bez jiných hodnot a zájmů a pozdější uvědomění se až v době, kdy bude na změnu života nejspíše již pozdě. Nicméně pravdou je, že jde většinou o lidi s IQ ne dost vysokým na to aby nějaké "vyšší hodnoty" a cíle (než tunit svého escorta / feldu, pracovat ve fabrice a bavit se jen o nízko-nákladovém tuningu a tuning party) vůbec měli. To však nutně neznamená, že ve svém životě musí být nutně nešťastní, někomu zkrátka ke štěstí stačí málo. Looser by to podle mě byl pokud by šťastný a naplněný nebyl, ale pokud ho "jeho život" naplňuje za loosera bych ho neoznačoval, i když v mnohých očích looserem bude.

Sherlock (2010) (seriál)

První série **** Druhá série ***** Třetí série **** Na 5 hvězd to zatím není, ale i tak v současnosti společně s House of cards a Fargo asi to nejlepší v seriálové tvorbě :)

X+Y (2014)

Něco mi tam chybělo..

Argo (2012)

Při závěrečné scéně na letišti sem si okousal i nehty na nohou :)

Pečovatel (2014)

Hodně velká pecka v daném žánru, líbila se mi dokonce více, než bravurní zmizení. Z toho prasete hnusnýho mě pořádně tepaly žíly.

Sbohem, baby (2007)

Jedním slovem pecka! Affleckové mají prostě filmové nadání v rodině ať už herectví, tak i režii :)