Náhradníci (2009)

Těžko hodnotit, těžko komentovat. Náhradnící staví na nosné myšlence, kterou by schopnější tvůrci jistě rozvedli do podoby společensko-kritické satiry. Třeba. Nebo působivé sci-fi. Třeba. Nebo intenzivního akčňáku. Třeba. Ze slibné výchozí pozice se ale Mostow odpíchl k formě i obsahu tak matným, krotkým a nevýrazným, že už hodinu po projekci dám jen stěží dohromady kdo, co, proč a jak. Za elektrické orgasmy, superhrdinku Radhu a zubožené operátory malé plus, za všechno ostatní imaginární facku. 50%

Dokonalý únik (2009)

Obrovské překvapení. Na jednu stranu béčko v tom nejlepším slova smyslu (vypíchnu momenty, kdy Rambo meets Terminátor meets Timothy Olyphant), na stranu druhou celkem inteligentní hra s divákem (možná jsem nepozorný ignorant, ale finální zvrat je - bez uvozovek - šokující), zakončená v drsném survival módu. Ani dialogy nijak nedrhnou, naopak jsem nevěřil vlastním uším, když se výletníci bavili o psaní scénářů a jeden z diskutujících použil pojem "falešná stopa/noha", přičemž tuto falešnou stopu ve filmu sám představoval (tj. vrahem přes všechna očekávání nebyl)! Dokonalý únik z reality, dokonalá thrillerová jednohubka. 75%

Orphan (2009)

Bezesporu vlajková loď hororových thrillerů pro rok 2009. Hutnou atmosférou ne nepodobné britským Dětem, napínavé po celou stopáž, skvěle zahrané (Vera Farmiga, Isabelle Fuhrman) a vypointované skutečně úderně a působivě. Navíc řemeslně precizní, s několika svěžími nápady, což je (vzhledem k předchozím snímkům režiséra) hodně překvapující. Jen tak dál! 85%

Příšerky z podkroví (2009)

Ve srovnání s žánrovými kolegy vychází Aliens in the Attic jako primus inter pares. Není to trapné (Land of the Lost), primitivní (Hotel for Dogs) ani disneyovsky vycizelované (G-Force), nýbrž vtipné a akční přesně v duchu nejlepších dětských komedií. Ale fráze vyzývající k sexuální zdrženlivosti vážně nemohl pronášet nikdo lepší než Ashley Tisdale. Káže vodu a pije víno :-) 60%

Halloweenská noc (2007)

Tohle už není horor, ale čistokrevná bizarní komedie. A celkem funguje. Pokud vás ale iritovalo Drag Me To Hell, Halloweenské noci se obloukem vyhněte. Ta přechází ještě na vyšší level :) 70%

G-FORCE (2009)

Docela jsem se nudil, přesto musím uznat, že hlodavci z G-Force mají něco do sebe. Jejich mise sice svou nesmyslností a infantilností konkurenci nenachází, z uhozeného konceptu (akce s morčaty?) ale Hoyt Yeatman přece jenom vymáčkl trochu adrenalinu (akce s morčaty!) a na scénu přivedl i první facebookující zvíře v historii s neodolatelným hlasem božské Penélope. A to se počítá. 50%

G. I. Joe (2009)

Jak to ta Rachel Nichols říkala? Když nemůžeš pozitivní dojem ničím podložit, neexistuje. Mýlila se, evidentně existuje. 70%

Návrh (2009)

Sandra Bullock a Ryan Reynolds do podobného konceptu padnou jako ulití, kazí jim to aljašská famílie, která nešetří otravnými moralizujícími moudry a pár WTF momentů (babička vzývající Matku Zemi vládne). Jinak spokojenost, bavilo mě to. 70%