Kult hákového kříže (1998)

Paráda! Když jsem se dozvěděl, že tento snímek budou dávat v televizi, tak mi bylo jasno, že si to nenechám ujít. Udělal jsem dobře. Kult hákového kříže je rozhodně ten typ filmu, který obsahuje spoustu zajímavých scén. Herecký výkon Edwarda Nortona je výborný, takže nominace byla jasná. Celý vývoj jeho postavy je dobře zobrazen. Ostatní postavy jsou ale nezajímavé, až protivné. Příběh je originální a i poučný. Kamera funguje dobře, takže scény též. U některých jsem dokonce musel zamáčknout slzu, jelikož film je (ačkoli se to na první pohled nemusí zdát) ponurý a smutný. Ve finále se jedná o skvělý film, který dokáže diváka vtáhnout do děje. 80%

Americká krása (1999)

Drama je můj úplně nejoblíbenější žánr. Dokáže vždy u člověka vyvolat emoce, a to já prostě miluji. Když jsem se dozvěděl o snímku Americká krása, tak jsem si řekl, že to bude určitě fajn. Příběh spolu s obsazením mě nejvíce nalákal. Po zhlédnutí filmu jsem neměl slov. Celý příběh je naprosto geniální a dramatický, což mám hodně rád. Nebudu lhát, film nekončí happyendem. Přesto to ale není vůbec špatně, jelikož to filmu dodává originalitu. Postavy jsou skvěle a nejlepší je samozřejmě Kevin Spacey v roli Lestera, který je prostě svůj a podává neuvěřitelný výkon. Oscar je zde rozhodně zasloužený. Za zmínku stojí také Wes Bentley jako Ricky. Když ve filmu vyprávěl, tak jsem měl pocit, jako bych seděl vedle něj a poslouchal ho. Až tak moc jsem byl vtáhnut do děje. Jinak, některé ostatní postavy jsou dost nepříjemné, ale úžasně zahrané např: Annette Bening jako Carolyn nebo Chris Cooper jako Frank. Hudbu z filmu bych dokázal poslouchat pořád, protože je skvělá a uklidňující. Co se týče dialogů, tak také nemůžu nic vytknout. Každý jsem si v klidu vychutnával. Na závěr řeknu, že se definitivně jedná o nejlepší Drama snímek, jaký jsem kdy viděl. Muže se to samozřejmě změnit, ale nemyslím si, že se něco takového stane. Nejedná se jen o nelepší film roku, ale i o jeden z nejlepších filmů na světě. Kdybych někdy Sama Mendese potkal, tak mu poděkuji a podám ruku. Jsem dojat. 100%

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

No joo, tak jsem to konečně viděl. Jsem spokojen. Klasická česká komedie, která pobaví. Polívka celý film svými hláškami neskutečně drtí spolu s ostatními. Všude je to samý vtip. Dokonce i samotný příběh zní bláznivě a ujetě. Jo jo, tohle mám rád. Skvěle jsem se pobavil a film si užil. Pěkných 80%

Skyfall (2012)

Craig byl podle mě takový ten až moc “drsný” Bond, který jen zabíjel a zabíjel. V Casinu a Quantumu mi takový přišel. Rozhodně ale nebyl špatný, jen mi ostatní Bondi byli sympatičtější. Po zhlédnutí Skyfalla jsem ale musel svůj názor změnit. V pořadí 23 film s agentem 007 mě neskutečně ohromil. Neskutečně ponurý a vážný thriller plný násilí a akce mi nedal spát. Dan se díky tomu u mě vyhoupnul hezky nahoru, za což jsem rád. Těžko se ale tato bondovka srovnává s ostatními. Skyfall je totiž jiný, vážnější a třeba i dramatičtější, čehož si neskutečně cením. Přeci jen tento snímek má ještě něco neuvěřitelného. Je to záporák filmu Raoul Silva v podání Javiera Bardema. Nebudu lhát. Jedná se o nejlepší zápornou postavu v Bond filmech. Má vše, co by měl dobrý záporák mít. Toto je důkaz, že Javier je kvalitní herec. Ostatní postavy také nemají chybu. Takže, zkrátka a dobře, jedná se o nejlepší snímek s Bondem, který jsem zatím viděl. Kdybych potkal pana Mendese, nejspíš bych se mu poklonil. 100%

Irčan (2019)

Dlouho jsem se na Irčana chystal. Dostal bych se k němu asi i dřív, jenomže délka filmu je prostě neskutečná, takže jsem se odvážil až teď nedávno. Upřímně nechápu, proč jsem tak dlouho čekal. Scorsese je už mistr ve svém oborů a filmy o mafiánech, policajtech, násilí atd mu jde prostě nejlépe. Obsazení nepřekvapí, což není výtka. De Niro a Pacino jsou opět skvělý i jako starší páni, kterým táhne na osmdesát (Pacinovi teda už je). Pesci to doplňuje a vzniká z toho krásná a velmi známá trojice. Samotný příběh je netradiční a rozhodně povedený. Dialogy mezi postavami jsou skvělé, jako vždy. A teď k samotné stopáži, která je trošku přehnaná. Poslední hodinu už jsem se bohužel trochu nudil. Ale i tak se jedná o skvělý mafiánský snímek, který je sakra dobře natočený. 80%

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Robina jsem jednou viděl v televizi, ale ne do konce. Rozhodl jsem se tedy, že to napravím. Viděl jsem a musím říct, že je to dost příjemný film. Scény jsou velmi dobře natočené. Herecké výkony jsou super. Kevin Costner a Morgan Freeman patří k nejlepším ve filmu. Dialogy jsou poměrně dobré. Musím tedy ještě pochválit hudbu, která zní krásně a snímek hezky doplňuje. Ze začátku mě film hodně bavil. Je totiž napínavý a dobře natočený. Dále to už jde trošku dolů, ale to nic nemění na tom, že Robin Hood s Kevinem v hlavní roli, je dobrý film, který stojí za tu pozornost. Uvažuji o 90%, ale dávám 80% a myslím, že to není málo.

Casino (1995)

Režie Scorsese. V hlavních rolí De Niro, Stone, Pesci. Žánr Drama, Krimi. Už díky těmto informacím jsem si myslel, že se bude jednat o úžasný snímek, na který jen tak nezapomenu. Bohužel, trochu jsem se mýlil. Film je bohužel díky nějakým scénám velice zvláštní a jelikož je skoro tři hodiny dlouhý, tak výkony některých herců ztratí své kouzlo. To je ale naštěstí vše, co bych snímku vytknul. Herecké výkony jsou super. De Niro je už klasika a Pesci to svými hláškami skvěle doplňuje. Stone je také fajn. Příběh je nápaditý a poutavý. Také na prostředí Las Vegas se moc pěkné kouká. Kromě těch pár chybiček se ale jedná o dobrý krimi film, který Scorsese pěkně zrežíroval. Přeci jen si ale myslím, že někdy v budoucnu změním názor k lepšímu. 80%

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Tak tohle mě neskutečně ohromilo. Miluji drama filmy, tudíž jsem od tohoto čekal docela dost. Předčilo má očekávání. Neskutečně smutný, ale zato pravdivý snímek, na který nikdy nezapomenu. Frances McDormand byla skvělá a správně cynická. Woody Harrelson byl také super a tu nominaci si rozhodně zasloužil, ale to, co předvedl Sam Rockwell, tak to jsem nepochopil. Jeden Oscar byl pro něj málo, jelikož to zahrál úžasně. Každá jeho hláška neměla chybu. Jinak, příběh byl hodně zajímavý a neobvyklý. Dialogy mi sedly. Jsem neskutečně rád, že tento snímek vůbec existuje. Film neměl a ani nemá daleko od mých nej filmů. Jednoznačně krásných a zasloužených 100%!

Lid versus Larry Flynt (1996)

Upřímně, nejsem fanoušek porna, opravdu ne :D. Přesto mě tento snímek nalákal, a to díky režii a obsazení. Abych řekl pravdu, tak jsem si to celé opravdu moc užil. O Larrym Flyntovi jsme dříve pouze zaslechl, ale díky tomuto filmu jsem ho poznal. Woody zde předvedl skvělý výkon, který neměl chybu. Jeho postava byla opravdu bláznivá a drzá, ale takový holt Flynt byl a asi ještě je. Jinak, ostatní herci také neměli chybu. Celý příběh byl zajímavý a vsadím se, že na každého by působil trochu jinak. Dialogy byli dobře napsané. Rozhodně dobře natočený a skoro bezchybný snímek, který rozhodně stojí za pozornost. Miloš Forman je prostě Režisér. Za mě krásných 90%

Hra na vraha (2009)

Jsem velice mile překvapen. Celá zápletka je poměrně originální. Parta přátel se na víkend vydá na kamarádovu chatu, ale najednou se zjeví psychopat, který je donutí se zabít. Celé to zní sice blbě, ale skrývá to mnohem více, než se na první pohled zdá. Postavy jsou velice zajímavé a dobré, jelikož se jejich charakter v průběhu filmu mění. Díky tomu je to velmi napínavé a divák nikdy neví, co čekat. Film obsahuje i pár děsivých scén, které určitě vyděsí. Atmosféra je dobrá a temná. Konec filmu je opravdu nečekaný. Celkově se jedná o povedený horor, který mužů jedině doporučit. To hodnocení zde mě trochu mrzí, ale co se dá dělat. Ne každému to sedne. Za mě 80%