• Romantický

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Nezaujalo ma to tak ako ostatnych. Minimalistika bola zaujimava, vyvoj, ale nic extra co by vo mne zachovalo spomienky na dlho. Akurat si clovek uvedomi, kto definuje pravdu a potvrdi si ze povedat dnes o niecom ze to plati na 100% je debilita daneho cloveka, alebo zaujatost. Nic neni 100% a v tomto svete a ani nebude. Clovek je pochybny tvor a staci malo a jeho myslenie sa radikalne zmeni.

Opustit Las Vegas (1995)

Pre mna velke sklamanie. Cage nezahral alkoholika tak ako by som si predstavoval, celkovo to bola nuda, nicim poucne, zaujimave(akurat sexi hlavna herecka - ktora bola aj dovodom mojej zvysenej chuti na sex s frajerkou), ale nedokazal som tento film pozriet naraz, 4x som sa k nemu musil vratit. Nic co by hybalo dejom dopredu, Natoceny(chybajuca autenticita - tu by sa mal Cage poucit od skuseneho drogistu Deppa) okamzik alkoholika a slapky, pre niekoho kto sa s takymito ludmi nestreta mozno vrcholne dielo, ale neviem co je vrcholne na tom byt "bez moralky". Kto chce psychologicku dramu, nech si da vychadzku do psychiatrickeho ustavu, protidrogoveho alebo pozriet slapky do Viedne alebo Budapesti(obzvlast dnes neni tazke najst slapky a alkoholikov a inak zavislych ludi na kazdom rohu). To aj svedci o upadajucej moralke zapadnej spolocnosti a jej straty nachadzat v zivote ine potesenia.

Lítám v tom (2009)

Dobre zahrate, dospele, realne. Mnozstvo veci nad ktorymi clovek kazdy dne rozmysla, ale spravnu odpoved sa nikdy nedozvie. Ale aka je spravna odpoved? Co to je vlastne zivot, jeho zmysel. Ludia su predurceni byt spolu, ale hlavne ako kazde ine zviera zachovavat potomstvo, ludske telo je robene za tymto ucelom. Bohvie ake by bolo nase myslenie keby sme nemali pohlavne organy, bohvie ci aj taki ludia dokazu prezivat lasku.

Dlouhá cesta (2002)

Takyto film nedojme len zviera. Ale bolo tu vela umeleho, spravanie, primitivna premena....Mandy Moore moc hranie nejde, nemam rad taketo zaafektovane herecky. Proste herci necitili to o com to bolo a aj scenar mal velke trhliny. Ale svoju ulohu - pre siroku verejnost to splnilo. Na takeho KEITH sa to nechyta. Ale zas na druhej strane film ma clovekovi nieco dat a tento film prebudi v clovekovi dobre veci, ...a kto niekedy miloval, tak mu to ozivi spomienky.

Nebezpečná krása (1998)

Velmi ma to nudilo. Podla komentarov som cakal od toho nejaku uroven. Cisto zenska romantica zalezitost, urobena tak aby sme lutovali kur... Zeny to maju v zivote tazke, su predurcene mat deti a starat sa o ne. Ked ho nemaju tak jedine antidepresiva im pomozu(telo nikdy neoklamu, jedine ze maju vacsiu tvorbu muzskych hormonov). Ale o tom som nechcel, jedine co bolo zaujimave, pekna hlavna herecka. Bolo tam par veci o cirkvi, ale dost uboho a jednoducho podanych. Spina je vsade, nebola len v Benatkach. Nic mi to nedalo a take filmy povazujem za stratu casu.

Šňup (2002)

Film sa vcelku dal, nic co by zanechalo stopu na dlhsie. AKurat herecke vykony Rourke, Schwartzman, Murphy boli vynikajuce, ale aj ostatni boli dobri.

500 dní se Summer (2009)

Velmi pekne, zaujimave, novatorske, zaujimavy pohlad na vztah dvoch ludi, na osud...super herecke vykony....velke prekvapenie pre mna.

Láska nebeská (2003)

krasa, krasne pohladilo na srdci, uzasny herecky vykon vsetkych....krasny pribeh, krasne vsetko

Komici (2009)

Pripomenulo mi to Smithove filmy, je to taky nehrany film. Je pravda ze bol dlhsi ale bol pekny a lusky.