• Thriller

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Značně znavený sem po první půlhodině usnul.Říkám O.K dáme repete druhej večer.Pustil sem si to tam kde sem skončil a co myslíte?Po hodině sem zas usnul – tohle se mi u filmu jen tak nestává ikdyž je sebevíc nudnější.Zbývající půlhodinu sem dojel nasledující den ráno a vím jistě, že tento film už podruhé vidět nechci.2 hodiny opakujících se asistovaných sebevražd a plno opakujících se plků kolem toho.Tomu říkám supernuda.Jedinou zajimavostí byla vizáš Al Pacina a jeho nezaměnitelný projev.A na něj hlavně sázeli tvůrci.Téma jako takové, které se pokoušeli věrně zpracovat a podat divákovi je určitě zajimavá a důležité ale takové zpracování mě prostě neuspokojilo.

Brestská pevnost (2010)

Todle je rozhodně jeden z TOP filmů s tématikou 2.světové natočený v poslední době.Parádní záběry, které se v mnoha podobných filmech jen tak nevidí(stíhací letouny sou fakt lahůdka).Perfekní herecké výkony dělají taky svoje(leckterá Hollywoodská primadona by mohla jen tiše závidět).Dále velmi solidně uchopený příběh, který navíc vychází ze skutečné události.A ještě se musím vrátit k těm záběrům - ty byly natočeny opravdu velmi dobře - přestřelky, bombardování a jiné akce jsou pro diváka přehledné, realistické a této akce je zde opravdu dost a zároveň akorát. Nevim na jakém základě a třeba i antipatií vůči rusku hodnotí ostatní tento snímek ale já bez jakýchkoliv předsudků a zaujetí dávám BEZ DEBAT 5 HVĚZD.TAKOVÝCH FILMŮ JE MÁLO!!!

Únos aut (1980)

tak sem dostal tip, že todle mělo být předhůdcem ,,dnešního,, filmu \60 sekund\ dle mě si 60 sec zaslouží minimálně sejné hodnocení.Co se týče Únosu aut tak to, že ho točili němci se pozná z prvních pár záběrů – typická německá režie.Samotné krádeže byly až moc zjednodušené a zlodějíčkům šlo vše až moc snadno.Zas takový blbci před 30ti lety policajti nebyli.I v té době si šlo stakovouto tématikou vyhrát lépe a více detailů by rozhodně neškodilo – Je to takovej první levnej odlitek 60 sekund

L. A. - Přísně tajné (1997)

Tenhle film = EXTRA TŘÍDA..................vizuální stránka - excelentní, skvělé herecké obsazení, dobře vymyšlený příběh s výbornou atmosférou..................po dlouhé době konečně zas něco co stálo zato............................ 5 hvězd a to bez debat!.................

60 sekund (2000)

Tak nějak nechápu proč většina usedlíku zde hodnotí tento filmek průměrně, vidí ho jako nudný nebo se jim zas nelíbí scénář.Mě se tento film líbil hned na premiéře v kině, doma na DVD, doma na Blu-ray a rád si ho vždy po čase pustím znovu.Scénář je dle mého dobrý - nevím co by tak všichni na toto téma chtěli za zázrak.Atmosféra parádní a to hlavně díký dobře vybrané hudbě v určitých pasážích filmu.A k hercům taky nemám námitek - Cage zde zahrál velice dobře.Tohle vidím minimálně na 75%..........pak sou tu třeba filmy, které nikdo nechápe, po shlédnutí na to čumí jak puk, vychvalují ho do nebes ikdyž vůbec neví očem to bylo a dá mu jako další poslušná ovečka ze stáda 80%(Viz. Lynch) všichni víme očem je řeč..........

Zkus mě rozesmát (2011)

Zase ty nucené, umělé komediální prvky snažící se i za cenu trapnosti a klišé zaujmout diváka.Mám radši chytrou originální komedii.Předloha vzitá snad 100krát přes Hollywoodský kopírák, že už od začátku divák tuší jak to celé dopadne – a tohle mě natom mrzelo asi nejvíc. Jinak jako oddychovka to celkem funguje.

Bitva o Hill 60 (2010)

Jednu hvězdu za dnes již trochu opomíjené téma 1.světové války, druhou hvězdu za realistično - scény, prostředí ve kterém se natáčelo - pro herce to muselo být opravdu výživné :-) - vlastně si ani nedovedu představit jak by se nějaká Hollywoodská hvězda celý film válela v bahně.Další v pořadí třetí hvězdu dávam za skvělou hudbu a poslední čtvrtou hězdu si zaslouží kvalitní atmosféra, která ikdyž není zvláště výrazná vás vtáhne a nenudí po celou délku filmu. JE TO KVALITNÍ FILMEK!

Oko bere (2008)

Oddychovka u které člověk nemusí moc přemýšlet a zároveň se dá říci, že filmek nijak výrazně nenudí.Možná trošku chtělo zapracovat na konci, který byl velmi snadno předvídatelný - od určitého okažiku sem věděl jak to skončí.Jedná se o průměr, proto dávám 3 hvězdy

Opravdová kuráž (2010)

Moc mě to teda neuchvátilo, CSFD to řadí do žánru Western / Drama / Dobrodružný..­…já bych tam přidal ještě komedie…scénárista se totiž pořád snažil dodat postavám různé vtipné hlášky pro odlehčení.Bohužel byly jen mírně vtipné.Za břicho sem se rozhodně nepopadal.Chápu, že to komedie být neměla ale todle to zlehčování a malování na růžovo tehdejší doby mi tam vůbec nesedělo – Malá holka putující napříč drsnou krajinou, kde na každém kroku může potkat ty největší psance a podobnou chátru – tak tohle mě na tom opravdu zklamalo – čekal sem totiž opravdu tvrdej a syrovej Western se vším všudy – Tohle sem vidět nemusel! co se týče hereckých výkonů tak ty byly poměrně kvalitní ale ten scénář mě zklamal…

Byt (1996)

Jední slovem: VÝBORNĚ!Hodně dobře promyšlený příběh do posledních detailů.Cassel opět nezklamal, Bellucci taky výborná.Zasloužilo by to lepší hodnocení v porovnání s ostatním BRAJGLEM daného žánru natočeného v současnosti!Vidím to tak na 85%