Válečný kůň (2011)

Film pro nikoho. Jinak řečeno, film, který nemá žádnou cílovou skupinu. Totální protipóly děje, kdy na jedné straně vidíme precizně zachycenou zákopovou válku 1. světové a na druhé animal pohádku Walta Disneye. Od "Na západní frontě klid" nikdo nedovedl tak přesvědčivě natočit film o světové válce, přesto to Spielberg dokázal posrat dětským příběhem o koni, mám k tomu něco dodávat? Snad jen, když chcete dělat film o syrové válce, dělejte film o syrové válce, pokud vám tato "válka" jen podkresluje infantilní nereální pohádku, tak natočte rodinné drama o zaběhnutém koni do sousední vesnice. 60%

Válka Bohů (2011)

Čistá esence boje (mohlo ho být mimochodem víc), perfektní současné trikařiny a vizuálu, který se dá přirovnat snad jen k perfektně symetricky dokonalé vagíně bohyně Atheny. Film je prostý, ale to ho dělá téměř dokonalým. Hodně lidí si stěžuje, že nemá žádný scénář a je prázdný jak koule pornoherce. Srát na scénář, pokud rejža dokáže natočit tak kulervoucí souboje, tak je scénář to poslední, co řeším. S dějem to mimochodem tak špatné nebylo, tvůrci si dokonce dovolili takový luxus, že až na Theseusův proslov k vojsku bránící zeď, nezařadili do filmu ANI JEDEN podělanej patos a klišé. Hlavní postavy to zkrátka schytávaly jedna radost a svižný střih a rychlé tempo nedávalo prostor pro trapné kecy. Závěrečný souboj Titánů a Bohů byla vizuální lahůdka, zvláště trojzubec byl efektivní nástroj pro tvorbu základu pro čevapčiči. Tento popcorn jsem sežral, nechal se jím ojet a chci další nášup! 100%

Vetřelci dávnověku (2009) (seriál)

Hned na začátek. Vetřelci dávnověku jsou cílená demagogie, tvůrci dokáží úplně všechno přetvořit k obrazu svému (byli to mimozemšťani, tečka). Zároveň ale velmi často tamní řečníci používají frázi: "to nevíme", takže jen čistě střílí od boku, protože sami nemají v ruce žádné důkazy a netuší, jestli se jen předvádí anebo tomu skutečně věří. Některé díly jsou skvěle propracované a člověka by snad dokázaly přesvědčit, jiné jsou ale slabý odvar hraničící s trapností. Tak například, tvůrci dokázali spojit fakt, že se před 8 000 lety rozlilo v určitých částech Černé moře (zvětšilo se asi o 1/3) a okamžitě to bez sebemenší návaznosti spojili s biblickou potopou. Přidali zaručený "fakt", že Noem byl poloviční mimozemšťan, když jeho matku uneslo UFO a uměle jí oplodnilo, díky tomu jeho archa nebyla nic jiného, než mimozemský sklad DNA všech živých bytostní na planetě, protože mimozemšťané nebyli spokojení s tím, že většina lidstva je podobná opicím, a tak chtěli celou planetu zalít vodou, aby mohli začít znovu (tím Černým mořem, co se zvětšilo o 1/3). Další perlička je fakt, že jistý Američan pozoroval zářící světlo, které popsal jako "zářící objekt podobný praseti" a tamní "vědec" z toho udělal první prokázaný únos mimozemšťany. No, chvílemi je to blbost, ale proč si nepřipustit trochu tajemna, filmařsky je dokument perfektní a já se u něj bavím, i když to jsou všechno demagogické žvásty, překrucování faktů a komerční lobby pro lepší prodejnost knih tamních žvatlalů. 40% (South Park S15E13 - perfektní parodie na tento dokumentární cyklus)

Svět gangů (2010) (seriál)

První díl: MS-13, latinsko-americký gang ze Salvadoru, který vyznává vše, co je spojeno s klasickým pouličním gangem. O MS-13 jsem neslyšel, evidentně je to ale pěkná sebranka. V podstatě všechny pouliční gangy v USA jsou na stejné brdo, od "znakové" řeči přes rap až k barvám a šátkům. Raději bych se podíval na serióznější zkoumají MTV zpropagovaných gangů jako Bloods a Crips, které tají spousta romantiky skrze nejpopularnější rapery (The Game, Snoop Dogg ...), ale tvůrci nabídli hispánce. Je to vlastně úplně jedno, historky aktivních stoupenců gangu se mohou aplikovat na kterýkoliv jiný. Měl jsem jenom pocit, že ti, co otevřeně mluvili na kameru (nemaskovaní), byli šíleně malé ryby hlidající úplné hovno, takové drsnější variace na češké "gangsta" idioty, co mají za fotra milionáře. 70% http://youtu.be/E2DV49K-3a8 ................................................................................................................ .......................................................................................... Druhý díl: Motorkářské gangy jako Hells Angels, Mongols atd. Tato voda je pro mě naprosto nezmapovaná, vousače s pivasem na motorce, co si hrajou na tvrďáky máme i tady v ČR. Jsou to ale kašpaři o proti originálu ze zámoří. Tento díl mě bavil mnohem více, protože jsem o nich téměř nic nevěděl. Motorkářské gangy jsou zaměřené na stejné věci jako ty pouliční, ale s jinou filozofií života jejich členů, proto bylo zajímavé se o nich něco dovědět. Pro běžného Američana paradoxně někteří z nich symbolizují posledního svobodného ducha původní svobodné Ameriky. Pro mě to jsou tupé prasata na motorce. Zábavný paradox pro tuzemského diváka je v tom, že jedna generace obviňuje tu mladší z toho, že si hraje na černošské gangstery, a pak si zapne Sons of Anarchy a sní o životě na motorce, plného děvek, chlastu a kokainu. 80% http://youtu.be/7Sz4RTbMuy4

30 minut nebo méně (2011)

Správně zvolená stopáž. Díky ní to utíkalo celkem rychle, i když je film naprosto o ničem a nenajde se v něm snad jediná vtipná scénka. Inspirované skutečnou událostí, kdy zloděj při přepadení banky tvrdil, že má na sobě připásanou výbušninu a musí vykrást banku. Ten ale žádný perfektní únikový plán nevymyslel, navíc to byl komplic, co se chytil do vlastní pasti a už se z ní nedostal. Vtipnější příběh, než nabídne celý tenhle film. 60%

Noc hrůzy (2011)

Původní film jsem neviděl, proto mi tento výrazněji nevadil. Klasická za vlasy přitažená hororová podívána pro americkou jailbait generaci. 66%

Nezvratný osud 5 (2011)

Spíše "Neodvratný konec série 5"... Kdy už konečně tenhle zlatý oslík přestane srát prachy, a americká teen generace chodit na tuhle mizernou sérii, která byla zajímavá první díl a od té doby to jsou jen stále se opakující variace na stejné brdo? Další si už pozornost mého µTorrentu nezíská. Stejně mrtvé jako Saw a její komediánské pokračování 60%

Captain America: První Avenger (2011)

Komiksové adaptace vážně nejsou můj šálek kávy. Captain America se z trailerů zdál jako sázka na reálnější podobu komiksu. Nevypadal jako filmy (adaptace) jeho kolegů, kde masa lidí slintá nad stupidními, nereálnými hrdiny, co lítají deset metrů do vzduchu a mají superschopnosti, kterými prosazují dobro. Bohužel, Captain America je přesně tohle. Existuje vůbec nějáký pořádný komiks, nebo to jsou všechno stejný sračky na jedno brdo, akorát mají všichni pokaždé jiné teplé kostýmy? Kdyby mi bylo dvanáct, kozy neviděl ani z vlaku a byl panic, možná... 45%

Ocelová pěst (2011)

UFFF! To jsem si oddychnul, závěr bych po prvních deseti minutách vůůbec nečekal! Naprostá bomba, ty roboti, ta akce, ty souboje!! .... Dost orgasmových výlevů fanoušků Transformers. Real Steel je ta nejhorší kombinace umělých emocí, klišé a stupidního imaginárního mlácení imaginárního soupeře. Chybělo snad jen záverečné vztyčení americké vlajky a do posledního kola nastupující otec bez trička, který si to v pěstním souboji ručně rozdá proti železu a vyhraje. Máme zde další 11leté dítě, které je inteligentnější než většina dospělých, jeho proslovy k milionům diváků byly naprosto perfektní, skoro jsem se vážně podělal z jeho "hecování".... Kate ze Ztracených, paráda, její empatie mi sahala z obrazovky až po prdel, takhle si představuju věrnost, perfekní vzhled a přesto čeká dva roky, než jí přijede její milý dát v noci pusu a zase odjede. Zkrátka, vše bylo úžasné, škoda, že to tvůrci nedomysleli a nenechali Atoma na závěr promluvit, aby řekl "m-m-m-milu-j-u A-a-me-r-i-ku-u". Walt Disney a filmeček pro desetileté? 20% - čistě za klišé a záverečný "Real S(teel)ouboj"