Aréna národů (2012) (pořad)

P-R-D-E-L. Jednoduché zhodnocení. Hry bez hranic to nejsou a naprosto ubohá variace na Wipe-Out, kterou předvedla Nova, také ne. Je to rychlé, zábavné, nebezpečné a chvílemi i o nervy (šíleně mě serou ti bývalí komouši, kteří do takové soutěže pro prdel, pošlou profesionální gymnasty).Vybraní Češi nejsou vyfetované modelky a jiné "selebrity", které nikdo nezná, ale v rámci mezí normální sportovní lidi z ulice (i když nábor kluků se zřejmě dělal v pornu). Úkoly jsou správně úchylné a ty s býkem i překvapivě nebezpečné. Původně jsem tomu ani nechtěl věnovat pozornost, ale vážně to není vůbec špatné. Ono, pusťte si dneska staré Hry bez hranic a poserete se nudou, sám jsem to zkusil a bylo to utrpení, i když jsem to jako dítě v 90. letech miloval. Tenhle pořad Primy mě ale baví, asi jsem ve svých 22 letech už senilní ocas. 90%

Bang Bang Club (2010)

Nadprůměrný film mapující válečné fotografy, možná nejlepší od "Vražedných polí". Mohlo sice být více scén, kdy je akce a trocha detailnějšího zasvěcení do historických událostí a vývoje války by také neuškodila, přesto jsem po zhlédnutí spokojen. 86%

Speciální jednotka (2011) odpad!

Příšernej francouzskej paskvil. Hudební podklad naprosto šílenej, střih totální chaos, z dialogů by člověk brečel, logika boje postavená na hlavu. Elitní jednotka vojáků, co nedokáže zavolat na základnu protože by se "prozradili", ale zároveň po tomto odůvodnění jdou ihned do boje s nepřítelem. Do boje s nepřítelem znamená, jít vyrovnaní v jedné lajně vstříc desetinásobnému nepříteli na volném poli a tupě střílet jak Rambo team (i když jsou za nimi připravené takové nepodstatné blbosti jako metrové šutry za které se mohou schovat). Krásné ukázky bojové taktiky elitních jednotek, takhle to určitě ve skutečnosti nějak bude i fungovat. To by pak neměl být problém udělat testy v náboru, protože dle tohoto filmu stačí držet prst na spoušti a nepřítel pod tu hlaveň sám naběhne. Po zásahu nepřítele chyběla už jen klasická 360ka a mohutné odhození zbraně deset metrů daleko. Totální shit, který se snaží inspirovat americkými akčními filmy, které obsahují stejné množství nelogických blbostí a patosu, ale alespoň se na ně dá koukat (Slzy slunce se nabízí jako pravděpodobná předloha pro scénář). 10%