O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Chvílemi mi to přišlo jako Hvězdný prach. Pohádka, co zapadne, a někdy se zase objeví.

Smrt a slavíci (2018) (seriál)

Irské, dramatické, napínavé, emotivní, herecké. Zajímavý příběh o životě a vztazích ve viktoriánské době v Irsku. Pro mě to bylo osvěžující, nové. Herecky mě uhranul Matthew Rhys. Postupně ale tempo z prvního dílu rychle opadalo a začalo se více vyprávět, hloubat a přemýšlet. Závěr byl taková "tečka" za dobrodružstvím. ..taková patová situace na konci..

Dobrý Will Hunting (1997)

Klasická kinematografie, psychologické, příběhové, vyprávěcí. Dnes je Will Hunting kultovkou, ráda používám termín "to se ještě uměli točit filmy". Obávám se, že nebýt Robina Williamse, tak by se stal film obyčejným. Příběh je to jednoduchý, úplně bych neřekla, že kluci napsali super scénář, jsou asi lepšejší. Nicméně je to velmi koukatelný a příjemný film. Druhá polovina filmu mi přišla trošku pomalejší. Ale jo, Dobrý, Will Hunting.. ..nové filmy nejsou v kinech, tak musím dohánět historii..

Humans (2015) (seriál)

Nové, sci-fi, syntetické, probouzející, temné, zajímavé, zelenooké. Nápad je to tuze originální, děj vás chytne od první minuty. Nevíte, na jakou stranu se přiklonit a koho mít víc ráda. Jak už to tak bývá, první série byla "WAW", druhá "no to si dělaj ..." a třetí "ach bože". Poslední díl poslední série bylo šílené ukončení, které dávalo smysl asi jen tvůrcům. Nicméně, bylo to dobré, svižné, koukatelné, napínavé a bavilo mě to. Vyzdvihuji výkon Katherine, ta mě moc překvapila a moc jí to jako britské mámě slušelo. ..jako dokážete si představit, že byste kolem sebe měli syntetické roboty? Já teda upřímně moc ne, ta představa mě děsí, stejně jako český film "Babičky dobíjejte přesně!" Horor mého dětství..

Inscenace (2020) (seriál)

Šest bonbonků v bonboniéře zabalených do neskutečně vtipných obalů s ironickým výrazem a plněných britským humorem. Přehraju si to minimálně několikrát, protože jednou je to málo. Neskutečně vtipné. Překvapením byla účast Samuela a Judi. ..nevím jak u vás, pánové, ale tady jsme zase zavření doma. Bude druhá série?

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Eurovise, pěvecké, islandské, ujeté, šílené, občas trapné. To je film pro fajnšmekry Eurovise, protože pokud jste neviděli ani jeden soutěžní ročník, nepochopíte (a neužijete si ty známé tváře, když už to letos neproběhlo). Jedině totálně nejvíc ujetá písnička ve stylu Eurovise, s co nejvíc efekty se totiž může probojovat do finále. Bylo to dlouhé, bylo to vtipné, a místy dost trapné. Co mi asi nejvíc vadilo byla přihlouplá mluva Islanďanů. Dost mě pobavili skřítci, kudlička a zabouchnutá dvířka. Dan Stevens má ty nejmodřejší oči na světě (ach!), závěrečná písnička byla moc pěkná, a kulisy Edinburghu - srdéčko zaplesalo. Jako dobrý, pobavilo. ..podle mě největší hit byl stejně od Věrky Serďučky..

Já, knedlíček (2018)

Líbivé, protivné, tlusté, zoufalé, marné. Mám ráda filmy s partou outsiderů, divnolidí, kteří se spojí a vytvoří super kamarádskou partu, která zvítězí nad útrapami světa. Tady to trošku pokulhávalo. Sice kluci z travesty klubu byli naprosto skvělý, ale i tak nezachránili náturu hlavní představitelky. Byla mi protivná, a to i svojí postavou, jasný, chtělo se poukázat na to jak i tlustá může být v soutěži miss, ale ona byla přímo odpudivá, Postava Millie mi přišla vážně mnohem víc sympatická. Jennifer dobrý. ..co chcete, kina zavřený, v bedně nic nedávaj..

Kvíz (2020) (seriál)

Velkolepé, milionové, hádající, vědomostní, podvodné, chytré. Kdo by neznal tuhle legendární soutěž, která k televizním obrazovkám přikovala statisíce rodin? Quiz ukazuje vznik soutěže, zábavu, napětí, emoce, vznik kultu, fanouškovských skupin, a podvodníků. Na konci si sami zodpovězte otázku: Byl to podvod nebo ne? Herecky příjemné, mám ráda mě známé britské/skotské obličeje. ..loupež v přímém přenosu.

Suite Française (2014)

Válečné, francouzské, milenecké, světlé, napínavé, koukatelné, čisté. Příběh z válečné doby, Francie a malá vesnička. Místní pomluvy, snaha pomoci a zachránit svůj krk. Do toho se zamilujete do nesprávného. Příběh dle skutečnosti byl hezky a citlivě zpracovaný, hrůza z vojáků a útlaku byla, alespoň pro mě, dost děsivě ztvárněna, hlavní postavy byly jednoduché (rozuměj ve svých charakterech). Herecky dobré, prostředí dobré, všechno dobré. dobře to spolu ladilo, bylo to překvapení a bavilo mě to. Doporučuji. ..samé dobře, ale to je taky dobře..