Neutečeš (2014)

80% ... Nevedel som čo od tohto čakať. No námet bol celkom originálny. Strhol ma hneď od začiatku aj dejom aj napätím. Neokukaných hercov hodnotím tiež pozitívne. Vrcholom tohto filmu je neuveriteľná atmosféra a ešte viac popiči zvuk/hudba. Vrámci hororového žánru veľmi kvalitná práca.

Ex Machina (2014)

80% ... Ako sa dozviete, že umelá inteligencia skutočne dokáže samostatne myslieť a emocionálne vnímať? Tak, že s vami vyjebe. Ale viac nechcem spoilerovať. Téma umelej inteligencie má nikdy neomrzí pokiaľ je dobré spracovaná. Tiesnivá atmosféra doplnená výbornou hudbou a hercami. Futuristický vizuál. Z minima vyťažené takmer maximum.

Chappie (2015)

75-80% ... Zlaté, zábavné ale aj smutné. Chappie je rozkošný. Yolandi a Ninja sú tak výstredné osoby, že sadli do toho filmu jak riť na šerbeľ. A Yolandi je obzvlášť rozkošná, aj keď vyzerá jak čertovo dieťa. Soundtrack našľapaný. Príbeh jednoduchý, ale ničím ma neurazil. Hugh Jackman bol najzbytočnejšou postavou celého filmu, a ešte aj tak hrozne napísanou. A navyše, jeho účes sa zaradí k top 10 najhorších účesov filmovej histórie. Chápem aj ľudí, ktorí sa k filmu vyjadrovali negatívnejšie, ale ja som sa odosobnil a užil som si to.

Zmizení staré dámy (1938)

70% ... Príbeh zaujímavý. Veď klasický Hitchcock, ktorý skoro vždy obsahovo zaujme. No až príliš iných omáčok okolo tej hlavnej dejovej línie sa tu prepieralo, čo brzdilo hlavný príbeh a vygradované finále sa tak nemohlo dostaviť.

Avengers: Age of Ultron (2015)

90% ... Mozno to nebolo dokonale, ale ako celok ma to uspokojilo a natolko vtiahlo do deja, ze som si nedostatky nebol schopny vsimnut, co hodnotim pozitivne. Nove tvare (Quicksilver a Scarlet Witch) boli prijemnym ozivenim. Audiovizualne nemam co dodat - hudba, akcia, efekty, vsetko na jednotku. A co som necakal, bola nadpriemerna (co sa tychto filmov tyka) davka humoru. Spokojnost velka.

Jupiter vychází (2015)

60% ... Audiovizuálne nemám čo dodať. Proste pastva pre oči a uši. Ale príbehovo dosť oničom, naivné, priam prvoplánové. Od súrodencov Wachowskich som čakal každopádne viac.

Modrý pokoj (2014)

80% Krátke, svižné, k veci. Sugestívna sekvenčnosť jednotlivých scén. A stále som z toho mimo.

10.000 km (2014)

75% ... Vzdialenostná komorná vzťahová dráma. Minimalistické, no emocionálne i tak celkom silné. Kvalitne zahrané. Záver ma moc neoslovil.

Funny Girl (1968)

80% ... Barbra Streisand bola proste muzikálovou kráľovnou minulej doby. Inak tomu nebolo ani vo Funny Girl. Jednoducho nádherný spev, výborné herectvo. Bolo to vtipné, svieže a ubehlo to aj napriek 2-a-pol hodinovej stopáži. A Omar Sharif bol tiež sakra kus chlapa.

Okno naproti (2003)

50% ... Slabota. Hlavne teda čo sa príbehu či celkovej myšlienky týka. Prišlo mi to rozhárané a nekompletné. Chcel toho povedať veľa, ale nepovedal vôbec nič lebo to nedotiahol do konca. Hudba však bola krásna. A herecké osadenstvo mi bolo neznáme, ale za to výborne hrali. Žiaľ, film ako celok neočaril.