O rodičích a dětech (2007)

Po dlouhé době český film, na který jsem se těšil. Už jen kvůli hlavnímu obsazení pana Somra a Davida Novotného oba si jdou ruku v ruce po celý film. Je to svěží a originální, jako málo co jiného z dnešní české kinematografie. Mohlo to by být přeci o pár minutek kratší, ale i tak se jedná o pěkný film, který potěší. Co je novýho? Prosim tebe, novýho není na světě nic, už 2 miliardy let !

Tajemné okno (2004)

Lehce předvídatelný thriller s Johnny Deppem, který bohužel v tomto filmu neměl na to, aby to celé utáhl sám. Pomaloučký začátek se ne zrovna dobře sleduje, naštěstí se to vydařilo ke konci, přeci jen mohl být spíše uzavřenější, než-li naopak. ***

Útěk z Alcatrazu (1979)

Klasická parádička, která je tak jednoduchá, až běda. Clint Eastwood byl a bude jedním z nejlepších herců, zvláště v době tohoto filmu. Svou roli dokáže zvládnout vždy tak s přehledem, že to není možné. Kam se na tohle dílo hrabe Velký útěk.

Maraton lásky (2007)

Aha, tak ona to měla být komedie s jedním vtípkem a jinak s dalšími náplněmi, které jsou v každe americké komedii. Škoda, ale Simon Pegg nemá na to, aby utáhl takto slabý film.

Stalo se (2008)

Opravdu jsem čekal něco mizerného, ale na můj vkus se tomu tak nestalo, i když se nejedná o něco vyjímečného. Svou atmosférou, kterou dokáže Stalo se navodit, ale bude chvíli sakra přemýšlet, v čem je tady chyba. Osobně ji vidím ve špatném scénáři, který trpý nedostatky a určitými nedotaženými aspekty, které by si zasloužily rozzuzlení. Přesto si myslím, že se jedná o příjemně ztrávených osmdesát minut. ***

Flubber (1997)

V útlém věku to bylo něco, nyní už jen rodinná komedie.

Lhář, lhář (1997)

Šílené, ale přeci jen příjemné.