Last and First Men (2020)

Dnešná premiéra. Je to môj prvý experimentálny film a musím povedať, že ma to veľmi prekvapilo. Film má skvelú atmosféru. Atmosféra filmu je smutná až depresívna. Na atmosfére pridáva aj čiernobiely filter. Film má 70 min. Na tento film musí mať človek náladu, pretože je vzatý dosť netradične. Je to mysteriózne sci-fi, počas ktorého nám celý príbeh rozpráva T. Swinton. Fantasy zložka funguje hlavne na vašej predstavivosti. Čo je za mňa najväčšie plus filmu. Film je zložený z niekoľkých čiernobielych fotografií, ktoré sa síce opakujú ale to neprekáža, keďže hlavnú úlohu tu má príbeh a vaša predstavivosť. Na mysterióznej zložke tu pridáva skvelá hudba. Film môžem odporučiť, každému kto je už unavený z blockbustrov a opakujúcich sa klišé. Tento snímok rozhodne nie je pre každého. Pochopím ak niekto povie, že pri tomto filme zaspal, keďže je to dosť pravdepodobné. Celkové hodnotenie za mňa je 100%.

X (2022)

Dnešná premiéra. Veľmi zaujímavý horor. Film má 105 min. Počas tejto dĺžky sa nám tu pekne vykreslí atmosféra, ktorá je napínavá od začiatku do konca. Charaktery postáv sú napísané veľmi dobre. Hudba mi tu tiež sedí. Musím pochváliť aj kameru. Príbeh sa odohráva v 79 roku. Režisér pekne zvládol atmosféru a vtiahol ma do daného roku. Film sa dá pekne rozdeliť na dve polovice. V prvej sa snaží vybudovať atmosféru a charaktery postáv no a v druhej si už nikto neberie servítky pred ústa a ide sa na vec. Vo filme nechýba gore a ani sex. Koniec filmu sa mi páčil, keďže na konci je jedna informácia, ktorá aspoň mne zmenila pohľad na jednú z hlavných postáv. Štúdio A24 sa tentokrát prekonalo. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%.

Putování s pravěkými monstry (2005) (seriál)

Dnešná premiéra. Docela fajn spracovaný seriál, ktorý nás zavedie pred obdobím dinosaurov. Seriál má 3x29 min. Časti sú: 1. Water Dwellers 2. Reptile's Beginnings 3. Clash of Titans Seriál začne úplne na začiatku histórie zeme, kde nám to v rýchlosti vysvetlia a za mňa extrémne rýchlo preletíme až k dinosaurom. Je tu niekoľko zaujímavých informácií. Animácia je tiež pekná ale je to veľmi skrátené, kľudne to mohlo mať o 3 časti viac. Celkové hodnotenie za mňa je 70%.

Triumf savců (2001) (TV film)

Dnešná premiéra. Skvelý dokument, ktorý v rýchlosti zhrnie seriál a ukážu nám nálezy tiež nám ukážu ako sa pracovalo na seriáli. Dokument má dĺžku 50 min. Dokument môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 100%.

Zvíře v nás (2001) (TV film)

Dnešná premiéra. Ďalší skvelý dokument v ktorom sa pokúsia rozlúštiť prečo vyhynuli zvieratá, ktoré žili v dobe ľadovej ako sú napríklad mamuti. Máme tu pár nálezou, pár teórií. Nie je to síce nič extra ale je to fajn dokument. Dokument môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%.

Putování s pravěkými zvířaty (2001) (seriál)

Dnešná premiéra, nechápem ako mi to mohlo újsť  . Ďalší skvelý dokumentárny seriál od BBC. Seriál má 6x30 min. Časti sa volajú: 1. Nové svítání 2. Dravá velryba 3. Země obrů 4. Nejbližší příbuzní 5. Šavlozubý tygr 6. Cesta mamutů. Seriál je priamym pokračovaním seriálu Walking with Dinosaurs. V každej časti sa dozvieme niečo o niekoľkých živočích. V BBC sa rozhodli pridať do seriálu aj spomalené zábery. Miestami sedia a miestami by nemuseli byť ale je ich len pár a celkovo to príjemne osviežuje seriál. Dokument môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%.

Jak se natáčelo Putování s dinosaury (1999) (TV film)

Dnes pozreté po rokoch. Zaujímavý dokument o natáčaní zaujímavého dokumentu. Je tu veľa zaujímavých informácií o natáčaní, archeologii a hlavne o spolupráci archeológov a animátorov. Viac nemám čo dodať. Celkové hodnotenie za mňa je 100%.

Putování dinosaurů (2011) (TV film)

Nedávna premiéra. Čo ja viem? Najčudnejší dokument aký som kedy videl. Jediné plus, ktoré na tomto dokumente vidím je animácia. Počas 88 minút sa tu vlastne nič nové nedozvieme. Je to kombinácii peknej animácií a zároveň zlé napísaného príbehu a správanie dinosaurov je tiež zvláštne. O čo vlastne išlo BBC? Chceli natočiť dokument alebo animovaný film? Netvrdím, že tu nie sú žiadne informácií ale to by ste nemohli o dinosauroch nikdy počuť ani nevidieť žiaden dokument aby ste toto považovali za dokument. Máme tu príbeh dinosaura, ktorý sa snaží dostať z miesta A na miesto B. Snaží sa prežiť nástrahy, ktorými si prejde. Spôsob akým si poradí s prekážkami je tak neuveriteľný, že keď sa nad tým človek zamysli, tak si povie to snáď nie je ani reálne. Je to proste animák, ktorý je rozprávaný dokumentárnym spôsobom. Ak to začnete takto brať možno si to užijete ale ak to začne brať ako vážny dokument, tak sa budete chytať za hlavu. Celkové hodnotenie za mňa je 35%.

Putování s dinosaury - Balada o Alosaurovi (2000) (TV film)

Včera pozreté po rokoch. Zaujímavý dokument, ktorý má dve krátke časti po 30 min. Prvá časť je spracovaná dvojmo. Na začiatku nám ukážu kostru a povedia nám čo to k úvodu filmu a čo očakávať, keď príbeh začne, tak už je to klasický dokument zo seriálu Walking with Dinosaurs. V druhej časti nám ukážu ako sa k nemu vlastne dostali. Celkové hodnotenie za mňa je 100%.

Putování s dinosaury (1999) (seriál)

Včera pozreté po rokoch. Najlepší dokumentárny seriál s danou témou aký som mohol vidieť. Seriál má 6x 30 min. 1. Nová krev 2. Doba titánů 3. Kruté moře 4. Giganti oblohy 5. Duchové polárního lesa 6. Konec dynastie Máme tu skvelé spracovanie dinosaurov a taktiež krásne zábery prírody. Príjemnú hudbu, ktorá sedí k daným situáciám. Veľa zaujímavých informácií. Proste je to seriál, ktorý by mal vidieť každý, kto sa zaujíma aspoň okrajovo o dinosaurov. Celkové hodnotenie za mňa je 100%.