Marvels (2023)

Na film mě dnes pozvala má drahá polovička (neteř) a musím se přiznat, že jsem dostal co jsem očekával. Mám tím na mysli hezké holky, solidní akci a mizerný příběh.

Occupation 101 (2007) odpad!

Levicový aktivista a antisemita židovského(!) původu Noam Chomsky se „objektivně“ vyjadřuje k Izraelsko-Palestinskému konfliktu. Nejlépe ho vystihl Alexander Vondra: "V době, kdy tu lidé jako Havel seděli za svobodu v komunistickém vězení, on z bostonských kaváren obhajoval genocidu Pol Pota v Kambodži. Bude-li svět kecům takových lidí znovu obdivně naslouchat, skončí to znovu v koncentráku nebo v gulagu."

Kampaň proti klimatu (2020) odpad!

Manipulativní dokument, který žongluje s fakty jako ruská státní televize. Hloupé děti a lidé trpící absencí kritického myšlení ho ale jistojistě ocení.

Zimní král (2023) (seriál)

V Anglii žije více než dvojnásobek asiatů oproti černochům (zdroj) a přesto v seriálu na asiata nenarazíte zatímco na černochy ano. Typický blackwashing, který neomlouvá ani americká produkce (jak by se asi Američané tvářili, kdyby např. ve filmu o Obamovi ztvárnil prvního černošského prezidenta Daniel Craig?). Ano směšuji historii s fantasy, ale i v rámci kulturního dědictví Anglie (např. v malířství) je Merlin prezentován jako běloch a u toho by mělo zůstat. Neoliberalismus je opiem lidstva.

Palestina je stále problém (2003) (TV film) odpad!

Levičák jako prase a milec pochybných existencí jako je Hugo Chávez či Evo Morales nás "objektivně" provází izraelsko palestinským konfliktem. Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči.

Ponorka (2018) (seriál)

Teda rozhodně jsem nečekal, že hlavní roli v seriálu, který má být volným pokračováním testosteronem nabitého původního filmu ztvární emancipovaná rozhoďnožka a parta ubrečených mileniálů. Na druhou stranu jsem zato rád, protože seriál mi dává jistotu, že Němci už žádnou další válku nevyvolají a budou se věnovat důležitějším věcem, jako je například vývoj uniforem pro těhotné vojačky (zdroj).

Onimuša (2023) (seriál)

Po feministické "modroočce" jsem si dal tento maskulinní flák a chvílemi se i bavil. Bohužel s každým dalším dílem můj zájem o seriál klesal a upřímně jsem měl problém ho dokoukat. Hlavní hrdina není nezajímavý, jenomže vedlejší postavy ano a ani děj nenabízí něco neviděného.

Modrooký samuraj (2023) (seriál)

Vizuálně a co se týče akce bravurní podívaná, jenž vyždímala žánr revenge až na dřeň a která se nechala volně inspirovat staršími filmy Clinta Eastwooda (viz rozhovor s tvůrci). Nicméně dvě hvězdičky strhávám zato, že hlavní hrdina má vagínu, absenci Křováků a Eskymáků (multikulturní Netflix si to měl ohlídat) a neuspokojivý závěr.

Barbie (2023)

Upřímně nevím co si o filmu myslet. Zdánlivý feministický aspekt filmu je pohřben růžovoučkým ejakulátem světa Barbie a jeho konfrontací s tím reálným, kde ale  je výsledkem povrchní, manipulativní, ale především nudný film, který i přes své nepokryté ambice neví co říct.

Město andělů (1998)

Americký remake se oprostil od (pseudo)metafyzické předlohy a nabídl příjemný romantický film s fantasy prvky a hezkými herci. Kdysi jsem na to vzal svou holku do kina a o pár hodin později si užil nejlepší sex svého mizerného života.