Nebe nad Berlínem (1987)

Měl jsem to štěstí (smůlu?) vidět film 2x v rozmezí cirka dvaceti let. Poprvé jako mladistvý intelektuál studující na VŠ (jenž by filmu udělil 5 hvězdiček) a podruhé jako zapšklý invalidní důchodce (dvě hvězdičky), který svůj intelekt pohřbil a utopil v moři alkoholu, antidepresiv a rozvíjející se duševní poruše. A nepřekvapivě z toho mám schizofrenní dilema, které elegantně vyřeším udělením tří hvězdiček (protože matematické pravidlo o zaokrouhlování...).

Creepshow: Plíživý děs (1987)

Poprvé a naposled jsem to viděl ještě jako puberťák na VHS-ce a bylo to docela zábavné. Především povídka Trám (potažmo líbivé slečny v bikinách, které zaživa žere jakási masožravá ropná skvrna a zvukové efekty doprovázející destrukci lidských těl) mě vážně bavila. Zbylé dvě mě nechaly docela chladným. Jinak uživatele tron bych maličko poopravil, poprvé u nás povídka vyšla ve sbírce Hodina děsu.

Volný pád (1993)

Nasrat úředníka, který se z posledních sil drží té špetky příčetnosti co mu zbyla se evidentně nevyplatí nejen v Česku, ale i v USA, protože buď vám v lepším případě zamítne příspěvek na bydlení nebo vás v horším případě zastřelí. Rád jsem toho úředníčka na jeho sebevražedné cestě doprovázel, ale musím se přiznat, že herecky přesný policejní důchodce chvílemi rozptyloval mou pozornost (není tolik divácky vděčný).

Angličanka (2022) (seriál)

Atraktivní emancipovaná žena a hrdý indián versus zlí muži (jejichž ideoví potomci jsou dozajista voliči Trumpa). Jedna hvězdička za ten hnusný špinavý svět (pro mě nepřiznaná hlavní "postava") a druhá za sympatické padouchy. Poznámka na okraj: čtvrtá epizoda by mohla vyřešit problém nedostatku látek způsobujících celkovou anestezii v zemích třetího světa, protože jen masochisté a liberálové při jejím sledování neupadnou do bezvědomí.

Ctihodný občan (2009)

Toho času 237. nejoblíbenější film na ČSFD. Jsem rád, že navzdory liberálům je myšlenka "vzít spravedlnost do vlastních rukou" stále tolik vděčná a aktuální. Nezpochybňuji, že film má své chyby, ale rozhodl jsem se je ignorovat. Závěr byl zklámáním, ale s ohledem nato, že soupeřem hlavního hrdiny byl černoch a politická korektnost, tak byl také logickým.

Pět nocí u Freddyho (2023)

Neškodný horor upomínající svou plytkostí na dílo R. L. Stina. Pět hodin, které jsem strávil sledováním filmu a cestou do kina mi už nikdo nevrátí. Chápu, že cílovka byly malé děti a přecitlivělí mileniálové, ale odsud posud... .

Duty After School (2023) (seriál)

Jako masochista a milovník všeho asijského jsem to poctivě dokoukal. Není to první a ani poslední seriál asijské provenience, který si bere na paškál školství, ale dělá to povrchně a neinvenčně. Je například známým faktem, že asijci mají v průměru z jednotlivých ras nejvyšší IQ (žebříček IQ podle národnosti: Hong Kong, Singapur, Jižní a Severní Korea, Japonsko a Čína, až na dalších místech se umístila Evropa a Amerika, zdroj ). Bohužel se to netýká asijských scénáristů nebo přinejmenším těch podepsaných pod tímto seriálem. A doufám, že nejsem jediný, který si všiml neobvyklé podobnosti mimozemšťanů s tím z filmu Live. Tolik k asijské originalitě.

Chucky (2021) (seriál)

Hodně nekorektní seriál, kde hlavním hrdinou je gay, jehož hraje a teď zbystřete, heterosexuál(!). Cožpak je to dnes možné? To je stejné jakoby černocha hrál sazemi zasviněný běloch. Odporné, zvláště když si uvědomíte, že v dnešním Holémúdu je 96% všech herců homosexuály, lesbami a bisexuály. Dávat takový prostor bílému heterosexuálnímu herci, který je jistojistě budoucím voličem deriváta Trumpa je nejen nevhodné, ale možná i trestné. Jedna hvězdička zato, že seriál neopomněl pedofily (i pedofilové mají právo na život, prorok Mohamed je toho důkazem) a nabídl divákům třináctiletou talentovanou (a)sexuální blondýnku.

Hranice (2023) odpad!

Politicky angažovaný hnus za který by se nemuseli stydět ani soudruzi z 50. let. Kapitoly z historie producentských zemí: polské brutální vyhnání čechoslováků z těšínska (1938), odsun či vyhnání Němců z Československa(1945–1946) a o zvěrstvech frantíků a belgičanů v jejich koloniích v Africe darmo mluvit. Film primárně určený pro různé festivaly politických písní a filmů. Oslava pokrytectví pseudozápadní kultůry prizmatem levičácké režisérky odříznuté od reality všedního dne.