Čtyři lvi (2010)

Rok výroby 2010. Jó to byly časy. To jsme si ještě mohli dělat srandu z džihádistů a přiblblejch islamistů. Natočit to tvůrci dnes tak by hořel Londýn i Paříž. Pátou hvězdičku dávám za to, že v brzké době to bude trezorový film (=ideologicky nevhodný), něco jako u nás Ucho.

Plivu na váš hrob (2010)

Upřímně mi bylo z tohoto filmu zle. Pachuť z brutálního znásilnění částečně kompenzovala neméně brutální pomsta (zahrnující mimojiné kastraci), ale nemohu se zbavit jisté samoúčelnosti filmu zobrazit násilí pro násilí, ale tak asi to patří k tomuto specifickému subžánru (rape and revenge).

Nadějná mladá žena (2020)

Me too projekt, který z rape and revenge filmu udělal popkulturní blbůstku na níž zapomenete pár mimut po shlédnutí. Smutné.

Synchronic (2019)

Ten film je jako hovno zabalené do luxusního balícího papíru. Formálně vypadá skvěle, ale pojďme se na něj podívat blíže. Máme tu citaci slavného fyzika A. Einsteina, máme tu pejska pojmenovaném po jiném nositeli Nobelovy ceny, Heisenbergovi. Dále tu máme černocha, který i kdyby nechtěl, musí být v rámci cestování časem konfrontován s Ku-klux-klanem. A mohl bych pokračovat dále (pilulka). Prostě postmoderní hloupá chytře se tvářící sračka pro diváky upřednostňující humanismus před exaktností.

OA (2016) (seriál)

Chápu, že různí esoterici, okultisté, scientologové (zdravím Toma Cruise), popírači logického myšlení a jiní "exoti" jsou také jenom lidé a proto si i oni (a někteří klienti v psychiatrických léčebnách) zaslouží svůj seriál. Co mě děsí je fakt, že seriál má naneštěstí i druhou řadu, což znamená, že těchto podivínů je nemálo.

Neporazitelný (2021) (seriál)

Ultra korektní sračka, která si vytírá prdel s původní předlohou (blackwashing) a jenž zaujme solidní brutalitou, která ale lavíruje na hraně směšnosti/trapnosti.

Zabiják (2023)

Bohužel mám s tímto filmem problém v tom, že je nahlížen prizmatem velmi nezajímavého zabijáka, jenž úvodem navnadí a zbytkem filmu uspí i fanoušky režiséra (=mě).

The Killing Vote (2023) (seriál)

Klasická jihokorejská vykrádačka slavných detektivních a thrillerových filmů, která nepřináší nic nového a to dobré ze zmíněných žánrů pohřbívá pod slabomyslným scénářem. Solidní herecké výkony a náznak atmosféry (především z počátku) odsuzují seriál ke slabým dvěma hvězdičkám.

For All Mankind (2019) (seriál)

Seriál, který jasně dokumentuje, že upředstníte-li rasu a pohlaví před výsledky, prohrajete (pro příklad: v roce 1990 se Američané podíleli na světové ekonomice 24,4 %-ty, zatímco Čína paběrkovala s nějakými 2,4 %-ty, dnes si Američané sice stále drží první místo, ale Čína je už druhá a podle ekonomů je jen otázkou času než USA předstihne). Ale tak co, důležitější než vědecký progres je pozitivní diskriminace a inkluze.

Quan zhi fa shi (2016) (seriál)

Příjemné neambiciózní anime, které je primarně určené mladistvým a zastydlým postpuberťákům (=mě), které ničím nepřekvapí ale ani neurazí.