Pan Nikdo (2009)

Mr. Nobody je snímek poctivě natočený i vymyšlený. Snímek, který vás může rozesmát i rozplakat, ale nakonec se stejně jen dozvíme to, co už jsme věděli, že život je náš a posrat si ho můžeme jedině sami. Jsem zklamán, že tak originální nápad zůstal jen v půlce.

Valčík s Bašírem (2008)

Nikdy bych neřekl, že animovaný film může působit natolik realisticky. A přesto že stylem vyprávění se jedná o klasický dokument, kdy se střídají výpovědi aktérů s vnitřním přemýšlením dokumentaristy (v tomto případě i aktéra), neztrácí film na autenticitě. Vše funguje a hlavně působí jak má, hudba je, podle potřeby, klidná i rytmická a vhodně dotváří detailně propracovaný animovaný svět. Přestože jsem se o zmiňované problematice dozvěděl poprvé, až při sledování filmu, nic mi nebránilo plnohodnotnému porozumění smyslu tohoto díla. Ari Folman si skutečně dal záležet a nejen díky drastickému konci odzbrojí diváka na (minimálně) zbytek večera.

Solomon Kane (2009)

Velmi solidní fantasy, které tak trošku laboruje mezi chudým blockbustrem a bohatým béčkem. Celé to vypadá velmi sympaticky. Pěkně zabalená Hollywoodská příběhová šablona o zlobivém, co se stal dobrým, doplněný výbornou hudbou a slušnou výpravou. Každému Čechu navíc jistě srdce radostí skáče, když zase jednou můžeme vidět Marka Vašuta, jak si hraje na herce. Solomon Kane jistě jde dobrým směrem, ale příliš mnoho rozhovorů a scén je nedomyšlených či jednoduše okopírovaných. Nemluvě o několika hříšně odbytých soubojích. Nakonec je to solidní zábava, která ale mohla a měla mít o dost větší koule.

Annie Hallová (1977)

Annie Hall je zvláštní. Možná to byla náhoda, možná se to jen sešlo, ale ač mám všechny Woodyho filmy, co jsem viděl, rád, jsou na jedno brdo. Annie je lepší, silnější a milejší. Komedie o vztazích, o životě a jeho cílech a o všem, co vás kdy napadlo. Annie Hall je film nenuceně přemýšlivý a zároveň přirozeně vtipný. Rozhodně vrchol Allenovi tvorby.

3 sezóny v pekle (2009)

Nerad bych byl k panu Mašínovi neférový. Je totiž pravda, že k jakémusi zdánlivému zlepšování české kinemtogafické kultury dochází, ale nadělat takový povyk kvůli tomuhle dílku? Začnu klady. Kryštof Hádek hraje dobře, hraje klidně, uvěřitelně a přirozeně. Sem tam nějaký netradiční záběr potěší a příjemně rozptýlí. A příběh sám o sobě špatný není. Jeho samotné vyprávění už ale bez chybičky není. Zbytečné kotrmelce a smyčky jsou čím dál krkolomnější a i když na básnické hodnocení hovno, hovno nedojde, kvalita občas hodně klesá. Pro mě osobně byl pekelný dabing nečeských herců a nevšimnout si toho skutečně nejde. - Doufám, že to nebyl nejlepší film pana Mašína.

Ucho (1970)

Prý je to v zahraničí nejuznávanější film z české historie. Předpokládám, že pohled průměrného američana budu tomu mému dost podobný. Narodil-li jsem se v kapitalismu a demokracii, podobné scény jako mi nabízí pan Kachyňa působí jako výlet do zoo. Jsem si do jisté míry samozřejmě vědom dobové situace a z tohoto hlediska "chápu" situaci dvou hlavních, skvěle hrajících , aktérů. Nedělám si ale iluze a domnívám se, že skutečnost byla ještě mnohem tvrdší. Za skvělou výpravu do neznámého světa - děkuji pane Kachyňo.

Revizoři (2003)

Jo, jo v metru je ošklivo a lidé jsou zlí - na světě je ošklivo a lidé jsou zlí, tedy ne všichni. Stylově vyprávěné pohádka o hodných lidech ve zlém světě. Tak trochu nám ale zbytečně brousí do krajů zcela mimo tento žánr. Ze začátku jsem sice doufal v myšlenku či ponaučení, nakonec jsem byl ale za banální happyend rád. Scénář totiž nejednou šlápne vedle. Po celou dobu se příběh naklání od humoru k napětí, od formy k obsahu a od banality ke genialitě. Škoda že nakonec spadne na špatnou stranu. Mohlo to být víc než jen slušná zábava.

Sin City - město hříchu (2005)

Nezapomenutelná pocta každému komiksu, který byl kdy napsán a nakreslen. Rodriguez s Millerem se překonali. První film podle komiksu, který ctí jeho atmosféru a nemusí si vytvářet vlastní.

Manželské etudy po dvaceti letech (2006) (seriál)

Jeden z mála seriálů, které hodnotím na CSFD. Je to umělecké dílo. Každý jeden díl je lepší než všechno natočené v ČR za poslední rok.

Kick-Ass (2010)

Velmi těžké hodnocení. Na Kick-Ass jsem šel s nadějí, že dostanu pořádnou akční a komiksovou řežbu a snad i trochu té ironie a nadsázky. A dostal jsem je. Bohužel jich nebylo mnoho. Kdybych měl hodnotit jen posledních deset minut dal bych pět, kdyby půl hodiny dal bych čtyři a takhle jsou to jen tři. Neříkám, že jsem si nudil, ale slabá místa tam jsou. Vaughn si skoro všechnu originalitu šetřil na konec a sám Aaron Johnson neutáhne ani jednu scénu. Nechci ale končit pesimisticky. Vaughn ukázal potenciál a stejně tak i Kick-Ass. Možná že dvojka, kde již nebude třeba nikoho představovat, dokáže udržet mou pozornost.