Královský omyl (1968)

Moc pěkně realisticky udělaná atmosféra středověkého hradu a hlavně skvělí herci. A kromě toho i ukrytá alegorie na tehdejší režim, něboť "vždycky někdo hlídá."

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Velice zvláštní film, během kterého se u mě střídaly pocity, že je to úplně super s pocity, že je to úplná blbost o ničem. Nakonec ty kladné zvítězily, ale možná, že jsem od toho čekal trochu víc, jak mi to plno lidí doporučovalo a vychvalovalo.

Lidice (2011)

Velice silný a působivý film. Na ty "chyby" na jaké tu poukazují ostatní kašlu, protože to ve výsledku nemá žádný význam. Dlouhou dobu jsem tento snímek odkládal, protože jsem neměl tu správnou náladu, ale poslední dobou jsem koukl na Protektora a Habrmanův mlýn, takže musela přijít řada i na Lidice a rozhodně nelituju toho, že jsem si je takovou dobu šetřil.

Životy těch druhých (2006)

Krásný příběh, který ještě pořád vstřebávám. Nicméně místy trošku moc rozvleklé.

Habermannův mlýn (2010)

Popravdě vůbec nevím, co napsat :-) Tyhle české filmy, které reflektují válku a období následující mám moc rád a tento se velice povedl. Z filmového hlediska by se tam asi našly věci k vytknutí, ale na to už tu upozornili jiní. No a hodnotit toto období z jakéhokoliv úhlu pohledu patří asi jinam než do komentáře pod film.

Hitchcock (2012)

Z nějakého důvodu mě Hitchcockovo Psycho málem unudilo k smrti. (Možná že ne až tak drsně, ale rozhodně ho řadím mezi jeho filmy na jednu ze spodních příček.) I tak jsem se ale docela na tento retro film z života mého oblíbeného režiséra těšil a musím říct, že mě nezklamal. Snad si tedy jednou znovu pustím i Psycho a budu mít stejný pocit.

Konečná (2013)

Do malého zapadákova, kde to právě vypadá jako po výbuchu, vjede klasický žlutý školní autobus řízený frajerem hispánského původu, střílí na něj, ale on si z toho nic nedělá, smykem zastaví, otevřou se zadní dveře a v nich se objeví Arnold s kulometem a začne palbu. Potom, co postřílí všechny badguye zahlásí: "Welcome to Sommerton. Prostě prdel od začátku až do konce.

Something in the Wind (1947)

Donald Reed, který se stal novým vlastníkem rádia po svém nedávno zesnulém dědečkovi. V účetnictví najde pravidelnou částku zasílanou každý měsíc jisté Mary Collinsové, která shodou okolností působí v rádiu jako DJ a zpěvačka a aby zabránil skandálu, tak se rozhodne Mary uplatit. Jenomže Mary nemá nejmenší tušení o tom, že by kdy měla s jeho dědečkem problém, a tak jí Reedovi unesou, aby jí přinutili vzít si peníze. Mary, která mezitím zjistí, že onou Mary Collinsovou je její teta, která kdysi měla s panem Reedem poměr, se rozhodne situace využít a hrát divadýlko, aby namyšlené pracháče trochu pozlobila :-) Deanna Durbin nejenom hezky zpívá a krásně vypadá, ale taky má komediální talent. Díky ní je tento film zábavný. Samotná zápletka je celkem vtipná a zajímavá, ale bohužel je to muzikál, takže to dost brzdí hudební čísla (i když dvě zábavná by se našla).

Road to Zanzibar (1941)

Občas se Bingovi a Bobobvi povede nějaká dobrá hláška nebo se celkově vydaří vtipná scénka, ale jako celek do to byla v podstatě nuda s nudnými hudebními čísly a stokrát omletým příběhem a všemi možnými klišé.

Stroj času (1960)

Knihu jsem bohužel ještě nečetl nicméně základní kostru příběhu mi vyspoileroval skvělý román Mapa času od španělského autora Felixe J. Palmy. Musím říct, že jako celek se mi film moc líbil, hlavně ta první část, kde George cestuje napříč 20. stoletím. Bohužel když se dostane do vzdálené budoucnosti, tak to začne být trochu nuda. Ale jinak to bylo moc hezky udělaný.