Lonelyhearts (1958)

Montgomery Clift se za každou cenu chce stát novinářem, a tak se prostřednictvím Myrny Loy setká s jejím manželem, kterého hraje Robert Ryan a který je šéfredaktorem deníku Chronicle. Dostane za úkol psát sloupek Lonelyhearts,kde dává rady čtenářům. Za chvíli si to začne brát moc osobně a dostane depky. Nebylo to špatný, ale jaksi bylo tak trochu jasné, kudy se příběh bude ubírat a jak to dopadne. Místy jsem se trochu nudil a neškodil by tomu větší spád nebo kratší délka. Kdo se mi opravdu hodně líbil, tak to byl Ryan. Jeho výkon v roli cynického šéfa novin byl jeden z nejlepších, co jsem od něj viděl.

The Racket (1928)

Po hodně dlouhé době jsem dal zase němý film a musím přiznat, že mi úplně nesedl. Byla doba, kdy jsem snímky z 20. let hltal, ale asi jsem si už odvykl. The Racket sleduje příběh čestného policejního kapitána, který se snaží dostat za mříže gangstera Scarsiho, který má za sebou významnou politickou podporu. Dobrej byl začátek a konec, ale prostředek by neškodilo trošku zkrátit nebo pustit zrychleně :-D

Můj soused zabiják 2 (2004)

Jednička byla fajn černohumorná legrace a dvojka na ní sice v tomto duchu navazuje, ale vše už je vyhnáno trošku do absurdna a to co bylo v jedničce v pohodě je tady přehnané, ale i tak jsem se pořád ještě bavil, i když ne tolik. No a z Willisovy postavy už taky nešel takovej strach jako v jedničce :-)

Život brouka (1998)

Klasický hmyzí animák, od kterého jsem obdržel přesně to, co jsem čekal, tedy hezkou animaci, jednoduchý příběh o boji proti zlu a samozřejmě happy end :-)

Můj soused zabiják (2000)

Tato černá komedie, kde se všichni snaží všechny zabít byla docela fajn, bavila mě a nepůsobila nijak přehnaně nebo trapně.

Hammett (1982)

Vypadá to jako taková trochu lepší televizní inscenace (ty kulisy mi rozhodně nijak zvlášť atmosférické nepřišly ... prostě kulisy). Příběh není nijak zásadní a moc mě nebavil. Herci taky nijak zvlášť nezaujali, i když Forrest jako Hammett byl docela sympaťák a vizuálně by tomu rozhodně prospělo, kdyby to bylo natočeno černobílé.

Bonnie a Clyde (1967)

Opravdová gangsterská pecka. Film má vynikající atmosféru a baví od začátku až do konce, který je hodně působivý. Sice všichni víme, jak to dopadne, ale to nic nemění na faktu, že jsem smrt Bonnie a Clyda sledoval se téměř vyraženým dechem.

Miláčku, zmenšil jsem děti (1989)

Docela zábavná sci-fi komedie v duchu Incredible Shrinking Mana (i když to byl samozřejmě horor).

Piráti na vlnách (2009)

Skvělý příběh, skvělé postavy a skvělá muzika. "Jdeme na to." :-)