Remember the Night (1940)

Pohodová vánoční komedie o žalobci, který se zamiloval do obžalované a dokonce jí shodou různých náhod dovezl na vánoce ukázat i mámě. V hlavních rolích super Stanwycková a MacMurray. Přestože příběh byl celkově jednoduchý a docela předvídatelný, tak některé scény byly opravdu pětihvězdičkové - třeba úvodní řeč obhájce-herce anebo úprk hlavních představitelů z kanceláře vesnického soudce.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Vizuálně úžasně udělané. Příběh je jednoduchý, předvídatelný, ale jako pohádka to vcelku dobře funguje.

Flubber (1997)

Zezačátku jsem čekal nějakou opravdu šíleně dojemnou kravinu s oživlým slizem, který se na konci stane členem rodiny, ale to se díky bohu nestalo. Místy to bylo i zábavné.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Opět skvělej nářez, hlavně díky šílenému prezidentovi Lloydu Bridgesovi.

Noc v muzeu 2 (2009)

Přestože je to "klasická dvojka" se všemi neduhy "klasických dvojek" tak já se stejně bavil jako u prvního dílu.

Milionový závod (2001)

Super bláznivá komedie. Už dlouho jsem se tak nenasmál. Ale souhlasím s jinými, že ten moc angažovaný konec mohl být trošku jiný.

Za plotem (2006)

Poselství tohoto snímku je jasné - roztomilá zvířátka mohou beztrestně okrádat lidi, ničit jim domy a dostávat je do vězení a děti i dospělí jim v tom ještě budou fandit :-D Skvělá animace i zábava.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Po dlouhé době jsem narazil na opravdu hodně dobrý novodobý film, který musím ohodnotit pěti hvězdičkama. Na prvním místě je jasný, že jsem záviděl Frankovi jeho super život :-D Na druhým místě je to příběh samotnej. Na třetím místě herci. No a na čtvrtém místě musím vyzdvihnout pěkné retro 60. let :-)

Sindibád a Tygří oči (1977)

Skvělá dobrodružná pohádka s hezkými triky. Moc hezká vzpomínka na dětství, kdy jsem měl tenhle film nahranej z televize a pořád na něj koukal :-)

Mrtví muži nenosí skotskou sukni (1982)

Jako pocta mým oblíbeným starým filmům noir je to dokonalé. Styl zpracování je bezchybný, skutečně bych věřil, že všechno bylo natočeno ve 40. letech, no a různé vstupy jednotlivých hvězd černobílých snímků (Ladd, Bogart, Price, Laughton ... a samozřejmě famme fatale - Veronica Lake, Ava Gardner, Joan Crawford ...) jsou většinou geniálně udělané a zapracované do děje. Co se zbytku týče, tak mám trochu strach, že neznat ty staré filmy, tak se moc bavit nebudu, ale to asi tak má být, protože je to komedie určená pro milovníky noirů :-)