• Fantasy

Mezi vlky (2011)

Mieste hodnotenie nechápem teda. Ja som videl skvelý fim, skvelo zrežírovaný od scénara až po výpravu. Skvelé vykreslenie situácie kedy sa aj chlapi boja a nehambia sa zato! Krásna 'mrazivá' príroda / scenérie. Dej sa odohráva v mrazivej Aljaške, kde na pár chlapov, ktorí prežili pád lietadla čaká nemilé prekvapenie a to krvelačný vlci. Začína sa boj na život a na smrť. A veru drsný, smrť každej postavy Vás zasiahne hlboko, pretože je strašná. Ale stále je tu nádej aj keď veľmi chabá. Liam Neeson opäť potvrdil svoju neskutočnú charizmu a to, že je jeden z najlepších súčastných hercov. Bez neho by bol film len polovičný. The Grey je film, ktorý rozhodne stojí za pozretie. Z môjho pohľadu film ukázal reálnejší, dôveryhodnejší a drsnejší príbeh o prežití skupinky ľudí v extrémnych podmienkach ako predcenené Na ostří nože s Baldwinom a Hopkinsom a to dokonca s anti-hollywoodskym koncom, ktorý len umocnil ten pochmúrny, beznádený pocit, ktorý Vám ostane po zhliadnutí tohto filmu v hlave. Ten záver ma skoro rozplakal a totálne odrovnal, rozdýchaval som ho teda veľmi dlho.

Temný rytíř povstal (2012)

Neskutočné! Niečo tak monumentálne a do najmenších detailov prepracovaný film som ešte nevidel. Nolan doslova ovládol plátno, všetko sedelo, dokonca aj keď sa nebojovalo len "hovorilo" som dosiahol orgazmus. Potom nastalo peklo, Bane ovládol mesto, zlomil Batmana, takmer ho zničil, uväznil v najtemnejšej diere sveta. Avšak Bane ho zlomil aby ON MOHOL POVSTAŤ a povstal veru sakra fenomenálne a pôsobivo. Nemám slov ako to opísať + Zimmerova neskutočná hudba dodávala jednotlivým scénam tie správne grády a urobila scény viac monumentálnymi. Nikdy som zatial nič také prepracované nevidel. Pohľad na vybuchujúce mesto nemal obdoby. Je zbytočné sem niečo písať, všetko podsatné napísal Cival - "Nolan přišel se skoro tříhodinovou comicsovou freskou, která je vrcholnou přehlídkou hollywoodského řemesla, epickou ve všech možných ohledech a z Nolanovy pozice v podstatě nepřekonatelnou (větší záběr už film fakt nemůže mít). Funguje v globálu, i v osobní rovině - podmanivé tepání do dnešního světa bohatých a chudých je velmi inspirativně obráceno vzhůru nohama obrazem Baneovy zkázonosné revoluce a předání moci do rukou obyčejného lidu (doslova naplněné tvrzení, že demokracie je vláda lúzy), nadmíru působivé je ale podán i mýtus o padlém hrdinovi a jeho vzepjetí." Premňa 100%, tu niet čo kritizovať, možno mal film chybky, nejaké nedovysvetlené veci ale tá monumentálnosť a epickosť to zatieňuje. A Catwoman alias Anne Hathaway má veľmi potešila a Marion Cotillard no veru to som nečakal... PS: Záver ma potešil neskutočné a rola Josepha Gordona-Levitta ma potešili :) uvidíme s čim príde Nolan nabudúce. A ďakujem pánu Christopherovi Nolanovi ze túto neskutočnú trilógiu, ktorú pre Nás vytvoril, ďakujem. Od časov LOTRa prvá trilógia čo stála za viac než pozornosť.

Pohřben zaživa (2010)

Tak za prvé, nepoprieram, ze Ryan Reynolds je moj obľubený a skvelý herec a tu sa to len a len potvrdilo. Hneď len tá predstava, že by som sa mal zobudiť v rakvi, niekoľko metrov pod zemou zakopaný hlinou, je desivá a nepredstaviteľný pocit "bezmocnosti". Film vykreslil neskutočnú stiesňujúcu atmosféru, no čo by ste robili keby Vám tam nechali zapaľovac, mobil v arabskom jazyku, troška alkoholu, lieky a fosforové svetlá a nikto Vám nemôže pomôcť. Tá predstava je vskutku nepredstaviteľná. A keď si už myslíte, že všetka nádej pohasla tak Vám zazvoní mobil a potencionálny "záchranca" Vám povie, že Vás našli a vy tomu ani skoro neveríte ale opäť je tu nádej ale zrazu v jednom momente, v jednej jedinej posranej sekunde táto nádej zhasne a v telefóne Vám odpovie hlas "To je niekto iný, nie vy" ... "Je mi to líto Póle", ostal som omráčený, onemený, nevedel či sa mam smiať, či plakať alebo niečo povedať. Skvelý Ryan, skvelý scénar, príbeh, napätie, tu niet nadčím uvažovať, 100% až to bolí.

Cesta bojovníka (2009)

Z toho Iko Uwaisa ešte niečo bude. To čo predvádza v tomto filme je niečo neskutočné a zároveň je to film s úžasnou bojovou choreografiou :) Onk-Bak má konkurenciu kto by to bol pred takými 2 rokmi povedal?

Zátah: Vykoupení (2011)

Nenormálny nářez! Team vycvičených vojakov prídu vyčistiť "barák" avšak "oni" otom vedeli a začal sa nenormálny masaker, kde sa chlapi začali kosiť mačetami a nožmi, kosti praskali až to nebolo pekné, podrezaných krkov je tu neúrekom, krv všade striekala! To je ono! Po dlhšej dobe neskutočný masaker na filmovom plátne. Iste, nemá to ešte tie správne otáčky ako nadčlovek John Woo dokáže uskutočniť ale chytá sa to troška aj keď z ďaleka plus Iko Uwais začína šliapať veľmi podvoľna na päty Tonyho Yaa(Tony to ešte určite nieje ale možno časom). Niet očom, 100%

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

John Carter, hľadajúci zlato nájde niečo oveľa cennejšie, tajuplnejšie, vzácnejšie - lásku v krásnej princenze Dejah Thoris k tomu non-stop naspeedovaný pes a srdcovka je na svete! Nečakal som to pretože sci-fi není povedal by som môj obľubený žáner ale toto sa mi naozaj páčilo. Andrew Stanton sa s filmom pekne pohral. Stvoril krásny fantasy svet, rasy a celkovo film namňa zapôsobil tým najlepším možným spôsobom. Skvelá voľba vo forme Marka Stronga, ktorému rola sadla ako uliata na mieru.

Kamarád taky rád (2011)

Mila Kunis + Justin Timberlake ~> asi najsympatickejšia dvojica akú som kedy videl na filmovom plátne. V rámci žánru jasný nadpriemer a určite sa zaradí medzi tie 'lepšie' komédie po boku Sexbomby od vedľa alebo Bláznivej, zatracenej lásky. Will Gluck prekvapil a zručne namiešal zábavný koktail s tými správnymi ingrediencami :) btw, Mila Kunis je neskutočne krásna. Do tých jej veľkých očí by som sa dokázal pozerať celé hodiny ak nie dni.

Projekt X (2012)

"Epic party at Thomas Kub's house. Hot bitches dress like it. Ugly bitches stay home." Hell fucking yeah!!!

Co ty jsi za číslo? (2011)

No, myslel som, že to bude horšie. Ako na úroveň Sexbomby od vedľa sa to nechytá ale má to niečo do seba a na Annu Faris sa pekne díva obzvlášť keď je len v nohavičkách :) Priemerná komédia, ktorá úplne nenadchne ale zároveň poteší.

Underworld (2003)

Skvelá žánrovka! Len Wiseman si splnil svoje pubertálne predstavy a naservíroval nám nekompromisnú akčnú jazdu s krásnou a sexuálne dráždivou Kate Beckinsaleovou alias Selene, ktorej čierný latexový oblek určite 'presvedčil' nie jedného chlapa. K tomu si pripočítajme nejaký ten fight medzi upírmi a lykanmi a o zábavú a vzrušenie je postarané. Musím spätne doceniť Lena Wisemana, že si vybral práve Kate Beckinsaleovú pretože tá rola jej sadla ako uliata a zhostila sa jej bravúrne, všetko jej doslova zhltnete z podnosu. Neviem si predstaviť v úlohe inú herečku. Dobre tak možno Milu Kunis :) [DVD]