• Fantasy

Californication (2007) (seriál)

Hank Moody - žerem ti to chlape! Dlho som hľadal nejaký seriál, ktorý by mi zahral na presne moju nôtu a myslím, že som ho našiel. Bravó! David Duchovny sa fakt pre túto rolu narodil, neskutočné čo tam predvádza. Neskutočná charizma. Seriál nám podáva tak sexistický a zároveň romantický, vtipný a zároveň sarkastický obraz toho ako taký vzťah môže skutočne fungovať. A to mi k radosti stačí, [Zhliadnutých prvých 5 epizód] 100% Update: Zhliadnuté prvé 3 časti 6.série. Veľká spokojnosť!

96 hodin: Odplata (2012)

Aj najpriek tomu, že Liam Neeson už nemá tridsať rokov, stále totálne ovládne plátno a všetko mu to zožeriete aj s táckou :) V poslednej dobe sa ukazuje, že je to neskutočný 193 cm Bad Ass. K tomu si ešte prirátajme krásnu Maggie Grace a Famke Janssen a vychádza nám z toho skvelá akčná pecka.

Lov na Gluma (2009)

Nato, že to "ževraj" robili amatéry + ten rozpočet tak naozaj bomba. Ten fight, ktorý uvidíme v tomto malom-veľkom diele totálne predhráva tie DVD sračky typu Giant Shark vs Giant Octopus, Dungeon Siege a podobné stupidity. Naozaj bravóó, bavil som sa a ako Tolkienovho fanúšika ma to príjemne pohľadilo po srdci :))

Skyfall (2012)

Och môj bože! Bolo to neskutočné. Nadarmo sa budem opakovať, že je to tam! Bond je späť a tentokrát silnejší a odhodlanejší ako kedykoľvek predtým. Už sa budem len opakovať, film mal mocný scénár, skvelé herecké obsadenie na čele s Javierom Bardemom - cobi hlavný záporak, ktorý sa skvelo zhostil role a patrične si ju užíval. Z M. ako vždy bola cítíť tá "vyzrelosť", Daniel Craig s Javierom Bardemom a Ralphom Fiennesiesom - neskutočná charizma. Prakticky celý film je v pohybe, sem - tam vsunutá "oddychová" chvíľka ale účelne a správne sa snimi šetrilo s cieľom nenechať diváka vydýchnuť. Bravo! Bondovo vzkriesenie silnejšie ako všetky(dobre tak všetky nie) "Brosnenovky" dokopy(proste nemá drsňácky ksicht...) a veľké "oldschool" finále alias inferno v zahmlenej škótskej vysočine - ako povedal Červenák - aj ja som krochtal blahom. "Welcome to Scottland!" Skvelé, fakt skvelé .. a Bond sa opäť stal hrdinom a je ním viac ako kedykoľvek predtým. "Do you ready for office?" "With pleasure sir! .. with pleasure..." [kino]

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Momentálne nemám slov ... ale ... videl som najlepší film na svete! Od prvej minúty filmu som onemel, po prvom predstavení Chucka Norrisa som sa spravil a do konca filmu som zažíval tantrický orgazmus. Proste jedným slovom: ''Rest in pieces" [Kino]

Kráčející skála (2004)

Tak na tomto filme si veľmi zakladám, je to srdcovka. Povedzme, že to nemá ten najgeniálnejší scénar pretože sa jedná o jednoduchý príbeh s predvídateľným koncom ale po akčnej stránke nemám čo vytknúť. Charizmatický Dwayne Johnson vie ako rozdávať rany a dokáže z obyčajným trámom narobiť taký bordel, pri ktorom nepraská len drevo ale aj kosti :) . K tomu ešte sympaťák Johnny Knoxville a kráska Ashley Scott a vznikne nám z toho príjemný akčný film.

Avengers (2012)

Joss namiešal koktail s tými najlepšími ingredienciami, už veľmi dávno som nechrlil blahom ako teraz. AWESOME! Takýto film sa len tak nevídí, spička v rámci žánru a pre fanušikov komiksov je to druhé nebo. Už len kvôli scéne kde by som videl Thora, Captaina Ameriku, Starka, Čiernu vdovu, Hulka a Hawkeya tak by som tomu dal 5*. Dostal som čo som chcel, ani sekundu som sa nenudil, každá postava mala dostatok priestoru predviesť sa a to by sa dalo hodiny vravieť o tomto skvoste a vynášať do nebies všetky superlatívny atď. Film, ktorý si rozhodne chcem ešte pozrieť a určite v HD. [PS: Tiež by som uvítal viac Scarlett Johanssom, pretože je dosť uveriteľná a veľmi, veľmi krásna a sexy.] 100%

Nelítostný souboj (1995)

Nelítostný souboj je klenot, americký klenot. Obsadenie naozaj skvelé (Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer, Jon Voight) Brilantná réžia Michaeala Manna, scénar v skratke všetko je tu vypeckované do úplnej dokonalosti, akčné scény brutálne a veľmi uveriteľné ale načo budem vyzdvihovať celý film? Dokonalé vylúpenie banky? Nie...stačilo mi stretnutie Al Pacina a Roberta De Nira v kaviarni, kde sa rozprávali o svojich životoch, o ich zmysle a zrazu o pár minút stoji proti sebe a obaja su odhodlaní toho druhého zabiť. Tá ich neskutočná charizma! Tak ma nedostala ani dvojka z Lethal Waepon. Po filme som bol omráčený doslova, hltal som každú posranú sekundu tohto filmu ako keby som 100 rokov nejedol. Neskutočný film. Ani neviem úplne vyjadriť svoje pocity slovami, to treba proste vidieť.

Legenda o opilém Mistrovi (1994)

Čo by bol tento film bez Jackieho Chena? nič. Jeden z najlepších Jackieho filmov, bezkonkurenčná nadvláda bojových sekvencií. Toto nemá ani nebude mať nikdy konkurenciu a prečo? Jackie bol, je a bude len jeden.