Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V městečku Holly Springs běží život většiny obyvatel nezáludně a poklidně den za dnem až do okamžiku, kdy režisérka místního amatérského divadla, Camille najde svoji svéráznou tetičku Cookii zastřelenou v její posteli. Na místo činu se dostaví dobrácký šerif Tucker, jenž má najednou řešit největší případ své kariéry. Kdo z lidí, které dobře zná, mohl zabít Cookii, kterou měli všichni rádi. Byl to její věrný přítel Willis, některá z jejích podivínských neteří, barman Theo anebo rybář Manny? Vedle nich důležité místo v ději hraje šerifův nemotorný pomocník Jason, jenž má milostný románek s Cookiinou vnučkou Emmou, která již delší dobu provokuje policii svými přestupky... (Česká televize)

(více)

Recenze (30)

Matty 

všechny recenze uživatele

Nerozhodl-li by se Robert Altman tuto netradiční historku prezentovat coby černou komedii, klidně mohla být natočena i jako „těžké“ psychologické drama. Dědictví ovšem nehodlá být vážným filmem, jedná se čistě o oddechovou „mezilidskou“ komedii s lehce trpkou pachutí. 70% Zajímavé komentáře: Rex Mundi, cross ()

Blofeld 

všechny recenze uživatele

Velice dobré drama, které bych komedií vážně nenazýval. Prvotřídní herecké výkony (úplně všech herců), příjemná atmosféra a pohodové tempo. A komu to přišlo nudné, určitě by si neměl pouštět Tarkovského Solaris. V tuhle chvíli (28. 2. 2005) jsem jedním z pěti, kteří dáají pět hvězd, což mě dost mrzí. Zatím jsem od Altmana nic jiného neviděl, ale čeká mě Dr. T. a Gosford Park, tak si snad nepokazí pověst... ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Miluji Altmanovy Prostřihy a ve jménu této lásky se dívám na všechno, pod čím je podepsán. V Dědictví nejde ani tak o detektivku jako o tu maloměstskou atmosféru, kde je příbuzný každý s každým, se vší tou povrchní pospolitostí a pokrytectvím. Docela dobře si to dovedu představit na prknech, která znamenají svět, navíc Altman mívá ve svých filmech vždy hereckou elitu, ale aniž bych byla vyloženě zklamaná, uniká mi smysl toho všeho snažení - Prostřihy to zkrátka nejsou. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Z tohto filmu mám veľmi rozpačité dojmy. Bola to čierna komédia (povedala by som, že s prvkami paródie), ale zasmiala som sa len asi dva krát. Keď Jason (Chris O'Donnell) vyhlásil, "má krvnú skupinu ABC mínus" a keď neskôr vysvetľoval, že "to znamená, že má negatívnu krv". Zato Liv Tyler sa mi zdala úplne drevená. Našlo sa ešte zopár skvelých momentov, komické postavičky až na hranici paródie a oceňujem dobré dialógy....ale inak sa veľmi ťažko dokážem vyjadriť, či bol film dobrý. Zlý nebol...ale ani extra dobrý. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Tenhle film mě potěšil. Mozaika obyvatel malého městečka s velkou škálou charakterů a vlastností. Na filmu se mi moc líbila ta atmosféra pěkného prosluněného dne a přímo vyvěrající pohoda + dost dobré dialogy ( zejména neustálé zmínky o rybaření ). Z herců bych zmínil především Charlese S. Duttona (nehorázný sympaťák) a Liv Tylerovou ( za začátku jsem si nemohl zvyknout na ty vlasy, ale potom se mi začala líbit pořád víc a ještě k tomu dobře hrála ). Celkově bych hodnotil na tři a půl, ale vzhledem k tomu nízkému hodnocení zde to je jasně za čtyři. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (5)

  • Patricia Neil se před kamerami objevila po dlouhých deseti letech. (Terva)
  • Natáčení probíhalo na stejném místě, kde se odehrával děj filmu, tedy v Holly Springs ve státě Mississippi v USA. (Terva)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. ledna 1999 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)

Reklama

Reklama