Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V městečku Holly Springs běží život většiny obyvatel nezáludně a poklidně den za dnem až do okamžiku, kdy režisérka místního amatérského divadla, Camille najde svoji svéráznou tetičku Cookii zastřelenou v její posteli. Na místo činu se dostaví dobrácký šerif Tucker, jenž má najednou řešit největší případ své kariéry. Kdo z lidí, které dobře zná, mohl zabít Cookii, kterou měli všichni rádi. Byl to její věrný přítel Willis, některá z jejích podivínských neteří, barman Theo anebo rybář Manny? Vedle nich důležité místo v ději hraje šerifův nemotorný pomocník Jason, jenž má milostný románek s Cookiinou vnučkou Emmou, která již delší dobu provokuje policii svými přestupky... (Česká televize)

(více)

Recenze (30)

Bluerider 

všechny recenze uživatele

Příjemný film zalidněný typicky altmanovskou mozaikou postav a postaviček a barvitě vykreslující lehce pitoreskní prostředí jižanského maloměsta, kde se tak trochu zastavil čas (člověku se maně vybaví důvěrně známé postavy z Twainových Dobrodružství Toma Sawyera a Huckleberryho Finna - dobráčtí obecní vašnostové, hodný starý černoch, adeptek na tetu Polly by bylo hned několik a nezbedný Tom Sawyer je děvče...). Film ovšem charakter barvitého ale poněkud plochého obrázku po celou dobu neopouští, jednoduchý děj plyne téměř bez zvratů a napětí ke šťastnému konci, pseudokriminální zápletka je od počátku průhledná a tajemství se odhalují snad jen ve spletitých rodinných vztazích mezi postavami. Prostě hezká podívaná s dobrými herci, která potěší milovníka jižanské literatury, ale nic víc. Podobně laděný Gosford Park dopadl mnohem lépe. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Miluji Altmanovy Prostřihy a ve jménu této lásky se dívám na všechno, pod čím je podepsán. V Dědictví nejde ani tak o detektivku jako o tu maloměstskou atmosféru, kde je příbuzný každý s každým, se vší tou povrchní pospolitostí a pokrytectvím. Docela dobře si to dovedu představit na prknech, která znamenají svět, navíc Altman mívá ve svých filmech vždy hereckou elitu, ale aniž bych byla vyloženě zklamaná, uniká mi smysl toho všeho snažení - Prostřihy to zkrátka nejsou. ()

Reklama

Lukoye 

všechny recenze uživatele

Určitě nikoliv jasně špatný film. Akorát hodně nudnej a celou dobu o ničem. Kdyby alespoň využil atmosféry malého městečka a budoval film na atmosféře, ale takto je z toho zamotané drama bez vyrazných momentů. Přiběh o potížích a zamatcích jež se objeví, nebo je spíše někdo způsobí, po sebevraždě jedné staré tety jejíž sestřenice jsou strašné mrchy a dcera jedné z nich je naproti tomu úžasná. Sebevražda je špatně vysvětlena a její dezinterpretace ohrožuje pověst lidí jež jí měli nejradši a na koně s dostávají fuchtle jež se snaží využít vše co po ní zbylo. Close hraje mrchu skutečně přesvědčivě. Tyler mě hodně překvapila jaký má příjemný hlas, jemný, tíchý, mazlivý. Alespoň něco pozitivního se o ní dá říci. A taky její sestřih v tomto filmu je k pomilování. ()

cross 

všechny recenze uživatele

Mírně altmanovsky nahořklá, ale jinak velmi relaxační podívaná. Většina figurek je rozehrána s přirozeným pohledem na svět a pátrání je zajímavější o to, že se odehrává v malém městě, kde se všichni navzájem znají a chodí spolu na ryby, případně do místního kostelíku hrát ochotnické divadlo. Vytknout lze jedině absurdní rodinná odhalení v závěru, jenž jsou podle mě trochu zbytečná a jenom divákům bezdůvodně zamotají hlavu... ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Nerozhodl-li by se Robert Altman tuto netradiční historku prezentovat coby černou komedii, klidně mohla být natočena i jako „těžké“ psychologické drama. Dědictví ovšem nehodlá být vážným filmem, jedná se čistě o oddechovou „mezilidskou“ komedii s lehce trpkou pachutí. 70% Zajímavé komentáře: Rex Mundi, cross ()

Galerie (38)

Zajímavosti (5)

  • V úvodní scéně je možné zahlédnout na boku policejního auta odraz kameramana i s jeho stínem na silnici. (Terva)
  • Patricia Neil se před kamerami objevila po dlouhých deseti letech. (Terva)
  • Natáčení probíhalo na stejném místě, kde se odehrával děj filmu, tedy v Holly Springs ve státě Mississippi v USA. (Terva)

Reklama

Reklama